Lonink moet geduld betrachten 'Grondrecht van burgers met voeten getreden' Philippine beschikt weer over eigen ouderensoos Fort in Kallo trekt veel volk ZPZC Donderdag 8 januari 2009 25 Samenwerking is voor Hulst kwestie van zoeken mogelijkheden. door Conny van Gremberghe HULST - Hulst wil best samenwer ken met de andere Zeeuws-Vlaam- se gemeenten, maar die coöperatie moet dan wel gelijk voordelen op leveren voor de gemeenten én de Zeeuws-Vlamingen. Te denken valt dan volgens burge meester Jan Frans Mulder aan het gezamenlijk inkopen en het innen van belastingen. Ook het water schap Zeeuws-Vlaanderen kan dan aanhaken. Mulder gelooft nog niet in een intensieve samenwer king in Zeeuws-Vlaanderen zoals de Terneuzense burgemeester Jan Lonink voortstaat. „Mijn collega loopt wat te hard van stapel. Dat Hulst in het recen te verleden geen geld en mens kracht vrijgemaakt heeft voor in tergemeentelijke activiteiten heeft te maken met het feit dat wij als fu siegemeente meer tijd en geld kwijt zijn geweest aan het herop- zetten van het gemeentelijke appa raat en onze'financiën. De moei lijkste tijd is gelukkig nu achter de rug, maar Sluis zit er bijvoorbeeld nog middenin. We moeten met het oog hierop ons voorlopig nog even richten op zaken die haalbaar zijn en ons niet vergalopperen", zegt Mulder. Samenwerking moet volgens Mul der ook gebaseerd zijn op vertrou wen en dat onderlinge vertrouwen tussen de drie gemeenten is nog niet volkomen. „De wijze waarop Terneuzen de kwestie skihal afwik- Terneuzense omgang met de kwestie skihal is voor burgemees ter Mulder van Hulst de lakmoe sproef voor mogelijke verdere sa menwerking. kelt, is wat mij betreft de lakmoes proef Terneuzen heeft toezegd in de toekomst overleg te willen voe ren met ons over de ruimtelijke in vulling van de stedelijke randzone. Probleem is echter dat wij moeite hebben met de wijze waarop Ter neuzen die zone wil invullen." Volgens Lonink zou de noodzaak om te komen tot een regionale vi sie op het gebied van wonen, werk gelegenheid en voorzieningenni veau versterkt worden door de hui dige economische crisis. „Ik denk daar anders over. Die crisis heeft ons overvallen, maar zal over meer of minder geruime tijd weer over zijn. Wil je gezamenlijk een woonbeleid formuleren, dan zal dat beleid een lange looptijd heb ben. En dan moet je je dus niet la ten leiden door een crisis." Mulder is het wel roerend eens met Lonink als het over regionale promotie gaat. „Een verdeeld Zeeuws-Vlaanderen is daarbij ver leden tijd. Alle initiatieven die bij dragen aan een betere presentatie van Zeeuws-Vlaanderen buiten de regio moeten we gezamenlijk on dersteunen als ze het waard zijn. Om die reden hebben we ook het initiatief van de Zeeuws-Vlaamse vlag omarmd", aldus Mulder Ouderen in mosseldorp kunnen rekenen op ruimte in wozoco. door Conny van Gremberghe philippine - De Philippienenaren met meer dan vijf kruisjes achter hun naam kunnen weer wekelijks een kaartje leggen, een spelletje spelen of gewoon in gemeen schapshuis De Schotse Hoek een paar uurtjes gezellig samenzijn. Voorzitter Co van Schaik van de Terneuzense welzijnsorganisatie Aan Z, tevens wethouder van ouderenzaken, gaf gisteren aan de eerste activiteit van de Philippien- se activiteitencommissie voor ouderen een officieel tintje door aan de kaarttafel aan te schuiven voor een potje bieden zonder roem. Tot voor kort zorgde de plaatselijke afdeling van de katho lieke Bond voor Ouderen (KBO) voor een wekelijkse soosmiddag, maar de kosten voor de huur van het wijkgebouw en de koffie kon den door de afdeling niet meer ge dragen worden. De activiteiten konden wel doorgaan als ze onder de vlag van Aan Z zouden worden gehouden. „Alleen", legt Nellie Rijk van Aan Z uit, „moest dan een Philippiense commissie de ac tiviteiten zou organiseren. Wij dra gen alleen zorg voor de huur en de ondersteuning." Die commissie, onder voorzitter schap van Willy van Limmen, is er gekomen. „Na een korte zoektocht hebben we vijf mensen gevonden die de kar willen trekken. Onder kallo - De gemeente Beveren is met de nieuwe inrichting van het fort Liefkenshoek in Kallo een cul tureel en toeristisch pareltje rijker. Het bezoekerscentrum trok sinds de opening in september 2007 meer dan 7500 bezoekers. Het gra tis te bezoeken informatiecentrum in fort Liefkenshoek stelt de eeu wenlange strijd van de mens tegen het water centraal. Als rode draad in deze ontwikkelingen loopt de intrigerende rol van het fort Lief kenshoek. De gemeente rustte het domein ook uit met een toeris tisch infopunt. Het fort en bezoe kerscentrum zijn open van Pasen tot 31 oktober: van woensdag tot en met zondag van 10 tot 18 uur. Van 1 november tot Pasen: op za terdag en zondag van 13 tot 17 uur. Wethouder Co van Schaik (r) speelt een potje mee met de ouderensoos van Philippine. de oudere bevolking is voorts een peiling gehouden over de activitei ten die deze mensen wenselijk ach ten. Die inventarisatie leverde meerdere ideetjes op. we begin nen nu met kaarten en spelletjes. Binnenkort staat een wandeling op het programma en later wel licht nog wat cursussen. Het begin is er in elk geval." Van Schaik prees de nieuwe activi teitencommissie en zei verder dat Cees Freeke wil in APV bescherming inbouwen tegen invallen politie. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de nieuwe Algeme ne plaatselijke Verordening (APV) van de gemeente Terneuzen moe ten bepalingen worden opgeno men die burgers beschermen te gen ongerechtvaardigde invallen door de politie. Daarvoor pleit raadslid Cees Freeke (LCF), naar aanleiding van twee recente voor vallen. „In een rechtsstaat moet iedere in breuk van de overheid op de vrij heid van burgers berusten op een wettelijke grondslag", betoogt Freeke. „Met name huisrecht is een groot goed. in Terneuzen wordt dit grondrecht evenwel met voeten getreden. Dit is in strijd met de grondwet." Volgens Freeke viel in augustus een team van acht man zonder le gitimatie vooraf bij een vrouw bin nen. Ze werd naar buiten gesleurd en in haar eigen schuur opgeslo ten. Haar zoon, om wie het te doen was, moest nog een straf uit zitten. Recent werd opnieuw bij een bewoonster binnengevallen zonder vooraf toestemming te vra gen en zonder machtiging. Freeke zelf was op dat moment toevallig op bezoek. „Haar zoon die gezocht werd bleek overigens niets op zijn kerfstok te hebben. Veel ge schreeuw maar geen wol", betoogt het raadslid. „Kortom, het is geen overbodige luxe dat de nieuwe ver ordening op dit punt volledig en helder wordt en met grondrechte lijke waarborgen wordt omkleed." In de APV moet volgens Freeke worden opgenomen dat de politie zich bij een inval vooraf legiti meert en een schriftelijke machti ging moet hebben. foto Peter Nicolai de Philippiense ouderen er op kun nen rekenen dat in de nieuwe wo zoco in het Spuikompark een nieu we activiteitenruimte is gepland. Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Zonwering, Laminaat, Matrassen, Novilon, Bodems, Marmoleum, Bedlinnen, Gordijnen Dekbedden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55