Omdat u het fij ne wilt weten over de nieuwe ING Meldlijn over kanker platgebeld Wim Kok slaat speciale euromunt Personeel mag winnend lot niet houden ING to) PZC Donderdag 8 januari 2009 5 UTRECHT - Ex-premier Wim Kok heeft gisteren een speciale herdenkingsmunt geslagen in De Munt in Utrecht. De Europese Unie viert dit jaar het tienjarig be staan van de Europese Monetaire Unie (EMU). Tien jaar geleden werd officieel besloten tot het invoeren van de euro in 2002. De eerste stappen voor de euro werden gezet „onder het vader schap van Kok", aldus staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën. Nederland drukt 5,3 mil joen exemplaren van de speciale 2 euromunt. foto Valerie Kuypers/ANP FNV-leden ongerust over relatie nachtarbeid en borstkanker. amsterdam - De FNV is de laatste dagen door tientallen ongeruste le den gebeld met vragen over de rela tie tussen nachtarbeid en borstkan ker. „Het aantal reacties heeft de verwachtingen ruimschoots over troffen", zei directeur [an Warning van het Bureau Beroepsziekten gis teren. De telefoontjes volgden op een op roep van de vakcentrale aan leden met borstkanker zich te melden als ze langdurig nachtarbeid heb ben gedaan. Uit onderzoek blijkt dat nachtdiensten de kans op borstkanker kan vergroten. De vakcentrale gaat nu bekijken of het mogelijk is schadeclaims in te dienen. Daarbij is het van belang andere mogelijke causale verban den uit te sluiten, zoals erfelijk heid, eetpatronen of roken. Het gaat vooral om vrouwen die wer ken in de verpleging, als stewar dess, bij de politie of in de horeca. Twaalf procent van de werkende vrouwen in Nederland doet regel matig nachtarbeid. In Nederland zijn nog niet eerder schadevergoedingen uitgekeerd aan werknemers met borstkanker die langdurig nachtwerk deden. Maar door ervaringen in Denemar ken wil de vakcentrale bekijken of er ook in ons land mogelijkheden zijn voor een beroepsziekteclaim. In Denemarken kregen tien vrou wen een schadevergoeding. alkmaar - Even dachten ze een meevallertje te hebben, maar het liep anders. De 120 personeelsle den van de afdeling neurologie van het Medisch Centrum Alk maar die vorige week van een dankbare patiënt een staatslot kre gen waarop een prijs van 25.000 euro viel, mogen het geld niet hou den. Reden: het aannemen van geld is in strijd met de nationale beroepscode, zo meldt beroepsver eniging Verpleegkundigen Ver zorgenden Nederland. Er wordt nu nagedacht over een passende bestemming voor het geld. Schone auto krijgt sneller vergunning amsterdam - Bezitters van schone auto's zullen in delen van Amster dam sneller een parkeervergun- ning krijgen dan eigenaren van ver vuilende voertuigen. Dat heeft het college van B en W besloten. Het gaat om een proef in de stads delen De Baarsjes en Westerpark. De maatregel moet op 1 april in gaan en zes maanden duren. Moge lijk komt er daarna in de-hele stad een soortgelijke regeling. Wijk verwarmd door koeienpoep zeewolde - Een complete nieuw bouwwijk in Zeewolde wordt sinds gisteren verwarmd door energie uit koeienmest. De poep wordt geproduceerd en verwerkt op de lokale melkveehouderij Van Beek. Volgens directeur Gijs de Man van Essent Warmte is dit het meest innovatieve mestvergistings- project in Nederland. Het gaat om 3.000 woningen. Aanhoudingen na reeks overvallen op supers RIJSWIJK - De politie heeft met de aanhouding van vier verdachten een reeks overvallen op de Aldi in Rijswijk en wegrestaurant La Place in Delft opgelost. De verdachten pleegden de overvallen in wisse lende samenstellingen in de twee de helft van vorig jaar. De Rijswijk- se supermarkt werd in deze perio de drie keer overvallen. Het weg restaurant was twee keer doelwit van de verdachten. Hagenaar schildert ramen buren dicht den haag - De politie heeft een 41-jarige Hagenaar aangehouden die in een beschonken bui de ra men van zijn buren had gewit. Dat maakte de politie gisteren be kend. De politie zag de man in de nacht van dinsdag op woensdag in de weer met een blik verf en een verfroller. Hij zei de ramen dicht te schilderen omdat hij het ge- gluur van zijn buren zat was. Heb jij nog vragen? Nee, ik niet. Jij? De informatie ontvangt u thuis Als klant van de Postbank of de ING Bank wilt u vast weten wat het samengaan voor u betekent. Voor 7 februari ontvangt u een welkomstfolder met informatie over bankieren bij de nieuwe ING. Daar in kunt u precies zien wat de samenvoeging voor u betekent. En belangrijk om alvast te weten: u kunt gewoon blijven bankieren zoals u dat gewend bent. gaan ook' op Ook behoudt u bij de nieuwe ING uw eigen be taalrekeningnummer. Als er voor u persoonlijk iets verandert, dan wordt u daar vanzelfsprekend tijdig over geïnformeerd. Tot die tijd blijft alles zoals u het gewend bent, dus hoeft u geen actie te onder nemen. Kijk voor alle informatie over het samen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5