De frikandellen zijn Bewoners willen dat rechter verbindingsweg voor Mannee schrapt Connexxion moet lijn 23 snel op orde maken Hansweertse jeugd wil dat gemeente hun ontmoetingsplek voorziet van elektriciteit Onder invloed 22 Donderdag 8 januari 2009 PZC B Tervatenseweg vreest voor verkeersveiligheid door sluipverkeer. door Adri Klinkenberg den haag - Dertien bewoners van de Tervatenseweg in Kloetinge hebben de Raad van State ge vraagd een streep te zetten door de verbindingsweg die de gemeen te Goes wil aanleggen als uitweg voor de nieuwe woonwijk Man nee. Volgens de bewoners van de Terva tenseweg zal het vele verkeer op de verbindingsweg onherroepelijk een sluiproute kiezen via de Man- neeweg naar hun straat. „Het is vragen om ongelukken op dat smalle weggetje van nog geen vier meter breed vol auto's en fietsers", zei hun raadsman J. Boogaard dins dag in Den Haag. De gemeente denkt de verkeersvei ligheid te kunnen garanderen door te eisen dat niet meer dan 1250 motorvoertuigen per etmaal van de Tervatenseweg gebruik mo gen maken. Worden het er meer, dan komen er verkeersmaatrege len om het aantal auto's terug te krijgen op 1250, zo werd gisteren toegezegd. Helpen die niet, dan wordt de weg gesloten. De ge meente houdt het aantal voertui gen op de Tervatenseweg met een teller bij. Die staat nu op zeven honderd motorvoertuigen per et maal. De bewoners weten zeker dat 1250 niet te handhaven zal zijn. De weg is nu al druk. „En er zijn nog steeds geen verkeersmaatregelen getroffen, terwijl Goes de verbin dingsweg over enkele maanden al in gebruik wil nemen." Bestuursrechter )an Kees Bartel vroeg zich af of de gemeente niet tegen beter weten in handelt. Vol gens Bartel is 1250 veel te hoog als de gemeente een speciale verkeers- richtlijn voor smalle wegen had ge bruikt. „Afwijken van die richtlijn mag, maar dat moet wel goed ge motiveerd worden", sprak de rech ter. Een woordvoerder van de gemeen te zei dat de Tervatenseweg zelfs voor 2500 motorvoertuigen per et maal geschikt is. „Maar politiek moest het bestemmingsplan er door. Daarom is gekozen voor 1250 met verkeersmaatregelen". Goes meent dat het verkeer van de verbindingsweg niet via de Man- neeweg en de Tervatenseweg zal rijden, maar meteen de Goese hoofdverkeerswegen zal opzoeken. De protesterende bewoners zeg gen dat het daar te vaak vaststaat. Uitspraak binnen zes weken. door Harmen van der Werf heinkenszand - Het is te dol. Lijn 23 Borssele-Goes is een drukke, rendabele busdienst. Toch laat ver voerder Connexxion er sinds 14 de cember nog maar één bus per uur rijden in de spits. „Scholieren moe ten in de vrieskou wachten, omdat de bus te vol is", geeft Peter van den Dries van de CDA-fractie in Borsele aan. „Dat kan niet langer. Er moeten weer twee bussen per uur gaan rijden, zoals voordat de nieuwe dienstregeling 14 decem ber inging." Het CDA in de Borselse gemeente raad wil dat Connexxion snel de oude dienstregeling weer invoert. Om de druk op te voeren wil het CDA daarover een uitspraak van de Borselse politiek, ook richting de provincie die verantwoordelijk is voor het openbaar busvervoer. „Leerlingen hebben al een handte keningenactie gevoerd", zegt Van den Dries. „We willen ons daarbij aansluiten. Zoals de busdienst nu is geregeld, kan echt niet. Scholie ren missen lessen of moeten op de terugweg veel te lang op een ver binding wachten. Dit moet zo snel mogelijk veranderen. Het gaat ten slotte niet om een onrendabel bus lijntje." De Bevelanden en Tholen genieten massaal van het ijs. O Zie ook de schaatskaart op www.pzc.nl/schaatsen door Rob Paardekam goes - Het kan haast niemand zijn ontgaan. Inwoners van de Bevelan den en Tholen bonden gisteren massaal de ijzers onder. Waar je ook kwam, overal zag je mensen plaatsen op plassen in de natuur. Natuurlijk liep het ook bij de opge spoten schaatsbanen in de dorpen weer storm. In Krabbendijke had den de kinderen wel een beetje pech, want het begon licht te dooien, waardoor de ijsbaan scha de opliep. „We moeten er om drie uur echt mee stoppen", vertelde een vrijwilliger van de ijsclub. „An ders wordt de schade te groot. Nu kunnen we de boel opvegen en de gaten opvullen met water. Gezien de vorst die ze voor vannacht afge ven, moet er morgen weer kun nen worden geschaatst." Eén gelukje hadden de kinderen wel: er kon behalve 'schaatsen ook lekker worden gegeten. De wafels met slagroom vonden gistermid dag gretig aftrek. „Maar de frikan dellen zijn ook populair", grapt de vrijwilliger. „Eerlijk waar, we heb ben er vorige week ruim achthon derd verkocht." Heel wat stiller was het gistermid dag op een kleine plas in natuurge bied de Yerseke Moer. De tweeling zusjes Laura en Tessa en hun vrien dinnetje Denise gingen daar het ijs op. „We wonen in de Moer", ver telt de moeder van de tweeling. „Dus dan is dit een logische plek. Ik vind het ook net wat leuker dan de ijsbaan in het dorp." Ook in Tholen-stad was het druk op onder meer de plas voor het ge meentehuis en het watertje naast voormalig café De Tol. „Het is nu of nooit", zegt een vader, die zijn zoon net met lichte dwang het ijs op heeft gestuurd. „Straks kan het misschien wel vijf jaar niet meer." Ook in Goes werd gisteren volop geschaatst. Op de vesten gingen ve le tientallen mensen het ijs op. IJshockey op de vesten in Goes. foto's Ronald den Dekker Er werd gisteren druk geschaatst op de Bevelanden en Tholen. In Krabbendijke moest de baan wel worden gesloten om drie uur. Het ijs liep te veel schade op. Denise, Tessa en Laura (vlnr) hebben pret in de Yerseke Moer. In Krabbendijke ging de ijsbaan om drie uur 's middags dicht. 's-heer arendskerke - Op de Nieu we Rijksweg bij 's-Heer Arendsker- ke werd dinsdag om 20.45 uur een automobilist (48) uit Goes betrapt op rijden onder invloed. Hij had meer dan 2,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en moest zijn rijbewijs inleveren. door Luc Oggel hansweert - De jeugd van Hans- weert is niet blij. Als zij zich een halfjaar netjes zouden gedragen, dachten ze, zou er nog voor de winter elektriciteit worden aange legd in hun jongeren ontmoetings plaats (jop). Maar volgens wethou der Hans de Kunder is er nooit een formele toezegging gedaan. Het voorstel om eerst een halfjaar proef te draaien en goed gedrag te 'belonen' met de aanleg van elek triciteit en verwarming, werd in maart vorig jaar gedaan door de dorpsraad tijdens een raadsverga dering. Verschillende raadsleden reageerden daar toen positief op. Van jongerenwerker Esther van Ham hebben de jongeren echter te horen gekregen dat hun jop niet zal worden voorzien van de ge wenste voorzieningen, omdat het (door de raad vastgestelde) jop-be- leid daar niet in voorziet. Volgens Micha Hoogendoorn (17), één van de ongeveer twintig ge bruikers van de jop, is het met temperaturen van zes, zeven gra den onder nul 'geen doen' meer. „Maar ja, elke avond thuiszitten willen we ook niet." De gemeente laat het afweten, vindt Hoogen doorn. „Ze willen wel een lan taarnpaal plaatsen voor de jop, maar daar heb je binnen niets aan. De jongeren houden zich in het stenen gebouwtje, achter het voet balveld bij de zeedijk, nu warm met een gaskachel en de verlich ting komt van kaarsen. „Er staat een gasfles binnen, hartstikke ge vaarlijk", zegt Hoogendoorn. Ook dorpsraadvoorzitter Adri Kortlever heeft 'grote moeite' met hét feit dat de jop nog niet is voor zien van de voorzieningen, schrijft hij in een brief aan B en W. Kortle ver vindt het vooral vervelend dat er niet over is gecommuniceerd vanuit de gemeente. „Die gasten komen bij mij aan de deur, maar als ik van niks weet, kan ik het ook niet uitleggen." De dorpsraad voorzitter is bang dat de jongeren zich weer in het dorp gaan ophou den als ze het vanwege de kou in de jop voor gezien houden. „Het zijn Siberische omstandighe den." Wethouder Hans de Kunder was gisteren nog niet op de hoogte van de situatie, maar heeft begrip voor de wens van de jongeren. „Maar er is door het college nooit iets toege zegd. Het probleem is ook dat een jop een publieke ruimte is, maar wij zijn als gemeente wel verant woordelijk. Waar begin je aan en waar eindigt het als je allerlei voor zieningen gaat aanleggen? Daarom hebben we gezegd: laten we bij het door de raad vastgestelde be leid blijven, want als we dit in Hansweert doen, dan moet je het in alle jops doen." Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.o_ Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38