Nieuwbouw Antonius uitgesteld Dow zoekt nieuwe partner deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 21 29 Strooizout Sluis Snert, warme choco, broodjes worst en glijden maar Dick Oggel: 'Doe toch niet zo negatief over Axel Donderdag 8 januari 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Komende vijfjaar zeker geen nieuw tehuis in Kloosterzande. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Zorgstichting voor ouderen Curamus stelt de nieuwbouw van verzorgingshuis Antonius in Kloosterzande mini maal vijfjaar uit. Dat besluit is genomen in samen spraak met woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, die de bouw zou laten uitvoeren. Woongoed wilde op de plaats van het huidige verzorgingshuis in Kloosterzande een nieuw zorgcen trum bouwen met 45 appartemen ten, vier groepswoningen voor de menterende ouderen en een dien stencentrum, De in de jaren negen tig aangebouwde vleugel van de be staande bouw, met 44 verzorgings huisplaatsen, zou in dit scenario blijven staan. De totale investering bedroeg 15,7 miljoen euro. De wo ningbouwvereniging wilde een aanzienlijke duit in het zakje doen. Het verlies voor Woongoed, de zogeheten onrendabele top, be droeg 2,8 miljoen euro. Volgens directeur Lex Janse van Curamus was de boekwaarde van 1,7 miljoen euro die nog op de be staande gebouwen van Antonius rust een van de struikelblokken bij de uitvoering van het project. „We bleven met een gat zitten van ver boven de half miljoen euro. Dus hebben we met elkaar gezegd dat het goed is nu duidelijkheid te scheppen. Daarom hebben we die termijn van vijf jaar gesteld. An ders blijft er permanente onrust", Na zeven jaar rekenen en onder- zoeken is gebleken, dat de bouw van een nieuw zorgcentrum voor ouderen in Kloosterzande voorlo pig niet haalbaar is. aldus Janse over het plan, waar ze ven jaar geleden voor het eerst melding van werd gemaakt. „Bo vendien is er momenteel te veel onzekerheid rondom de toekomsti ge AWBZ-financiering voor dit soort projecten", aldus de direc teur van Curamus. De verdere spreiding van oude renzorg in Hulst krijgt wel een ver volg. Na de zomer begint de bouw van drie groepswoningen voor 24 dementerenden in Sint-Jansteen. Daar komen ook twintig zorgap- partementen. Twee groepswonin gen worden gebouwd op het voor malige Polspoelterrein, de derde verrijst op het oude Rabobankter- rein. Daar komen ook het zorgap- partementencomplex, met twaalf huurwoningen en acht koopwo ningen te staan. Woongoed moet de vergunning procedures voor de bouwprojec ten nog doorlopen bij de gemeen te. Directeur Cees Reinhoudt van de woningbouwvereniging schat in dat alles in augustus 2011 hele maal klaar is. Dan kan op het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst ook het laatste oude gebouw, nu in ge bruik door afdeling Elzenboom, worden gesloopt. Op korte termijn duidelijkheid voor vestiging Terneuzen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het niet doorgaan van de samenwerking met de Pe trochemical Industries Company uit Koeweit is voor de top van Dow Chemical geen aanleiding om de concernstrategie aan te pas sen. Dow gaat verder met de om bouw van het concern van een bulkchemieproducent naar een chemiespecialiteitenproducent. Gisteren kondigde de concernlei ding aan een nieuwe partner te zoeken om dat proces te kunnen voltooien. Met verschillende par tijen worden gesprekken gevoerd. Voor Dow wereldwijd heeft het niet doorgaan van K-Dow tot ge volg dat de eerder aangekondigde reorganisatie versneld wordt door gezet. Dow kondigde in december aan het werknemersbestand te zul len inkrimpen met vijfduizend en twintig fabrieken, waarvan drie in Terneuzen, te zullen sluiten. Hoeveel banen er in Terneuzen worden geschrapt wordt binnen kort bekendgemaakt. De lokale be drijfsleiding voert hierover nog ge sprekken met de ondernemings raad. Zeker is dat de driehonderd nieuwe banen die K-Dow in Ter neuzen had opgeleverd, niet door gaan. SLUISKIL - In Sluiskil werd gisteravond de eerste kerstboomverbranding van dit jaar in de regio ge houden. Op het terrein aan de Bovenweg gingen tientallen bomen in vlammen op. Veel kinderen waren 's middags nog op strooptocht geweest om zoveel mogelijk bomen te bemachtigen. Voor iedere ingeleverde kerstboom kregen ze van de Ondernemersvereniging namelijk een lot en een waardebon van 50 cent. Met het lot doen ze mee aan de gemeentelijke verloting. De stapel kerstbomen werd gisteravond onder grote belangstelling van onder andere zestig kin deren rond zeven uur in brand gestoken door de brandweer. Er was een kraam met muziek en war me chocomel voor de kinderen. Voor de ouderen werd er warme glühwein geschonken. De organi satie was in handen van SKI, de brandweer en de Ondernemersvereniging. foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T0118 886 886 OOSTBURG - Door het winterweer is er onder inwoners van de ge meente Sluis veel vraag naar strooi zout. Het is druk bij Gemeentewer ken aan de Oude Stad in Oostburg waar de gemeente gratis strooi zout uitdeelt. De gemeente roept mensen.op zelf een emmer mee te nemen aangezien het zout niet in zakjes is verpakt. Iedere inwoner krijgt hierdoor de gelegenheid het trottoir of voetpad bij zijn woning ijsvrij te houden. vanavond vanaf 17.30 uur j zaterdag 10 januari Brasseriemenu j 1s.00-i6.30 uur Italiaanse tomatensoep, runderstoof met hutspot I Lost key on tour of stamppot parmezaan en rij stepudding I met Basics en 2 of them 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmicldelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51