dat Renesse cultureel meetelt Een weekend lang Verkoop van huurwoningen jeugdtheater in Goes a Jr door Zeeuwland komt op gang SPZC Donderdag 8 januari 2009 23 renesse - De leerlingen van de jeugdtheaterschool Zeeland laten in het weekeinde van 23, 24 en 25 januari aan het publiek zien wat ze in de afgelopen maanden heb ben geleerd. De vrijdagavond is een opwarmer tje. Om 18.00 uur bijt de groep 9-plus uit Goes het spits af met een griezelig verhaal voor mensen met stalen zenuwen. De opwarm- avond is om 20.00 uur afgelopen. Zaterdag gaat het echt werk van start. Dan spelen vanaf 12.30 uur verschillende groepen uit Goes en Middelburg. Om 20.30 uur begint de laatste voorstelling: Succes! van de groep Jora. Zondag begint de reeks om 13.30 uur. De laatste voor stelling is om 18.00 uur met de groep Dana uit Renesse. Het jeugd theaterweekend wordt gehouden in 't Beest in Goes. www.tbeest.nl zierikzee - Woningcorporatie Zeeuwland verkocht vorig jaar 32 huizen. Komend jaar verwacht de corporatie nog eens 30 woningen kwijt te raken. Om dat aantal te ha len, heeft Zeeuwland de regeling Koopgarant ook van toepassing verklaard op niet-huurders. Bij Koopgarant kan een huis wor den gekocht met maximaal 25 pro cent korting. De regeling ging in maart 2008 in. Sindsdien maakten zestien huurders er gebruik van. Koopgarant geldt voor 500 huizen die Zeeuwland kwijt wil. De cor poratie heeft de opbrengst ervan nodig voor nieuwbouw en wil ook een betere mix van huur- en koophuizen. Maar de verkoop stag neert. Zestig procent van de huur ders is ouder dan 50 jaar en heeft geen zin meer om te kopen. De huizen hebben een lage huur, waardoor de huurder met koop weinig voordeel behaalt. Toch wil Zeeuwland er 30 kwijt en daarom mogen nu ook niet-huurders ge bruik maken van de regeling. Langs vijf restaurants met Eten langs de Kaai zierikzee - Horecagelegenheden aan de Oude en Nieuwe Haven in Zierikzee houden op zondag 18 ja- nauri weer een editie van Eten langs de Kaai. De aftrap is om 13.00 uur in café De Biet, waar deelnemers een nieuwjaarsapperitief te wachten staat. Vervolgens gaat het met de paardentram naar Boa Tarde, De Proeverij, Brasserie Maritime en De Banjaard, waar overal een gang wordt gepresenteerd. Vervolgens is er vanaf 17.00 uur live muziek in De Biet. Reserveren bij restaurant De Proeverij via 0111-412931. Achtdelige cursus mandala's tekenen zierikzee - Jacqueline Roon van JR Tekentherapie geeft vanaf 14 ja nuari een achtdelige cursus manda la's tekenen. Die vindt plaats op acht achtereenvolgende woensda gen in het CJV-gebouw aan het Kerkhof in Zierikzee. Er komen verschillende thema's aan bod. Tekenervaring is niet ver eist. Cursisten moeten zelf hun kleurpotloden meenemen. Meedoen kost 135 euro..Opgeven kan via 0111-415499. Meer info: www.jrtekentherapie.nl. Vakantiecursus Spaans in Burgh-Haamstede burgh-haamstede - De Zeeuwse Volkuniversiteit houdt de komen de weken in Burgh-Haamstede een cursus Spaans op Reis. Die is met name bedoeld voor mensen die in Spanje op vakantie willen. De tiendelige cursus start op woensdag 14 januari in dorpshuis De Schutse, tussen 11.00 uur en 12.15 uur. Docente is Anneke Lu cas. Opgeven kan telefonisch via 0118 634800 of per email: zeeland@ volksuniversiteit.nl. www.volksuniversiteitzeeland.nl Politie krijgt tien tips over overval Toversluis sluis - De uitzending Opsporing Verzocht leverde tien tips op over een reeks inbraken in het Sluise vermaakcentrum Toversluis. Een politiewoordvoerster kon niet voorspellen wanneer eventuele re sultaten zijn te melden, omdat er geen eenduidige aanwijzingen zijn. De politie hoopt nog tips uit Vlaanderen te krijgen, omdat Toversluis ook in een programma van de VRT aan de orde komt. De politie vermoedt dat een 'vast' groepje overvallers zaken aan bei de zijden van de grens bezoekt. Inbraakgolfje in 's-HH-kinderen 'S-heer hendrikskinderen - In de nacht van dinsdag op woensdag is in drie woningen in 's-Heer Hen drikskinderen ingebroken. De in braken vonden plaats in een wo ning in de Heer Wissestraat en in twee woningen in de Van Maelste- destraat. Bij een woning in de Spanjaardstraat bleef het bij een poging. Van de woningen werd een ruit of deur vernield. Er wer den voornamelijk gsm's, foto- en filmapparatuur en kleingeld gesto len. Uit een van de woningen werd een notebook weggenomen. Voorbereiding in De Zeeuwse Stromen voor de nieuwe opzet van de Blik op Kunstroute in Renesse. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25