Ambulance wellicht naar Poortvliet De Mortiere mist vooral een basisschool Ambulancepersoneel slaapt nu in het bejaardenhuis Bus van de weg bij Tholen-stad Hubrecht de Leeuw krijgt speldje van staatssecretaris Bussemaker BPZC Donderdag 8 januari 2009 27 Tegenstanders van verhuizing naar Tholen zijn nu stuk positiever. door Rob Paardekam poortvliet - De ambulancepost van de gemeente Tholen verhuist op termijn wellicht van Sint-Maar tensdijk naar Poortvliet. Daar is een locatie bij de woonboulevard van Bouman-Potter in beeld. De Thoolse wethouder Karei Heij- boer bevestigt dat momenteel een onderzoek loop. „Het is op dit mo ment de enige locatie die we bekij ken." Het onderzoek wordt uitge voerd door de Regionale Ambulan ce Voorziening Zeeland (RAVZ), de gemeente en Bouman-Potter. „Deze maand hopen we nadere af spraken te kunnen maken", aldus de wethouder. Met deze nieuwe ontwikkelingen lijkt een verhuizing naar Tho- len-stad van de baan. Zo'n ander- haff jaar geleden kondigde de RA VZ plots aan de ambulancepost daarheen te willen verplaatsen. Daarmee zouden de aanrijtijden voor de gemeente als geheel een stuk verbeteren. Alleen Stavenisse kwam er bekaaid vanaf. Daar zou den meer ambulances te la'at gaan De ambulancepost van de ge- meente Tholen verhuist wellicht naar Poortvliet. Tegen die locatie lijken minder bezwaren te be staan dan tegen Thoien-stad. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Als het aan Chris Koopman uit Sint-Maartens dijk ligt, kan de ambulancepost niet snel genoeg van zijn woon plaats naar Poortvliet verhuizen. „Het ambulancepersoneel slaapt hiet nu in het bejaardenhuis. Dat kan eigenlijk niet, hè." Koopman was destijds betrokken bij het protest in Smerdiek tegen het verhuizen van de ambulance post naar Tholen-stad, maar hij is ook lid van de cliëntentenraad van de Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland (RAVZ). Zodoende weet hij van de hoed en de rand. „In het verleden mocht het perso neel gewoon slapen bij de garage waar de ambulance hier in Sint- Maartensdijk staat", vertelt hij. „Er was daar een container voor ge plaatst. Dat mocht op een gegeven moment niet meer. Daarom sla pen de medewerkers nu maar in Maartenshof. Dat is natuurlijk een rare situatie. In een eventuele nieu we ambulancepost in Poortvliet kunnen we gewoon weer fatsoen lijke slaapplaatsen maken." komen, omdat het haast niet te doen is om een kwartier (de wette lijke aanrijtijd) na de melding van Tholen-stad in Stavenisse te staan. De Stichting Actief Stavenisse rea geerde woedend en begon een handtekeningenactie. Die vlam sloeg over naar Sint-Maartensdijk, waar ze Tholen ook een slechte lo catie vonden. In Smerdiek en Scherpenisse werden zo'n driedui zend handtekeningen ingezameld. Niet veel later schortte de kersver se directeur Peter Bouman de ver huizing op. In tegenstelling tot zijn net ontslagen voorganger zag hij de dringende noodzaak niet. Voorzitter Flip de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse vond het gisteren nog wat vroeg om een reactie te geven op de laatste ont wikkelingen. „Maar het lijkt erop dat we hier geen bezwaar tegen kunnen hebben", wilde hij wel zeggen. „De wettelijke aanrijtijd wordt met een post in Poortvliet waarschijnlijk wel gehaald." Chris Koopman uit Sint-Maartens dijk, die destijds in zijn eigen dorp actie voerde, is al wel dolenthou siast over Poortvliet. „Wij hebben altijd voor die plek geijverd. Er is gewoon geen betere plaats om voor alle dorpen een goede aanrij tijd. te garanderen", stelt hij. „In eerste instantie dachten wij aan een plekje bij de rotonde, maar Bouman-Potter is misschien nog veel beter in verband met de uit rukken naar Sint Philipsland. THOLEN - Een bus met daarin zo'n dertig passagiers is gistermiddag van de weg geraakt bij Tholen-stad, nadat de chauffeur onwel was geworden. Dat gebeurde rond half een op de Nieuwe Postweg. De chauffeur heeft toen hij merkte dat hij niet lekker werd meteen een noodoproep naar Connexxion gedaan, waarna direct twee ambulances naar de plek des onheils zijn gestuurd. Uiteindelijk moest alleen de chauffeur naar het ziekenhuis worden ge bracht. Van de passagiers raakte niemand gewond. foto Jan-Willem Kempeneers middelburg - Bewoners van de Mortiere in Middelburg zouden graag een basisschool en winkels hebben in hun nieuwbouwwijk. Ook wil een aantal bewoners veili gere fietsroutes en een bushalte. Dat blijkt uit de antwoorden die bewoners hebben gegeven op vra gen over de Mortiere in een enquê te over hun wijk op de door de PZC opgezette website www.mor- tiereonline.nl. Op de vraag 'Welke voorzieningen mist u in de Mortiere?' geven bijna veertig respondenten aan dat dat winkels en/of een (ba sisschool zijn. De kans is echter klein dat die voorzieningen er ooit komen. Al sinds het begin van de ontwikkeling van de Mortiere is dat nadrukkelijk niet de bedoeling. Een basisschool in de Mortiere zou te veel concurreren met de ba sisscholen in Dauwendaele en met De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland. En winkels zouden con curreren met die in winkelcen trum Dauwendaele. De Mortiere is te klein voor een eigen basis school, zegt wethouder Huub van Klinken nog maar eens. „Een school in de Mortiere zou ook een te grote impact hebben op de scho len in de omgeving." door Lilian Dominicus goes - PvdA-er Lieven Hubrecht de Leeuw (86) was gisteravond op de kop af zestig jaar lid van de Par- tij van de Arbeid. I En dat leverde hem een bos bloe men op van staatssecretaris Iet Bussemaker (PvdA, Volksgezond heid, Welzijn en Sport). Een speld je wordt hem nog nagezonden, zo zegde ze hem toe tijdens een PvdA-bijeenkomst over de WMO in zorgcentrum Ter Weel in Goes. „Ze waren op. Op zich een goed te ken, maar wel erg jammer." Hubrecht de Leeuw was van 1972 tot 1990 wethouder in Goes. Busse maker: „Een periode van achttien jaar. Op zich al een hele prestatie. Ze zouden er onderzoek naar moe ten laten doen, naar wie dat nog meer heeft gepresteerd." WG66N6R NieuwsMedia De PZC is op zoek naar een depothouder. Als depothouder bent u verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. U bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat uw bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. U bent bereid 's ochtends vroeg dagbladen in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgers-team, wan neer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen, zelf de nabezorgingte doen en in uitzonderingsgevallen zelfde dagbladen te bezorgen. VERDIENSTEN De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast ontvangt u gratis de PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. AANMELDEN OF INFORMATIE Neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. VOORWAARDEN Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepas sing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43