Kennis behouden en optimaal benutten kerstborrel opvallend OPVALLEND Paniek zaaien, malaise oogsten 10 Een volle zaal tijdens de bijeenkomst van Het Loket in Westduin. Foto: duofoto De conferentiezaal in Hotel Westduin te Koudekerke was afgeladen vol tijdens de derde editie van de Kerstborrel van Het Loket. Andermaal een bewijs dat de brugfunctie van deze organisa tie (tussen ondernemers en onder wijs) breed wordt gedragen in het Zeeuwse. Het Loket, waarin in middels 153 bedrijven en instellin gen participeren, fungeert als cen traal meldpunt voor scholingsvra- gen en treedt op als intermediair tussen bedrijfsleven en erkende opleidingsinstituten. Het zoekt voldoende deelnemers om een groep te kunnen vormen zodat opleidingen in Zeeland georgani seerd kunnen worden. Uitgangs punt is om de opleidingen te la ten verzorgen door een van de Zeeuwse opleidingsinstituten. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Dagvoorzitter Jéan van Oorschot van Mission Public Re lations roemde Mare Cardon en So- lange Volwerk, de twee drijvende krachten achter Het Loket. ,,De Kerstbon-el van Het Loket heeft zich inmiddels bewezen als een (litermate geschikte bijeenkomst om te netwer ken. Alle aanwezigen zijn relaties van Het Loket en dan moet u vooral den ken aan de bedrijven die gebruik ma ken van het opleidingenaanbod van het Loket, de opleiders en vertegen woordigers van overheidsinstanties. Maar de Kérstbon-el is meer...Twee keer per jaar organiseert het Loket een borrel: de Zomerborrel de Kerstborrel. Beide bijeenkomsten worden gebruikt om iedere keer weer een locatie van de leden onder de aandacht te brengen. Eén van de doelstellingen van Het Loket is im mers dat er Zoveel mogelijk samen ge werkt wordt met in Zeeland gevestig de opleiders en locaties. Zo was Het Loket eerder te gast bij Emelisse in Kamperland, het Provinciehuis in Middelburg, Hotel Arion in Vlissin- gen en DOW in Terneuzen. En dit jaar dus het Golden Tulip Hotel West duin. Een prachtig gelegen hotel voor de toeristen die Zeeland jaarlijks be zoeken, maar zeker net zo geschikt voor het Zeeuwse bedrijfsleven als lo catie voor het organiseren van verga- Kl JMC SIGNMAKERS GOED GEZIEN Bruinisse 0111485 485 www.jmcsignmakers.nl deringen, cursussen en personeelsfees ten. Als derde doelstelling willen Mare en Solange dit jaar graag van de gelegenheid gebruik maken om Het Loket nog eens extra onder uw aan dacht te brengen. Het Loket is im mers een unieke en onmisbare scha kel tussen vraag en aanbod van ken nis. Sinds de start in maart 2005 heeft Het Loket inmiddels al heel veel op leidingen en Zeeuwse bedrijven bij el kaar gebracht", aldus Jéan van Oor schot. Solange Volwerk blikte vervolgens te rug op 2008. „Van project van het Technocentrum is Het Loket een zelf standige organisatie geworden. 2008 begon goed. Een aantal grote opdrach ten kwam onze kant op en de diversi teit aan opleidingen werd steeds gro ter. Aan het einde van het jaar liep het aantal cursisten wat terug. Door de kredietcrisis leek het aantal cursus- aanvragen even wat terug te lopen. In middels blijkt dat de participanten de ze rustige periode gebruiken voor het opleiden van hun medewerkers. Door bemiddeling van Het Loket zijn in 2008 3450 cursisten opgeleid, voor 157 verschillende opleidingen en 70 procent van deze opleidingen is gerealiseerd door een Zeeuwse oplei der", aldus Solange Volwerk. De be langrijkste doelstelling van Het Loket is kennis in Zeeland te behouden en optimaal te benutten. Het Loket be middelt voor alle mogelijke bedrijf sopleidingen en is branche overschrij dend. Ook dit jaar is de diversiteit aan opleidingsvragen groter geworden. Naast de certificaat gebonden oplei dingen en het grote aantal opleidin gen in de technische sfeer krijgt men in toenemende mate opleidingsvra gen op bijvoorbeeld HRM gebied zo als communicatie trainingen en cur sussen assertiviteit, persoonlijke effet- tiviteit, presenteren en leidinggeven. „Zeeland heeft een aantal kwalitatief goede aanbieders op dit gebied. Zo wel in Zeeuws-Vlaanderen als boven de Westerscheldc. Voor deze cursussen/trainingen is het vaak moei lijk een groep te vormen zodat de cur sus van start kan gaan. Door bemidde ling van Het Loket hebben wij voor bovengenoemde opleidingen diverse groepen kunnen laten starten in 2008. Ook was er veel vraag naar Ta lencursussen. Hierin hebben wij van uit Het Loket veel tijd geïnvesteerd. Zo hebben wij op taalgebied de mo gelijkheid om verschillende manieren van trainen aan te bieden. Dit kan zo wel klassikaal als 1 op 1. Van deze laat ste mogelijkheid wordt veel gebruik gemaakt. Een wat kostbaardere oplos sing, maar men behaalt in een kortere periode een hoog rendement. Verder heeft Het Loket veel tijd geïnvesteerd in de Cursus Havenwerker. In 2007 is door bemiddeling van Het Loket de cursus AOT, Algemene Operationele Technologie van start gegaan, een volwaardige HBO-oplei- ding", aldus Solange Volwerk. Peter van der Heide, Head of Department of Engeneering van de Hogeschool Zeeland, hield aansluitend een be toog over de post bachelor opleiding Chemische Technologie. Een zeer kostbare opleiding. Vandaar dat het van groot belang is om voldoende deelnemers te vinden om een groep te kunnen vormen. Hiervan hebben alle aangesloten partijen profijt en kunnen de kosten gedeeld worden. Onder aanvoering van directeur Mare Cardon heeft Het Loket afgelo pen jaar veel geïnvesteerd in het be trekken van de Zeeuwse MKB-ers bij Het Loket. „De formule van Het Lo ket is naar onze mening uitermate ge schikt voor het midden- en kleinbe drijf. Het zoeken naar de juiste oplei ding kan veel tijd in beslag nemen. Deze tijd kan Het Loket besparen. Om de MKB-ers te betrekken bij Het Loket hebben wij. een bestand sa mengesteld van 450 bedrijven. Deze bedrijven ontvangen wekelijks van ons een mail met actueel cursusaanbie- dingen. Inmiddels begint dit gelukkig zijn vruchten af te werpen. We gaan ons eveneens inspannen om over heidsinstellingen zoals de Zeeuwse ge meenten, te betrekken bij Het Lo ket." De feestdagen zijn net voorbij. De treurnis over de Nederlandse economie houdt niet op. Bedrijven leggen een deel van hun productie stil. Andere be drijven vallen om. Arbeidstijdverkorting (er kunnen geen aanvragen meer worden ingediend, de pot is leeg), parkeren van personeel in een arbeidspool en ontslag aanvragen halen de krant. Maar waar zijn wij mee bezig? Na de zomervakantie gingen de meeste bedrijven met een dikke orderporte feuille aan de slag. Men kon de opdrachten niet aan. De toekomst was hoop vol. Totdat de banken elkaar niet meer konden vertrouwen. De banken gin gen ondanks overheidsgaranties op hun geld zitten en de investeringen (be- - drijfsmatig én consumptief) werden sterk afgeremd. Door de paniek die werd gezaaid werd de particulier terughoudend met toe- komst gerichte aankopen. Enkele belangrijke spillen waarop de economie draait.lopen vast. De autoverkopen en de huizenmarkt werden het eerst ge troffen door de investeringstop van de particulier. Styreen fabrieken, staalin- 'j dustrie, aluminiumsmelters, bouwbedrijven, de transportsector schroeven hun productie terug. Het gevolg, zand in het raderwerk van de economie. Malaise H moet men oogsten. Toch zal er volgens het Sociaal en Cultureel Planbureau geen massawerkloosheid ontstaan. De slag om slimme, goedopgeleide werk- nemers blijft onverminderd actueel. Door de demografische samenstelling van de beroepsbevolking blijft men tekort houden aan goed opgeleide werkne mers. De uitstroom van werknemers zal beperkt blijven tot de groep uitzend krachten, gedetacheerden en zzp-ers. De bedrijven zijn zuinig op de vakmen sen. Ondanks de verwachte malaise van 2009, zal de strijd op de arbeids markt doorgaan. De vakmensen in ons land zijn gewild voor het bedrijfsleven. Zij blijven niet (lang) zonder werk en kunnen gewoon hun auto en huis beta len. Banken, geloof mij, uw geld is veilig bij onze vakmensen. De economie - draait op hen. De Personeelsadviesdienst ondersteunt in werving en selectie van vakmensen. R|' r| ïh A vc "ilvj -i jfl vj I'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84