net zo populair als het ijs Wrevel over nieuwe bestemming monumentenpand Oude Manhuis Drenkelingen vinden redders BPZC Donderdag 8 januari 2009 23 Termijn aanvraag voor uitkering verlengd HEINKENSZAND - Inwoners van Bor- sele kunnen tot 1 maart de eenma lige eindejaarsuitkering van vijftig euro aanvragen bij de gemeente. In Borsele liep die termijn al op 1 januari af, maar het aantal aanvra gen bleef ver achter bij de verwach ting. Tweehonderd inwoners van wie bij de gemeente bekend is dat zij minder dan 120 procent van het minimuminkomen verdienen, heb ben direct de vijftig euro gekregen. Slechts vijftien anderen hebben de uitkering aangevraagd, terwijl was gerekend op honderd a tweehon derd minima. Andere Bevelandse gemeenten hadden al een langere aanvraagtermijn, tot 1 februari. Kaartverkoop Notes for Novib loopt lekker GOES - De kaartverkoop voor het benefietconcert Notes for Novib, vrijdagavond in 't Beest in Goes, loopt lekker, volgens één van de or ganisatoren Anouk Bakker. Tot nu toe zijn meer dan tachtig kaarten a zeven euro verkocht. „We verwach ten ook nog wel aardig wat men sen die aan de zaal een kaartje ko pen", aldus Anouk. „De prijs is het zelfde." Notes for Novib is een exa menopdracht voor Anouk Bakker en Lotte Walrave. De bands Minor Dance, Vota Fonzie, Stairs to No where en Diesel Disko treden op. Notes for (ontwikkelingsorganisa tie) Novib begint om 20.00 uur. Centrum Zeeuwse klederdrachten heeft het nakijken. door Harmen van der Werf GOES - Voorzitter Willem den Her der van de stichting Maatschappe lijke Belangen (SMB) heeft met ge fronste wenkbrauwen kennis geno men van de mogelijk nieuwe be stemming van het Oude Manhuis in de Goese binnenstad. Zoals ge meld wil de gemeente Goes het ge bouw gaan verhuren aan de parti culiere school voor middelbaar on derwijs 'Luzac Opleidingen'. SMB was 'in' voor overname van het monument waarna er een ken niscentrum voor Zeeuwse kleder drachten in gevestigd zou worden. Den Herder was er niet van op de hoogte dat er een andere gegadig de was. „Ik ben er dinsdag over in gelicht door de wethouder die mij vertelde dat Goes het pand liever wil verhuren dan verkopen. Ik heb erop gewezen dat er veel achterstal lig onderhoud aan het pand zit en dat er voor een restauratie voorlo pig geen rijkssubsidie te verwach ten is. Meer kan ik niet doen. Het is aan de gemeente om er een be slissing over te nemen." Het Oude Manhuis is volgens Den Herder veel beter geschikt als ken niscentrum annex museum voor Zeeuwse klederdrachten - 'zoiets bestaat nog niet in Zeeland' - dan als locatie voor een onderwijsin stelling. „Het moet toch mogelijk zijn Luzac in een andere ruimte in Goes onder te brengen", schat de SMB-voorzitter in, „terwijl je in Goes maar één gebouw hebt als het Oude Manhuis. En dat staat ook nog op een ideale plek voor een culturele bestemming. Het his torisch museum De Bevelanden is ernaast gevestigd. Het kenniscen trum kan daarmee een goede com binatie vormen, met ook de Grote of Maria Magdalena Kerk als cultu reel podium." Den Herder wacht 'rustig' het besluit van de gemeen te af „We beschikken toch niet over machtsmiddelen." Crackers en eierkoeken passen bif elk dieet. Ambachtsbakker fc (jouIii^J^jra VLISSINGEN - Het heeft even ge duurd, maar ze hebben elkaar toch gevonden: de twee jongens die on langs door het ijs van de Schuit- vaartgracht in Vlissingen zakten en de twee andere jongens die hen vervolgens uit het ijskoude wa ter visten. De twee redders, Hassan Douwe- ma (17) en Marco Schuurman (17), vertelden afgelopen maandag in deze krant dat ze het vervelend vonden dat ze niets meer van de slachtoffers hadden gehoord. De twee drenkelingen, Leroy Pekx (12) en Salem (10), lieten op hun beurt via het Jeugdjournaal weten op zoek te zijn naar de jongens die hen hadden gered. Uiteindelijk is er via de politie contact ontstaan tussen de twee paar jongens. De Vogelvrienden Goes houden vogelbeurs 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Vo- gelvrienden Goes houden zaterdag ochtend in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen een vogelbeurs. Kooi- en volièrevogels kunnen worden geruild en te koop aangeboden. Ook zijn er voeders en andere spul len voor de vogelliefhebber ver krijgbaar. De vogelbeurs - met kof fie, thee of een frisdrankje - begint om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur. De toegangsprijs is één euro. Op de entreebewijzen worden prij zen verloot. Uitvaartonderneemster over rouwverwerking KAPELLE - Uitvaartonderneemster Lieke Bosveld geeft vanavond een lezing over rouwverwerking in De Vroone aan de C. D. Vereekestraat in Kapelle. Zij merkt in haar werk dat nabestaanden vaak na twee of drie jaar het verlies van een dierba re sterker gaan voelen dan het eer ste jaar. 'Hoe lang duurt verdriet?', is één van de vragen waarop Bos veld een antwoord probeert te ge ven. En: 'Wat is troost en wat troost ons echt?' De bijeenkomst in De Vroone begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Op de vijver aan de rand van de wijk Stadszicht in Tholen blijft het niet bij schaatsen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39