Netwerken, toespraken en de eeuwige roem priJS Zoals altijd had Partycentre Arjan van Dijk gezorgd voor een eenvoudige, doch voedzame" hap. Foto: Kees Bennema Een parachutist, die zomaar vanuit de lucht de grote zaal van het Chassé Theater binnen kwam vallen, een voorzitter van de Ka mer van Koophandel die zijn toehoorders adviseerde 'het geld toch vooral te laten rollen' en een dolgelukkige ondernemer John Martens. Dat waren de ingrediënten van de Eindejaarsbijeenkomst van de Ka mer van Koophandel Zuidwest Nederland in Breda, maandag 15 de cember. Martens Beton uit Oosterhout won de eerste Prijs Creatief Ondernemerschap van de Kamer. In Zeeland hebben ze al 25 jaar een dergelijke wedstrijd, na de fusie heeft ook deze regio zijn eigen 'top per'. Martens haalde de prijs op samen met zijn twee zoontjes, zoals het een goede vader van een familiebedrijf betaamt. door Ron Gregoor BREDA - De Eindejaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel is in de regio West- Brabant een traditie. Er wordt daar nog eens teruggekeken op het afgelopen jaar, sprekers blik ken vooruit en er wordt vooral genet- werkt. De aanwezigen, ondernemers en be stuurders, waren ook nu weer rede lijk massaal opgekomen om te horen wat voorzitter Chris Rutten in deze economische crisis aan tips zou ge ven. Hij had er maar ger^oeg. Hij hield zijn betoog aan de hand van een vragenspel. Een vliegtuig cirkelde bo ven West- Brabant en van daaruit werden concrete vragen gesteld. Uit zo'n geënsceneerd vraaggesprek rolt altijd wel nieuws. Zo maakte Rut ten bekend dat de Kamer van Koop handel een pilot voor microkrediet begint. Dat gebeurt samen met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), gemeenten en banken. On dernemers die een klein, voor banken onrendabel krediet nodig hebben, kunnen straks terecht bij een speciaal loket, het microkredietloket West- Brabant (www.inicrokrediet.nl). Rutten deed gemeenten en onderne mers de suggestie om geld te steken in plannen om de binnensteden en be drijventerreinen fors op te knappen. Zoals verwacht haalde Rutten nog eens uit naar de plannen van Tilburg om een megamail te beginnen. Dat is tot mislukken gedoemd', zei hij. Maar de belangrijkste tip ging rich ting overheden. Om de kredietcrisis op een adequate wijze te bestrijden moeten gemeenten, provincies en het Rijk zoveel mogelijk geld uitgeven. Overheden moeten hun geld sluizen naar het structureel oplossen van de knelpunten op de snelwegen A27 en A58, naar de zorg, maatschappelijke instellingen.stadsvernieuwing. Als het slecht gaat, moet je juist investeren. Bedrijven krijgen dan opdrachten bin nen en het geld blijft rollen.' Ondernemersprijs Er viel nog een primeur te beleven. Voor de eerste maal reikte de Kamer van Koophandel in West- Brabant de prijs voor de meest creatieve onderne ming uit. In Zeeland doen ze dat al 25 jaar. Nu de beide Kamers gefu seerd zijn, leek het niet meer dan lo gisch dat een dergelijke prijs ook in West- Brabant wordt uitgereikt. Uit een voorselectie kwamen drie ge nomineerden rollen: Carrosseriebe- drijf Akkermans uit Oud- Gastel, RSL Audio&Light uit Breda en de Martens Groep uit Oosterhout. Alle drie bedrijven die internationaal faam hebben gemaakt en die bekend staan om hun creatieve wijze van onderne men. 'De jury koos uiteindelijk voor de Martens Groep 'omdat deze puur West- Brabantse onderneming een schoolvoorbeeld is van een bedrijf dat voorop loopt in een risicovolle en ka pitaalintensieve markt. Een bedrijf dat het begrip Maatschappelijk onderne men centraal stelt, dat op een zeer in ventieve manier met zijn personeel omgaat. Kortom, een oud bedrijf (128 jaar) dat als geen ander een mo derne en creatieve manier van onder nemen ontdekt heeft. De Martens Groep is een familiebe drijf, bestaat al 128 jaar en heeft het predikaatKoninklijk' De groep bestaat uit zeven zelfstandi ge werkmaatschappijen in Nederland en België die producten en diensten maken voor de bouw, infra- bedrij ven en de doe-het-zelfmarkt. Het be drijf staat bekend als Martens Beton. Momenteel is Martens in Oosterhout met een gigantische verhuisoperatie bezig. Winnaar John Martens wordt gefeliciteerd door de andere twee genomineerden. Foto: Kees Bennema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93