Opruim expert! Profiteer nu van extra veel korting PZC Donderdag 8 januari 2009 13 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Grand cafés Volgens u vindt het college van burgemeester en wethouders van Middelburg dat onze grand cafés onvoldoende worden bezocht. Als bewoonster van Nieuw Middel burg kan ik daar wel wat oorzaken voor aanwijzen. Ons Hof van Bu ren sluit al om half vijf Een warme maaltijd is daarna niet meer mogelijk. Bewoners die over dag werken kunnen dan dus niet meer voor een consumptie te recht. De prijzen zijn ook wat aan de hoge kant. De zware toegangs deur vormt de grootste belemme ring. Ik zag laatst ervoor een rol- stoelgebruikster buiten staan kleu men die maar moest afwachten tot zij werd gezien. Deze, en andere opmerkingen zijn onlangs al door buurtbewoners aan de Wijktafel te berde gebracht. En daaraan zitten ook gemeente raadsleden'. Hebben zij geluisterd? Overigens is de sfeer, kwaliteit en bediening in het café goed. Het kan een aanwinst voor de wijk be tekenen. Maar dat het bezoek nu tegenvalt ligt toch echt niet aan de bewoners alleen. Cerrie Maandag Pr. Mauritsstraat 45, Middelburg Ter Valcke Toen ik het artikel las van Ter Val cke schrok ik erg van de woordkeu ze van de kop van het artikel. Hoe kan Claudia Sondervan het woord vastbinden gebruiken? Ik werk zelf in de zorg bij dementerende cliënten en gebruik zelf het woord fixeren. Verderop in het artikel wordt ge sproken over vastbinden en droge ren. Gebruik toch een andere woordkeuze. Overigens ben ik het er wel mee eens hoor dat zij het fixeren willen afschaffen, want vrij heid om te bewegen is erg belang rijk, ook voor dementerende cliën ten. Anja Fackler Dorpstraat 145, Heinkenszand. Israël 10 Volgens mij moeten de media al tijd de feiten weergeven en niet .één kant van de zaak belichten. Zo wel gisteren als vandaag heb ik ge lezen hoe slecht de Palestijnen het hebben, en dat zal zo zijn, maar er werd niets verteld over de dagelijk se raketten die een deel van Israël krijgt te verduren al jaren lang. Geef ook de kant van Israël eens weer. Herman Vaneveld Herengracht 46, Middelburg Zeeuws-Vlaamse vlag Natuurlijk verdienen John van Waes, Frans Reijniers en Dinge- man de Koning alle lof voor hun initiatief rond de nu officiële Zeeuws-Vlaamse vlag (PZC, 7 ja nuari). Toch was het even schrik ken, vooral van die bovenste drie Sluise rood-wit-rode banen. Mijn eerste reactie was: dit is geen Zeeuws-Vlaamse vlag, maar een drie-gemeenten-vlag. Een Zeeuws-Vlaamse vlag heeft ge noeg aan de blauw-witte Zeeuwse golven en de zwarte Vlaamse leeuw op een gele achtergrond. Die twee onderdelen geven de kern aan van wat Zeeuws-Vlaande- ren is en hoe Zeeuws-Vlamingen zich voelen. Waarom hadden we een autoriteit van boven de Wes- terschelde nodig om een goedge keurde vlag te krijgen? We weten toch zelf wel wanneer een vlag on ze vlag is. Misschien moeten we het toch een beetje zien als een ge miste kans om die typische Zeeuws-Vlaamse identiteit via een vlag uit te dragen. De elementen van die identiteit zitten verankerd in onze geschiedenis; een geschie denis die nu niet meer direct in de vlag is terug te vinden. Of is de vlag gemaakt voor de toekomst en zal men over een x-aantal jaren zeggen 'In de Zeeuws-Vlaamse vlag zijn de symbolen terug te vin den die hoorden bij de voormalige drie Zeeuws-Vlaamse-gemeenten'. Als dat zo is, dan heeft deze vlag toekomst. Zo niet, dan zullen we moeten blijven uitleggen dat Zeeuws-Vlaanderen 'ons-ei- gen-landje' is en dat we ontzet tend trots zijn op 'ons-land je-apart' omdat we én Zeeuws én Vlaams zijn. Guus langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg leb Stalin 2 De brief over Stalin van Luk Brus- selaers krant van zaterdag is ge schiedvervalsing. Dat is met veel feiten te bewijzen maar een inge zonden brief laat dat niet toe. Mede als oorlogsslachtoffer (hon gerwinter!) heb ik de geschiedenis van WOU uitgebreid bestudeerd. Door Stalin heeft WOII zeker een jaar langer geduurd, wat vele mil joenen mensen extra het leven kostte. Er zijn talloze feiten die de onmenselijkheid van Stalin bewij zen. Mensen telden bij hem niet, hij stuurde zijn soldaten bij duizen den in een zekere dood. Hij moordde zijn eigen volk uit, de Polen en andere volkeren. Hij is een van de megamoordenaars van de vorige eeuw: Hitier, Himmler, Stalin, Mao en Hirohito. Vele mil joenen mensen zijn door hun waanideeën op de meest ellendige manier om het leven gekomen. En dat de Russen dat niet weten komt omdat ze nog steeds denken dat zij WOII gewonnen hebben. J. Ottens Notendijk 49, Terhole Molukse kamp Ik wil reageren op het onderwerp het 'Laatste Molukse kamp ver dwijnt' door Selma Osman. Sloop dreigt voor het voormalig Ambo nezenkamp Westkapelle. Laten we het laatste stukje geschie denis behouden, door zo'n barak te renoveren en te gaan inrichten als museum ter nagedachtenis aan de Molukkers die nauw en trouw hebben samengewerkt met de Ne derlanders tijdens de politionele acties (1947-1949) tegen de troe pen van de Republiek Indonesië van Soekarno. De Nederlandse regering zou zich inzetten voor een onafhankelijke Molukse republiek. De mensen werden tijdelijk onder gebracht in provisorische kampen. De omstandigheden waren primi tief Nederlandse en de Amerikaan se politiek zaten niet op een lijn en dus werden onze Molukkers het kind van de rekening. Dat is iets wat wij niet moeten ver geten, zij waren solidair voor ko ningin en vaderland. Nu hoop ik dat Tiny Polderman en de PvdA Zeeland steun krijgen van alle politieke partijen en het provinciebestuur voor het behoud van de geschiedenis van onze Mo lukse landgenoten in Zeeland. A. Pijs Statenlaan 218, Middelburg Ijsvrij Ronduit belachelijk. Scholen zou den door de lesurennorm geen ruimte meer hebben voor een vrije dag zo ongeveer een keer in de tien jaar? Basisscholen gebruiken hun 'vrije' uren voor studiedagen en vergade ringen volgens Satter van de Vos- senburch. Nou heb ik toevallig 25 jaar gewerkt op de Vossenburg (vroeger Oosterburch) en mijn er varing is dat twee studiedagen heel makkelijk in één dag afgehan deld kunnen worden. Dus zijn er ongeveer vier dagen per jaar 'over'. En dan zou één dag in tien jaar tijd er niet afkunnen? Als ik ouder was, zou ik mijn kind ziek melden en lekker een dagje met hem of haar gaan schaatsen. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg JVC Starterskit 1 JVC digitale camcorder SIEMENS 1200 TOEREN V.A. 329.- GRD820. Mini DV camcorder met 6,7 cm LCD-dispiay, 35 x optische zoom, Konica Minolta s en Colour Nightscope. DV-uifgang SIEMENS H||M14A1Ó1. Met éénknopsbediening, speciale programma's en meer voudige waterbescherming. Energieklasse A SIEMENS 1400 toeren wasauto COMPAQ CQ70-210ED. Met Intel T3400 2.16 Ghz processor, 4GB intern geheugen/320 GB harde schijf en ingebouwde webcam. Brightview beeldscherm SONY KD140U4000. Met 1920 x 1080 pixels, BRAVIA Engine 2, BRAVIA Theatre Sync, 24p True Cinema, DVB-T tuner en 3 x HDMI. Maf zilver design Van experts kun je meer verwachten. www.experf.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13