Agenda ZeeYou van start, Zeeland geen Florida de eerste klanten zijn binnen deOndernemer.nl diversen ZEELAND WEST- BRABANT 17 Voorzitter Manfred Zurhorst van het Ondernemers Contact Goes (OCG) vindt dat Zeeland er voor moet waken om het niet het Florida van Nederland te worden. „We kunnen niet leven van blauw en groen alleen." De fiscaal jurist hield een rede voor zo'n 150 bezoe kers tijdens de traditionele OCG Kerstlunch. Aansluitend schetste di recteur Peter Boerma van Delta NV een rooskleurig beeld van het nutsbedrijf. Delta levert gas, water, elektriciteit, afvalverwerking, in ternet via de kabel en radio- en televisiesignalen. De buitenlandse aspirant- congresgangers maken kennis met de Zeeuwse gastvrijheid. Foto: duofoto ZeeYou, het Zeeuwse Con gresbureau, wordt deze maand officieel opgericht. De op zet van het bureau is om zoveel mogelijk bedrijven en organisa ties naar Zeeland te lokken voor congressen en andere activiteiten. Daar is het bureau in oprichting al aardig in geslaagd, diverse grootschalige activiteiten zijn al binnengehaald. door Ron Gregoor TERNEUZEN - Veertien bedrijven uit Nederland en België bezochten begin vorige maand de provincie. Het ging om bedrijven, waarvan be kend is dat ze regelmatig congressen en vergaderingen organiseren. ZeeYou wilde daarmee de aandacht op Zeeland vestigen als 'ideale plek voor congressen en partijen'. De pro fessional conference organizers (PCO's) bezochten twee dagen lang een groot aantal accommodaties in Zeeuws- Vlaanderen. Eerder al wa ren soortgelijke bedrijven te gast op Walcheren en in Noord- Beveland. De Brugse Vaart van Golfclub Oost burg. het Scheldetheater in Terneu- zen, part)1- en vergadercentrum Mau- ritshofin Ijzendijke, het best Western- hotel in Nieuwvliet, Snow Base in Temeuzen en de Bouwsaele, het werd allemaal uitvoerig gekeurd door de gasten. En goed bevonden, zo bleek achteraf. Al in oktober 2006 nam Balth. Roes- singh van het communicatie adviesbu reau Junction Communication het ini tiatief om te komen tot een Zeeuws congresbureau. "Er moeten ook bui ten het zomerseizoen meer mensen naar Zeeland komen. Is het niet om hun vrije tijd door te brengen, dan maar gokken op zakelijke toeristen", vond Roessingh. Zeeland is, met zijn schitterende natuur, de aanwezigheid van zee, strand en duinen en zomerse accommodaties, mooie plaatsjes en re latief goede bereikbaarheid (nooit fi les) ideaal voor het houden van meer daagse zakelijke activiteiten. Roessingh zocht de samenwerking met de Zeelandhallen in Goes. Sa men met voormalig directeur Chris den Dekker zette hij de schouders er onder. En met succes. Inmiddels is het bureau volledig zelf standig met financiële steun van de provincie Zeeland, diverse aandeel houders en het Zeeuwse bedrijfsle ven. Het bureau heeft tot nu toe kans gezien om diverse vergaderingen en congressen naar Zeeland te halen. Zo hebben organisaties als KLM, Slow Food Nederland, het Wachttoren ge nootschap, Erfgoed Nederland en World Environment Education al De ondernemer die meer wil weten over exporteren kan ook daarvoor terecht op DeOn- dernemer.nl. Niet alleen voor re gelgeving, maar ook voor prakti sche tips. De artikelen staan gegroepeerd op Be drijfsvoering-export. Wie van plan is over de grens te gaan met zijn produc ten' of diensten kan voor een inlei- congressen 'gereserveerd' in Zeeland. In de provincie vindt de slotmanifesta tie plaats van het International Polar Year Nederland, Sport in Zeeland houdt een congres, kortom, de start van ZeeYou is veelbelovend. Momenteel wordt er hard gewerkt aan een nieuwe brochure, waarin de Zeeuwse deelnemers'zich kunnen pre senteren. Dit drukwerk zal worden verspreid onder de buitenlandse kan toren van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen, PCO's en de vakpers. Nieuws over het congresbureau is te vin den op de website www.zeeyou.nl. door Henk van de Voorde GOES - Zurhorst wees op het feit dat economische schommelingen altijd 'na-ijlen' „We moeten zorgen dat we de lokale economie beter benutten. Diverse instanties dreigen Zeeland te verlaten. We moeten op onze winkel letten. Het OCG bestaat twintig jaar. Zeker nu hebben we elkaar nodig en is het belangrijk dat we gebruik kunnen ma ken van eikaars netwerken. De lijnen tussen de leden van het OCG zijn kort. Het bestuur heeft een kleine en quête onder de leden gehouden. Hier uit blijkt dat men over het algemeen geen reden ziet tot paniek. Te meer omdat het bij economische tegen wind, in Zeeland altijd minder slecht gaat dan in de rest van Nederland. Delta heeft de afgelopen jaren een enorme economische groei doorge maakt. „We zijn inmiddels nummer twee van Noord-West Europa op het gebied van industriële afvalverwer king. Deze positie hebben we vanuit het kleine Zeeland verworven. We kunnen trots zijn op Delta. Als onder neming zijn we zeer actief en hebben we behoorlijke stappen gemaakt, zo als op het gebied van duurzaamheid. Zo zal onze omzet van zonnepanelen volgend jaar verdrievoudigen", aldus Peter Boerma. De Delta-voorman hield verder een vurig pleidooi voor een tweede kern centrale in Zeeland. „In 2016 kan en moet die tweede kerncentrale er zijn. Uitgaande van een periode van vier jaar voor de benodigde vergunningen en eveneens vier jaar voor de bouw, moet dat haalbaar zijn. Het voordeel is dat er geen C02 vrijkomt bij op wekking van kernenergie. Het nadeel van C.02 is dat als het in de lucht komt, het gaat zinken en zuurstof ver dwijnt (global warming)." C02 is de belangrijkste veroorzaker van het broeikaseffect. Elke maand plaatsen we in de Ondernemer de agenda voor ondernemers. We proberen zo volledig mogelijk alle activiteiten hierin te vermelden, die van belang zijn voor het bedrijfsleven. Tips en informatie hiervoor kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl. ding zijn licht opsteken in het artikel 'Exportplannen? Goede voorberei ding komt eerst'. Daarin wordt aan dacht besteed aan punten als de eisen die het bestemmingsland aan het pro duct stelt, de kenmerken van het be oogde land, de markt, distributiemo gelijkheden en mogelijke afnemers. Tn andere artikelen wordt gewézen op de verschillen tussen de regelge- Middelburg Stadsschouwburg, 12 januari, 17.00 uur, nieuwjaarsbij eenkomst Kamer van Koophandel. Goes Grote of Maria Magdalenakerk, 18 maart, Beursvloer Zeeland Breda Sacramentskerk, donderdag 22 januari, 20.00 uur. Nieuwjaarsconcert Karin Bloemen, georganiseerd door VOC Bergen op Zoom Wouwse Tol, dinsdag. 10 februari, 16.00 uur, workshop succesvol produceren, georganiseerd door Syntens Mollerlyceum. 13, 14 en Id januari, snuffelstages scholie ren bij bedrijven, organisatie Kamer van Koophandel. Oudenbosch Marklandcollege Pagnevaart. 20, 21 en 22 januari, snuf felstages scholieren bij bedrijven, organisatie Kamer van Koophandel. Marklandcollege Thomas More, 10, 11 en 12 februari, snuffelstages scholieren bij bedrijven, organisatie Kamer van Koophandel. Tilburg Reitseplein 1, donderdag 5 februari. 19.00 uur, bijeen komst over VAR- verklaring, georganiseerd door Ka mer van Koophandel. Reitseplein 1. woensdag 4 maart, workshop bedrijfsover- dracht- en overname, georganiseerd door Kamer van Koophandel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91