Schaatsen vliegen de deur uit 29 21 37 Wedstrijdje op tachtigste verjaardag deDRVKKERY Ziek ROC laat leerlingen zien dat er toekomst zit in de techniek Donderdag 8 januari 2009 René Ruitenberg aast op marathontitel op ijs in eigen land Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Verkopers moeten hele land door om nieuwe voorraad te verkrijgen. door Martijn de Koning BRUINISSE - Wie op het eiland nog schaatsen wil kopen, moet over veel creativiteit beschikken of flink geluk hebben. Verschillende ver kooppunten zijn zo goed als door hun voorraad heen, blijkt bij een rondje langs diverse winkels. Bij fietsenhandelaar Pieter Haeck in Bruinisse is bijna geen schaats meer te krijgen. „Én de leverancier komt ze niet meer brengen. Ik zou naar Friesland moeten om aan nieuwe exemplaren te komen. Daar pas ik toch voor." Ook andere verkopers geven aan dat het lastig is om aan nieuwe voorraden te komen. Fred Kramer van Sport2000 in Zierikzee reed gisteren voor de vijfde keer naar Leerdam om nieuwe exemplaren te halen, meldt Ingmar Quist. „We verkopen zóveel, niet normaal." Licht favoriet lijken de ijshockey- schaatsen. „Zeker onder kinde ren", zegt Annelies Spaans van Delta Warenhuis in Renesse. „Daarvan hebben we er de laatste dagen veel verkocht. Basisschool leerlingen gaan nu naar de ijsbaan met school, waardoor ze allemaal schaatsen nodig hebben." Daarbij is het een voordeel dat er tegen woordig 'doorgroeischaatsen' op de markt zijn, merkt ze op. „Zo kunnen ook kinderen een aantal jaar met een paar doen." Inter- sport in Zierikzee bemerkte een stijging van het aantal verkochte Noren door deelnemers aan de voorgenomen lokale marathon van gisteravond. Voor wie de wan hoop nabij is, zijn er nog wel ande- Schouwen-Duivelandse schaat- senverkopers doen goede zaken. Een aantal is bijna door de voor raad heen, anderen doen veel moeite om nieuwe te halen. re manieren om aan schaatsen te komen. Op prikborden bij super markten worden tweedehands exemplaren aangeboden, maar daar moet maar net de goede maat en soort tussen zitten. Ook op in ternet is een levendige handel ont staan. Maar om nu naar Utrecht te rijden voor een paar schaatsen... Uiteindelijk nemen veel mensen maar genoegen met wat minder. „Ze kopen alles wat maar ijzers heeft", zegt een verkoopster van fietsenzaak Verton in Burgh. En fietsenhandelaar Haeck: „Er zijn er die schaatsen van drie maten te groot kopen. Met het idee: 'als ik er maar heb'..." ''-•■yri, v: Horloges gestolen bij huisinbraak Oosterland oosterland - Bewoners van een huis aan de Van de Abeelestraat in Oosterland ontdekten dinsdag avond dat er was ingebroken in hun woning. De insluipers sloegen hun slag tus sen 17.00 uur en 22.30 uur. Zij had den de woning helemaal door zocht en daarbij enkele horloges meegenomen. De waarde daarvan is nog niet be kend. Beurs voor vogelfans in 's-Hr Hendrikskinderen 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De Vo gelvrienden Goes houden zaterdag ochtend in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen een vogelbeurs. Kooi- en volièrevogels zijn er te zien, kunnen worden ge ruild en verkocht. Ook zijn er voe ders en andere spullen voor de vo gelliefhebber verkrijgbaar. De vo gelbeurs - met koffie, thee of een frisdrankje - begint om 10.00 uur. De toegangsprijs is één euro. Ex-lndiëgangers bijeen in Burgh-Haamstede burgh-haamstede - De vereniging van Oud Militairen Indiëgangers (VOMRJioudt op woensdag 21 ja nuari een bijeenkomst in restau rant de Molenberg in Burgh- Haamstede. Ook oud-Nieuw-Gui- neagangers zijn van harte welkom op de regiobijeenkomst voor Schouwen-Duiveland. De bijeen komst begint om 13.30 uur. Bus met dertig mensen raakt van de weg THOLEN - Een bus met daarin der tig passagiers is gistermiddag van de weg geraakt bij Tholen-stad na dat de chauffeur onwel was gewor den. De bestuurder heeft toen hij merkte dat hij niet lekker werd meteeh een noodoproep naar Con- nexxion gedaan, waarna twee am bulances naar de plek des onheils zijn gestuurd. Van de passagiers raakte niemand gewond. SIRJANSLAND - Ismay gaat winnen van Willemie- ke. De twee meiden deden gisteren mee aan kin derschaatswedstrijden op de ijsbaan in Sirjans- land. 's Avonds was het de beurt aan de volwasse nen. Voor de plaatselijke ijsvereniging Sirjansland Vooruit is het mooi dat de baan juist dit jaar be vroren is. Zo gaat het tachtigjarig bestaan niet on opgemerkt voorbij. In februari 1929 richtten dor pelingen 'Veler Vermaak' op. Zo'n 35 jaar gele den ging die club over in Sirjansland Vooruit, dat ook zorg draagt voor onder meer de activiteiten tijdens Koninginnedag. foto Dirk-Jan Cjeltema j Zie ook schaatskaart op www.pzc.nl/schaatsen vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Italiaanse tomatensoep, runderstoof met hutspot of stamppot parmezaan en rij stepudding 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijm zaterdag 10 januari 15.00-16.30 uur Lost key on tour met Basics en 2 of them 'ddelburg.nl Tip? redactie@pzcnl Beter laat dan nooitdacht de moeder van dat Vlissingse jonge tje dat vanwege een toneelstuk op school verstek moest laten gaan bij de zwemles. Zij vroeg de vader om even af te bellen, want zelf had zij geen tijd. Nou, hij ook niet, liet hij geïrriteerd weten. Dus zocht zij, toen ze er even tijd voor vond, zelf maar het telefoonnummer van de zwemschool op. "Goedendag! Ik wil even melden dat mijn zoon vandaag niet komt zwemmen, vanwege een toneelopvoering op school", zei ze. Aan de andere 'kant van de lijn werd gegrinnikt. "O, maar we weten al dat hij niet komt, hoor. Uw man belde net om te zeggen dat hij ziek is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23