Wereldbond hoopt op Du Chatinier krijgt van KNVB geen dispensatie Jarige biljartvereniging LBV houdt NK libre Biljarttoernooi Grote Prij's Wissenkerke voor twintigste keer FC Utrecht traint op strand van Cadzand 40 Donderdag 8 januari 2009 PZC B Club uit Lewedorp kan terugkijken op aantal fraaie successen. door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP - Biljartvereniging LBV uit Lewedorp houdt van morgen tot en met zondag het Nederlands kampioenschap libre vijfde klasse. Het is voor de club het hoogte punt van de viering van het 35-ja- rig bestaan. Alexander van der Hage van HIO geeft het plaatselijk feestje een Zeeuws tintje. Hij is als zesde ge plaatst. LBV, dat momenteel 43 le den telt (onder wie 29 bondsle den), heeft in zijn geschiedenis een aantal mooie successen ge boekt en daarop is men maar wat trots in Lewedorp. Zo werd in 1985 het driebanden Bi team met Merien Vermue (inmid dels 89 jaar), Joop Uitterhoeve en Piet Raas kampioen van Neder land. Vorig jaar haalde het B2 team met Hans de Kok, Jacky Hoogedeure, Hans van de Plasse en Patrick Vermue een tweede plaats t)p het NK. Uitbater van speelgelegenheid De Goede Verwachting Wim de Kok behaalde twee keer een vijfde plaats op het NK en zijn echtgeno te Wendy werd met het districtsda mesteam Nederlands kampioen in het libre. Zij zijn nu namens LBV gastheer en gastvrouw voor de titelstrijd, die vrijdagavond om 19.00 uur be gint. Twee favorieten steken op pa pier boven de andere uit. Dat zijn De Bie uit Utrecht en SchefFer uit Pingjum. Er wordt veel publiek verwacht in het biljartgekke etablissement. Zondag worden omstreeks 15.00 uur de prijzen uitgereikt door bondsvoorzitter Jaap Labrujere. door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - In HRC De Kroon in Wissenkerke gaat zaterdag de twintigste editie van het libretoer- nooi om de Grote Prijs Spuitpleis- terspecialist J. Mathia van start. De organisatie onder leiding van Peter de Looff en Dirk Hage heeft de jubileumeditie wat extra opge tuigd. Zaterdag opent wethouder De Putter om 11.00 uur het toer nooi. Halverwege, van 23 tot en met 25 januari, wordt het toernooi onderbroken voor het regionaal kampioenschap libre tweede klas- se, waarin twee sterke Zeeuwse bil jarters uitkomen. Aan de Grote Prijs doen weer 64 spelers mee, die verdeeld over twee groepen (A en B) in poules van vier strijden om een plaats in de volgende ron de. Sinds de oprichting in 1990 deden 199 biljarters mee, wat betekent dat er jaarlijks een verloop van slechts drie man is geweest. Een bewijs dat de organisatie zijn deel nemers weet te binden. De hoofds ponsor stopt er na negen jaar mee. De organisatie heeft al een over eenkomst gesloten met een opvol ger voor de komende vijfjaar. Gilles Sturm uit Serooskerke is ti telverdediger in de A-groep en Wim Brouwer uit Grijpskerke is dat in de B-groep. Op zaterdagen wordt om 11.00 uur begonnen in de B-groep en om 14.30 uur in de A-groep. Op de avonden wordt om 19.00 uur gestart. Sluiskil concentreert zich eerst op editie van 2009 en WK van 2010. door Roeland van Vliet SLUISKIL - De wereldbeker drieban den van Sluiskil is een te mooi toernooi om verloren te gaan, zei Jean-Claude Dupont gisteren. De president van wereldbond UMB hoopt daarom dat er in 2011 of 2012, na één of twee jaar onderbre king, in Zeeuws-Vlaanderen een doorstart wordt gemaakt met de World Cups. „Sluiskil heeft de bil- jartsport al zo veel moois opgele verd", vertelde de Belg. „Dit toer nooi is echt een voorbeeld voor an deren." Vanaf 19 januari wordt voor het Vijfde jaar op rij het wereldbeker toernooi gehouden in zalencen trum 't Meulengat. Als zes dagen 'Als er iets een vervolg krijgt, dan eerder het jeugdtoernooi' later de winnaar bekend is, zet de stichting BEST (Biljart Evenement Sluiskil Terneuzen) een- punt ach ter de serie. Vervolgens richt men zich op de organisatie van het we reldkampioenschap, dat in okto ber van 2010 ook in het Zeeuws-Vlaamse dorp gehouden. „Dat hier het WK komt, is natuur lijk prachtig", stelde Dupont. „En het is hier in Sluiskil zo opgezet, dat dat toernooi de afsluiting is van een reeks grote toernooien. Maar als het aan mij ligt, blijft Sluiskil ook daarna nog een rol spe len in het internationale biljarten. Diep van binnen hoop ik dat de wereldbeker hier blijft." De hoogste biljartbaas kreeg op de perspresentatie van gisteren bijval van onder anderen Raymond Ceu- lemans. De 71-jarige grootmeester zei met luide stem in de micro foon, zodat iedereen in restaurant Dallinga het kon horen: „Dit is het beste toernooi dat ik ken. Vóór, tij dens en na het toernooi is het hier perfect." Meerten Dallinga, voorzitter van de stichting BEST, was blij met de lof Ook van nog actieve spelers en sponsors kreeg hij complimenten. Desondanks gelooft hij nóg niet in een doorstart van de wereldbekers in Sluiskil. Als er iets een vervolg krijgt, dan eerder het jeugdtoer nooi. Dat wordt dit jaar voor de derde keer voorafgaand aan het se- niorentoernooi gehouden. „Het moet nog vorm krijgen, maar we willen hier graag een jeugdtoer nooi met enige status krijgen", ver telde Dallinga. „We zitten te denken aan een WK voor landenteams. Maar we moe ten daarvoor nog wat meer steun van de Nederlandse bond en de UMB krijgen." Zo ver is echter nog lang niet. Eerst concentreert Dallinga zich op de komende World Cup, de eer ste in het nieuwe seizoen. Liefst 152 biljarters strijden om de opvol- CADZAND - De selectie van FC Utrecht is gisteren neergestreken in Cad zand. De eredivisieclub verblijft tot en met zaterdag in Zeeland. Utrecht is een van de weinige eredivisionisten die in Nederland zijn gebleven. De ploeg, die na het ontslag van trainer Willem van Hanegem onder leiding staat van Ton du Chatinier, trainde gistermiddag na aankomst op het strand. Vandaag werkt FC Utrecht een oefenduel af met Lokeren. Die ontmoeting is vanwege de vorst van 's avonds naar 's middags vervroegd. Het duel wordt op kunstgras afgewerkt en begint om 14.30 uur. FC Utrecht speelt zaterdagavond (19.00 uur) op het kunstgras van sport park Bonedijke in Vlissingen tegen Cercle Brugge. foto Peter Nicolai FC Utrecht moet op zoek naar trainer met juiste papieren. ZEIST - FC Utrecht krijgt geen toe stemming om het seizoen af te ma ken met de nog niet volledig be voegde trainer Ton du Chatinier. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft het verzoek daar toe van de Utrechtse clubleiding af gewezen. Het bestuur van FC Utrecht moet op zoek naar een andere oplossing om het vertrek van hoofdtrainer Willem van Hanegem adequaat op te vangen. De clubleiding heeft tot 17 februari de tijd om de trai nersvacature in te vullen. Dan loopt de automatische dispensatie periode van vier weken af Van Ha negem moest, anderhalve maand na het gedwongen vertrek van zijn vier assistenten, eind december zijn functie neerleggen. Dit gebeur de mede vanwege zijn zware kri tiek op clubeigenaar Frans van Seu- meren. „Hij werd toen op non-actief ge zet; van ontslag was en is nog geen sprake. Daarom gaat de perio de van automatische dispensatie pas op 17 januari bij de hervatting van de competitie in", legde direc tievoorzitter Jan-Willem van Dop gisteravond uit. Van Dop bena drukte dat FC Utrecht voorlopig nog niet op zoek gaat naar een trai ner van buiten de club. De directie wil het seizoen nog steeds het liefst afmaken met de huidige tech nische stafleden Du Chatinier en Robert Roest, in samenwerking met de voetbalveteranen Nol de Ruiter en Henk Vonk. Van dat vier tal zou oud-bondscoach De Ruiter eventueel als supervisor kunnen gaan fungeren. „Maar hij mist de benodigde studiepunten, zoals eer der ook Van Hanegem bij ons en Wim Jansen bij Feyenoord over kwam", erkende Van Dop. „Daar voor zoeken we nu een oplossing. We willen tot het einde van het seizoen geen gekke sprongen meer maken. Nol de Ruiter zou voor ons een goede optie kunnen zijn." Na het vertrek op 23 december van Van Hanegem nam de nieuwe assistent-trainer Du Chatinier, die dit seizoen de cursus Coach Be taald Voetbal volgt, de eindverant woordelijkheid op technisch ge bied over. Technisch directeur Piet Buter, die wel in het bezit is van de hoogste trainerspapieren, meld de zich ziek en keert evenmin te rug bij FC Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46