Zeeland PZC 'Het is nog een beetje onwerkelijk' BEVELANDEN-THOLEN 29 21 37 /loTï "DT7"Gr'C"E"D V Mark,S> Middelburg LLC J_y v iVJVJu JLV X T0118886886 Ziek trekking 10 januari U heeft nog 2 dagen om een Staatslot te kopen! ROC laat leerlingen zien dat er toekomst zit in de techniek René Ruitenberg aast op marathontitel op ijs in eigen land Donderdag 8 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Eigenaar populair Goes' café weet niet hoe het na brand verder moet. door Luc Oggel goes - „La Strada is een herinne ring, een fenomeen, een deel van onze jeugd. Van heel heel heel veel mensen in Goes en omstreken." Het is één van de vele reacties in het gastenboek op de website van het gisteren door brand verwoeste café aan de Sint Jacobstraat in Goes. Ze stroomden binnen nadat bekend werd dat de met name on der 'alternatieve' Bevelandse jonge ren populaire kroeg in lichterlaaie stond. Het ongeloof dat uit de meeste reacties spreekt, gaat ook op voor Eric van de Linde, sinds negen jaar eigenaar van het café. „Het is een beetje onwerkelijk alle maal", zei hij gisteravond. „Alles waar ik mijn ziel en zaligheid in heb gelegd, is weg. Ik ben wel ver zekerd voor bedrijfsschade, maar ik kom hier sowieso niet goed uit." Van de Linde heeft; nog geen idee hoe het verder moet. „Het is nu vrij uitzichtloos. Het hele pand moet waarschijnlijk opnieuw wor den opgebouwd, dat duurt al min stens een jaar. Maar gelukkig zijn er geen slachtoffers, dat is in elk ge val fantastisch." La Strada heeft sinds de oprichting La Strada veranderde in een vlam menzee. foto H. den Heijer in 1987 een grote schare stamgas ten verzameld, voor wie het café zo'n beetje een tweede huis was. De van oorsprong Goese band Ra coon, waarvan de leden ook nog regelmatig binnenwipten, schreef er zelfs een loflied over: Eric's Bar. Het nummer werd - net als het ca fé - een hit. De melding van de brand kwam gisteren even na drie uur. De brandweer rukte direct met groot materieel uit, maar de vlammen sloegen binnen de kortste keren uit het dak. Het vuur ging gepaard met een enorme rookontwikke ling, die in de wijde omgeving was te zien. De politie zette het gebied rond de Sint Jacobstraat af om de vele tientallen toeschouwers op af stand te houden, want er was spra ke van instortingsgevaar. Hoewel de brandweer zeer snel ter plaatse was, hadden verschillende omstan ders de indruk dat het vrij lang duurde voordat er werd begonnen met blussen. Volgens officier van dienst Edwin van Dijk is er echter eerst van binnenuit geblust, om dat aanvankelijk werd gedacht dat er nog iemand in het monumenta le pand was. Dat bleek niet het ge val. Ook in het café zelf, dat net open was, waren nog amper bezoe kers. De brand was vanwege de ligging van het café in de smalle straat las tig te bestrijden, maar door van zo wel de voor- als achterzijde (Oost- wal) te blussen, kon de brandweer het vuur toch vrij snel onder con trole krijgen. Rond kwart over vier werd het sein 'brand meester' gege ven. De gebouwen aan weerszij den van La Strada, café De Vrijbui ter en Bladzij 13, liepen alleen wat lichte waterschade op. Van Dijk denkt wel dat 'alles achter de gevel van La Strada eruit moet'. De technische recherche onder zoekt vandaag hoe de brand is ont staan. Eigenaar Eric van de Linde zag zijn café La Strada, waar hij ne gen jaar lang zijn ziel en zaligheid in legde, gisteren in vlammen opgaan. zsEuwsBf/nrTTTni üm Tip? redactie@pzc.nl Beter laat dan nooit, dacht de moeder van dat Vlissingse ventje dat vanwege een toneelstuk op school niet naar zwemles kon. Zij vroeg de vader te bellen. „Ik heb geen tijd." „Ik ook niet", liet manlief geïrriteerd weten. Zelf het zwembad dan maar gebeld. „Uw man belde net", kreeg ze te horen. „Uw zoontje is toch ziek?" De brand ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. foto Ronald den Dekker ^rcet^ Alles kan vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Italiaanse tomatensoep, runderstoof met hutspot of stamppot parmezaan en rijstepudding 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 10 januari 15.00-16.30 uur Lost key on tour met Basics en 2 of them kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37