De Mortiere mist een school Drenkelingen en redders vinden elkaar Ziek /l£Tl"D17'lir17"E"D V Markt 51 Middelburg UCJ_y XV V lx lx r. Jt\. X T0118886886 vussiNGEN - Het heeft even ge duurd, maar ze hebben elkaar toch gevonden: de twee jongens die on langs door het ijs van de Schuit- vaartgracht in Vlissingen zakten en de twee andere jongens die hen vervolgens uit het ijskoude wa ter visten. Vanavond om half ze ven ontmoeten ze elkaar weer - de ze keer droog - ten huize van Le- roy Pekx, één van de twee drenke lingen. De twee redders, Hassan Douwe- ma (17) en Marco Schuurman (17), vertelden afgelopen maandag in deze krant dat ze het vervelend vonden dat ze niets meer van de slachtoffers hadden gehoord. De twee drenkelingen, Leroy Pekx (12) en Salem (10), lieten op hun beurt via het Jeugdjournaal weten op zoek te zijn naar de jongens die hen hadden gered. Uiteindelijk is er via de politie contact ontstaan tussen de twee paar jongens. Brandweer in actie bij brandje Oranjeplaat ARNEMUIDEN - De brandweer is gis termiddag rond kwart over drie uitgerukt voor een brandje in een woning op Oranjeplaat bij Arne- muiden. De televisie was in brand gevlogen. Toen de brandweer arri veerde, was het vuur echter al ge blust. De brandweer hoefde alleen nog een nacontrole te doen. Vlissingen heeft een nieuwe jeugdwerker VLISSINGEN - De Vlissingse wel zijnsorganisatie Palladium heeft een nieuwe jongerenwerker: Tom van Beek. Hij wordt de straat op gestuurd om contact te leggen met jongeren. Die weten nu te weinig wat Palladium allemaal voor ze doet, blijkt uit onderzoek. pagina 25: Palladium gaat de straat op Tip? redactie@pzc.nl Beter laat dan nooit, dacht de moeder van dat Vlissingse jonge tje dat vanwege een toneelstuk op school verstek moest laten gaan bij de zwemles. Zij vroeg de vader om even af te bellen, want zelf had zij geen tijd. Nou, hij ook niet, liet hij geïrriteerd weten. Dus zocht zij, toen ze er even tijd voor vond, zelf maar het telefoonnummer van de zwemschool op. "Goedendag.1 Ik wil even melden dat mijn zoon vandaag niet komt zwemmen, vanwege een toneelopvoering op school", zei ze. Aan de andere kant van de lijn werd gegrinnikt. "O, maar we weten al dat hij niet komt, hoor. Uw man belde net om te zeggen dat hij ziek is." Staatsloterij Bewoners Middelburgse nieuwbouwwijk hopen toch op voorzieningen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Bewoners van de Mortiere in Middelburg zouden graag een basisschool en winkels hebben in hun nieuwbouwwijk. Ook wil een aantal bewoners veili gere fietsroutes en een bushalte. Dat blijkt uit de antwoorden die bewoners hebben gegeven op vra gen over de Mortiere in een enquê te over hun wijk op de door de PZC opgezette website www.mor- tiereonline.nl. 73 mensen vulden deze enquête in. Uitgaande van rond de vierhonderd bewoonde huizen in de Mortiere, betekent dat dat 18 procent van de huishou dens inmiddels heeft meegedaan aan de enquête (als er per huishou den één keer een enquête is inge vuld). De vragenlijst staat nog op www.mortiereonling.nl zodat an dere en toekomstige bewoners van de Mortiere de enquête ook nog kunnen invullen. Op de vraag 'Welke voorzieningen mist u in de Mortiere?' geven bijna veertig respondenten aan dat dat winkels en/of een (ba sisschool zijn. De kans is echter klein dat die voorzieningen er ooit komen. Al sinds het begin van de ontwikkeling van de Mortiere is dat nadrukkelijk niet de bedoeling. Een basisschool in de Mortiere zou te veel concurreren met de ba sisscholen in Dauwendaele en met De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland. En winkels zouden con curreren met die in winkelcen trum Dauwendaele. De Mortiere is te klein voor een ei-, gen basisschool, zegt wethouder Huub van Klinken nog maar eens. „Een schooi in de Mortiere zou ook een te grote impact hebben op de scholen in de omgeving. Het zou bijvoorbeeld betekenen dat De Lonneboot dan moet sluiten." „Zeg nooit nooit", antwoordt Bas Koole, ambtenaar bij de gemeente Middelburg, op de vraag of er echt nooit winkels in de Mortiere zul len komen. „Maar de kans is erg klein." Wel komt er misschien een klein supermarktje in een nog te bouwen appartementencomplex. Dat complex wordt gebouwd door Woongoed Middelburg. Het komt in de buurt van de Ravensteijn- weg, achter het huidige ROC en Een basisschool, winkels, veilige- re fietsroutes en een eigen bus halte: de meeste wensen van Mortierebewoners zullen niet worden vervuld. moet in 2011 klaar zijn. Volgens Jan Leendertse van Woongoed wordt nog gezocht naar een exploi tant die iets ziet in de kleine super markt. „Het wordt echt kleinscha lig, anders mag het ook niet van de gemeente. Een grote super markt in de Mortiere zou ook niet rendabel zijn." Fietsers in de Mortiere hebben nu nog last van bouwverkeer. Als dat weg is, moet het voor hen veiliger worden, zegt Koole van de ge meente. Op termijn wordt nog een aparte route voor fietsers aan gelegd. Een bushalte in de wijk zit er niet in. De bewoners kunnen ge bruik maken van de bussen die over de Torenweg rijden. O De voorlopige resultaten van de enquête over de Mortiere zijn te vinden op www.mortiereonli- ne.nl. Een aantal bewoners van de Mortiere in Middelburg wil veiligere fietsroutes in de wijk. foto Lex de Meester vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu j 15.00-1s.30 uur Italiaanse tomatensoep, runderstoof met hutspot I Lost key on tour of stamppot parmezaan en rijstepudding j met Basics en 2 of them €15,00 en €12,50 vegetarisch j Reserveren? bel 0118 - 886 866 j kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 10 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65