doorstart wereldbekers Topbiljarters hebben een topgeheugen Elisabeth Willeboordse: 'biljarten is een kunst' Theo Bos begint met gelijkspel bij Vitesse ns verse oesters B PZC Donderdag 8 januari 2009 41 Biljartlegende Raymond Ceulemans, het jeugdige talent Glenn Hofman en de houder van de wereldbeker in het driebanden Dick jaspers (van links naar rechts) klinken op een voorspoedig verloop van de World Cup driebanden in Sluiskil. foto Peter Nicolai ging van Frédéric Caudron, de Belg die vorig jaar in de finale de Griek Nikos Polychronopoulos ver sloeg. Dallinga: „Ons toernooi is zó populair bij de biljarters, dat we binnen 48 uur vol zaten. Er staan nu bijna vijftig mensen op de re servelijst." Daarbij zijn ook Berry van Beers en Andreas Efler, twee spelers die in het afgelopen wereldbekersei zoen een serie van vijftien maak ten. Mogelijk is dat duo wel actief op het WK van volgend" jaar. En als het aan Dallinga ligt, maken ze hun caramboles dan voor de ogen van meer dan duizend toeschou wers. „We bekijken de mogelijk heid om in Sluiskil een grote tent neer te zetten, waar veel meer mensen in kunnen dan in 't Meu- lengat. Dat zou voor Nederland, zelfs voor Europa, uniek zijn. Of we het dan vol krijgen? Afgaande op de belangstelling van nu: mak kelijk." door Roeland van Vliet sluiskil - Topbiljarters beschikken over een geweldig geheugen, zo bleek gisteren tijdens de perspre sentatie van het wereldbekertoer nooi driebanden in Sluiskil. Dick Jaspers, de huidige nummer één van de wereld, weet bijvoorbeeld nog precies wanneer hij het voor het eerst tegen de toenmalige al leenheerser Raymond Ceulemans opnam. „Dat was in december 1985." De 43-jarige Brabander uit Sint-Willebrord verbaasde de zaal met die parate kennis. En hij ging verder: „Het was in Zundert, we speelden epn vijfkamp. Raymond - destijds meneer Ceulemans voor mij - won met 7-3. Het was dus een eervolle nederlaag voor mij. En in het driebanden had ik hem met 20-10 nog aardig bijgehou den." De 71-jarige Ceulemans, veelvou dig wereldkampioen in allerlei spelsoorten, haalde op zijn beurt gedetailleerde herinneringen op aan een bijzonder onderling duel in Palma de Mallorca. „Ik weet nog dat ik toen een set verloor met een moyenne van negen", ver telde de Belg. „Dick begon met een serie van acht, ik antwoordde met negen, waarna hij het met ze ven caramboles afmaakte." „En weet u, in de volgende set ver loor Dick van mij met een moyen ne van acht. Ik opende met acht, hij kwam ih dezelfde beurt langs zij en daarna maakte ik meteen de vijftien vol. Tja, in wereldbeker toernooien zijn zulke gemiddeldes mogelijk." Bronzen judoka wil graag komen kijken bij toernooi Sluiskil. door Roeland van Vliet SLUISKIL - Het was even haasten, maar ze redde het. Judoka Elisa beth Willeboordse landde gisteren om 12.50 uur op Schiphol, om 17.15 uur was ze in Sluiskil. Daar was de bronzen medaillewinnares van de Spelen de hoofdgast op het feestje van de wereldbeker drieban den. Willeboordse kwam terug van een weekje vakantie op Aruba. Vanaf de luchthaven nam ze de trein naar Vlissingen, waar ze snel een douche nam en vervolgens in de auto stapte. Eenmaal aangekomen in Sluiskil, werd de van origine Middelburgse bijna gelijk het po dium op gevraagd. En daar beken de ze een belofte niet te zijn nage komen: „Vorig jaar was ik hier ook en toen zei ik dat ik in Peking voor goud ging. Maar dat is niet gelukt." Dat het nog wel brons werd, was een meevaller op een slechte dag. „Ik was zo faalangstig dat ik geen moment heb kunnen genieten", vertelde Willeboordse. „Als ik Londen 2012 haal, weet ik één ding zeker: ik moet zorgen dat ik daar wel geniet. En dan maakt het resultaat nog niet eens zo veel uit." De judoka liet ook weten 'echt van biljarten te houden'. „Ik vind het een kunst", zei ze. Graag komt ze, als haar trainings- en toernooische- ma dat toelaat, eind januari een keer kijken in Sluiskil. Ruud Cornelis blijft Cadzand trouw cadzand - Ruud Cornelis knoopt er als trainer nog een jaar aan vast bij voetbalclub Cadzand. De inwoner van Hoofdplaat is een van de langstzittende trainers van Zeeland. Hij is momenteel bezig aan zijn zevende seizoen bij de West-Zeeuws-Vlaamse club. Cadzand komt uit in de vierde •klasse van het zaterdagvoetbal en staat daarin in het rechterrijtje. 's Lands Welvaren deelt de punten delft - Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 nam bij Busi ness Fun de helft van de buit mee richting Zeeland, 4-4. Voor de pauze boekte Ronny van Geyt een knappe zege en leed Ri- nus Pankow een krappe nederlaag. Na de thee kwam Luc Peeters niet verder dan 7 puntjes in 43 beur ten. Jaap Hameling zorgde dat er toch nog een punt werd behaald door een zege op Henri Lander. Thoolse selectie en RBC op veld MOC'17 middelburg - In verband met de gesteldheid van het terrein wordt de voetbalwedstrijd tussen de Thoolse selectie en RBC Roosen daal zaterdag niet gespeeld bij Smerdiek in Sint Maartensdijk. Het duel is verplaatst naar het kunstgrasveld van MOC'17 in Ber gen op Zoom. De wedstrijd begint 's middags om één uur. De toe gang is gratis. Ranglijsttoernooi heeft hoofdsponsor middelburg - Dankzij de komst van een hoofdsponsor kan het na tionaal ranglijsttoernooi (NRT) dat deze zomer op de tennisbanen van MLTC wordt gehouden, de vleugels uitslaan. Dankzij de bijdra ge van ThermPhos uit Ritthem is het NRT verzekerd van de driester ren-status. Als het evenement vol gend jaar een internationaal toer nooi wordt, wil Thermphos zijn bijdrage van 12.000 euro verhogen. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie, poule 2. Business&Fun - 's Lands Welvaren 1 4-4: Peter Witveld - Luc Peeters 40-7, 43; Mario Smink - Ronny van Geyt 34-40, 54; Wim Kroon - Rinus Pankow 35-32, 67; Henri Lander - Jaap Hame ling 25-35, 50. Driebanden Graanbeurstrofee. Poule 3. 1. Iman Wesdorp Zierikzee 3-6; 2. Wim Breur Dreischor 3-4; 3. Johan Geldof Wissenkerke 3-2; 4. Dick Sies Ouwerkerk 3-0. Poule 4. 1 Sjaak de Visser Brouwershaven; 2. Jan Beije Wissenkerke 3-4; 3. André van Dijke Nieuwer- kerk; 4. Henk Punt Scharendijke 3-2. Nummers een en twee naar tweede ronde. SCHAATSEN Biddinghuizen. Marathon, Superprestige. Vierde wedstrijd, mannen (54 kilometer): 1. Huisman, 2. Stuut, 3. Boeve, 4. Hermen van der Wal, 5. René Ruitenberg, 6. Van Eek, 7. Bo- venmars, 8. Uithoven, 9. Van de Pol, 10. Wit haar. Klassement: 1. Stuut 74 punten, 2. Huis man 72,2, 3. Boeve 59,1. TENNIS Brisbane. Mannen. Tweede ronde: Tsonga (Fra/2) - Nieminen (Fin) 0-6 7-6 (1) 7-6 (5), Verdasco (Spa/3) - Ancic (Kro) 6-2 6-3, Stepa- nek (Tsj/8) - Llodra (Fra) 7-6 (2) 6-3, Nishikori (Jap) - Berdych (Tsj/5) 7-6 (7) 6-3. Vrouwen. Tweede ronde: Govortsova (WRu) - Karatantsjeva (Bul) 6-0 5-7 7-5, Ivanovic (Ser/1- Vinei (Ita) 6-7 (4) 7-5 6-1 Perth. Hopman Cup. Groep A: Duitsland - Ver enigde Staten: 2-1. Lisicki - Shaughnessy 4-6 6-0 6-4, Kiefer - Blake 6-7 (3) 7-6 (7) 4-6, Lisicki/Kiefer - Shaughnessy/Blake 6-3 3-6 10-7. Stand: 1. Slowakije 2-4 (5-1), 2. Duits land 2-4 (4-2), 3. Australië 2-0 (2-4), 4. Vere nigde Staten 2-0 (1-5). Groep B: Rusland - Taiwan 2-1Safina - Hsieh Su-Wei 4-6 6-2 7-5, Safin - Lu Yen-Hsun 7-6 (6) 7-5, Safina/Safin - Hsieh Su-Wei/Lu Yen-Hs- un 6-4 3-6 8-10 Stand: 1. Rusland 2-4 (10-5), 2. Frankrijk 2-2 (4-2), 3. Italië 2-2 (3-3), 4. Tai wan 2-0 (1-5). Chennai. Mannen. Tweede ronde: Dlouhy (Tsj) - Davidenko (Rus) walkover. Doha. Mannen. Tweede ronde: Nadal (Spa/1) - Beek (Slw) 6-1 6-2, Murray (GBr/3) - Petzch- ner (Dui) 6-2 6-4, Hanescu (Roe) - Joeznji (Rus) 6-2 6-4, Monfils (Fra/5) - Devilder (Fra) 7-5 7-6 (4), Kohlschreiber (Dui/8) - Vliegen (Bel) 6-4 6-7 (4) 6-4, Stakhovski (Oek) - Peya (Oos) 7-5 6-3, Federer (Zwi/2) - Seppi (Ita) 6-3 6-3, Roddick (VSt/4) - Clement (Fra) 6-3 7-5. Hongkong. World Team Challenge. Enkel spel: Zvonareva (Rus) - Zheng Jie (Azië-Paci- fic) 7-6 (3) 6-4, Tsjakvetadze (Rus) - Mirza (Azië-Pacific) 6-4 6-4. Dubbelspel: Jankovic/De Brito (Europa) - Venus Williams/Vandeweghe (Team Amerika) 6-4 7-5. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG VOETBAL Oefenwedstrijd. GPC Vlissingen-Domburg. Lo catie: kunstgras sportpark Irislaan. Aanvang 20 00 uur. belek - Theo Bos heeft in zijn eer ste wedstrijd als trainer van Vites se gelijkgespeeld. De oud-speler van de Arnhemse ploeg zag zijn nieuwe formatie in het Turkse Be- lek op o-o uitkomen tegen het Bel gische Roeselare, de club van de Nederlandse trainer Dennis van Wijk (ex-Willem II). Roeselare liet in het oefenduel een strafschop lig gen. Sparta speelde gisteren verdienste lijk gelijk in de oefenwedstrijd te gen Malaga. Het duel op de derde dag van het trainingskamp in Este- pona eindigde in 1-2. Voor de Rot terdamse ploeg scoorden Arne Slot en Rydell Poepon tegen de Spaanse middenmoter. Sparta legde in Spanje de talentvol le aanvaller Joshua lohn voor lan gere tijd vast. De 20-jarige spits ver lengde zijn contract met 3,5 jaar tot medio 2012. Hij debuteerde in mei 2007 in Sparta 1. eenrijk smoskpokt oondsgysmmt frck&bt amrïk j&r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47