Zwemmen in een huiskamer prijs KÖLLER ADVOCATENKANTOOR Philippe en Corrie Marteijn voor hun zwembad. Actief in het wereldje van de reddingsbrigades hebben ze heel wat Nederlandse zwemba den van binnen gezien. Grote on persoonlijke gebouwen. Baden waar de thermostaat een paar graadjes is teruggedraaid om op de kosten te bezuinigen. Zwemin- structeurs die op de automatische piloot kinderen zwemles geven. Nee, Philippe en Corrie Marteijn hadden een totaal ander concept voor ogen. Een efficiënt zwem bad, knus en huiselijk met veel persoonlijke aandacht. Op bedrij venterrein Edisonpark in Vlissin- gen staat sinds een half jaar hun droom. De Zeeuwse Kamer van Koophandel spreekt liever van een visie, want het beloonde de twee ondernemers met de Star- tersprijs 2008. door Dennis Rijsbergen VLISSINGEN - Philippe knikt. Ja, dit concept is nieuw. Nergens in Ne derland staat er een ietwat groot uitge vallen 'woning' met een 25-meterbad waar klanten hun baantjes kunnen zwemmen. Beneden het zwembad met een horecaruimte. Boven verga derruimte en de woning van het on dernemende echtpaar en de twee kin deren. Wie de zaak binnenstapt, komt een hip soort grandcafé-achtige ruimte binnen. Daar kun je lekker wat drinken, met door de grote rui ten uitzicht op de zwemmers. Niet het holle geplons van water en gegil van spetterende kinderen, ^erene huis- kamerrust. Wie onwetend langs het gebouw rijdt, vermoedt niet dat binnen kinde ren bezig zijn hun zwemdiploma te halen, dat ouderen hun stramme spie ren in het warme water versoepelen. Zwembaden zijn immers grote saaie hallen, enorme glazen koepels. Philip pe lacht, hij is trots op het resultaat. "Het is precies geworden wat we voor ogen hadden." "Je kunt je idee ën wel op papier hebben staan", vult zijn vrouw Corrie aan, "maar als dan een kritische jury uiteindelijk jouw bedrijf de startersprijs toekent, dan is dat wel een bevestiging dat we het goed gedaan hebben." Over elke vierkante meter hebben ze nagedacht. "We wilden zo efficiënt mogelijk met de ruimte omgaan", stelt Philippe, "zonder afhankelijk te zijn van anderen." Een ander zwem bad overnemen was geen optie voor de twee. Corrie: "De huidige zwem baden zijn zo inefficiënt gebouwd. De energiekosten rijzen de pan uit. Vandaar dat ze zelfs bij subtropische baden de temperatuur een graadje la ger zetten." Niet bij Zwemschool Zeeland, zoals ze hun onderneming gedoopt hebben. Integendeel, daar is het water veel warmer dan m de door snee baden. Het wanne water heeft een therapeutische werking. Stramme spieren en ledematen worden soepe ler. En dus is het bad uitennate ge schikt voor ouderen, mensen met reu ma en mensen die moeten revalide ren. Aandacht Omdat het bad zo kleinschalig is opge zet, krijgen de mensen persoonlijke aandacht, stellen Corrie en Philippe. "We willen mensen de aandacht ge ven zoals je die zelf wilt krijgen. Van de vaste klanten weten we hun na men en we gaan graag een praatje aan", zegt Corrie. "En kinderen die hier op zwemles komen, spreken we eerst aan, dan pas de ouders. Onze ba lie is ook op kinderhoogte gemaakt. Ook geschikt voor rolstoelers." Philippe werkte achttien jaar in een zwembad. Daar zag hij de lesmetho des met lede ogen aan. "Ik zag kinde ren twee keer in de week baantjes trekken, op en neer. En als je dan keek wat ze geleerd hadden. Naar an derhalfjaar hadden ze hun A-diploma nog niet." Zwemschool Zeeland heeft een diplomagarantie. Voor een vast bedrag binnen een jaar het A-, B- én C-diploma. "We onderschei den ons duidelijk van andere zwemba den, omdat je bij ons van tevoren weet waar je aan toe bent en wat het gaat kosten. We kunnen het waarmaken door on ze manier van lesgeven", meent Phi lippe. "Bij ons staat plezier voorop. We willen kinderen plezier laten bele ven aan water en ze voor de rest van hun leven veilig met water om laten gaan." Met persoonlijke aandacht en andere oefeningen, lukt het om kinde ren veel sneller zwemvaardigheden bij te brengen. "En wat ook belang rijk is, wij leren de kinderen meer dan wat eigenlijk voor het diploma noodzakelijk is. Zo leren we kinde ren rustmomenten tijdens het zwem men in te bouwen. Zodat ze als ze te water raken en een eind. moeten Zwemmen, niet uitgeput raken. En op het moment dat een kind midden in de winter met zijn fiets de kade af rijdt het kanaal in, dan vinden wij dat hij goede beslissingen moet kunnen maken. Dat hij dus kalm kan blijven en in plaats van naar een steile helling dichtbij zwemt, het kanaal over zwemt naar een schuine helling waar hij wel op kan klimmen." Goed gevoel Philippe en Corrie waren al helemaal in de wolken met de nominatie voor de Startersprijs 2008. Dat ze hebben gewonnen geeft het echtpaar hele maal een goed gevoel. "We beschou wen het als een bevestiging dat we het allemaal goed hebben bedacht", zegt Come. De twee zijn onder de in druk van de kritische procedure rond de pnjs. "Je moet onder meer een pre sentatie geven en een zeskoppige jury met deskundigen stelt je anderhalf uur lang kritische vragen. Over mar keting, maar ook hoe je als ouders van twee kinderen een zaak denkt te runnen. Het is fijn om van vakmen sen te horen hoe we het doen. Dat is echt een stimulans voor ons." Op 16 juni openden Philippe en Cor rie Marteijn hun zwembad. En nu al komen de klanten zelfs vanuit de Zak van Zuid-Beveland en Terneuzen. "Mensen komen hier voor de per soonlijke aandacht." Ook de reumato loog van het ziekenhuis verwijst men- Foto: duofoto sen naar het warme water van Zwem school Zeeland. "En we hebben een pilot met een grote verzekeraar en een paramedisch centrum. In de pilot bekijken we hoeveel baat mensen met lichamelijke problemen hebben bij het wanne water. Zelf zien we al heel mooie resultaten. Dat mensen zeggen dat ze al na vier weken ver schil merken", vertelt Philippe. Zwemschool Zeeland wil uiteindelijk ook een verlengstuk worden van reva lidatiecentrum Lindenhof in Goes. Corrie: "Als we een samenwerking uitbouwen, dan kan Lindenhof zich echt richten op de eerste zorg. En zijn mensen opgeknapt, dan kunnen ze bij ons verder. Bovendien als de medische indicatie wegvalt bij men sen vallen ze in een gat. Want ze gaan liever niet naar gewone zwembaden omdat ze dan in een drukke omge ving zwemmen. En misschien is er wel een stukje schaamte in het spel. Bij ons zijn er nooit meer dan 24 mensen tegelijk in het bad. En bij ons treffen ze lotgenoten." Bij Zwemschool Zeeland zijn nu vier medewerkers in dienst-. Er wordt ook voedingsadvies gegeven en mensen kunnen er nordic walkinglessen krij gen. "En we hebben de eerste gediplo meerde instructeurs in Nederland van het aqua nordic walking." Het snelle succes van Zwemschool Zeeland vraagt om toekomstplannen. Die heb ben Philippe en Corrie Marteijn wel. Maar ze willen er nog niet al te veel over vertellen. "Al zegt onze naam wel genoeg", besluit Philippe met een veelbetekenend lachje. SPECIALIST FAMILIERECHT LID vFAS SCHEIDINGSBEMIDDELAAR LID NMI JEUGDRECHT LID NVJA STRAFRECHT ARBEIDSRECHT HUURRECHT Gortstraat 36, Middelburg - T 0118 620000 - info@mrkoller.nl - www.mrkoller.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81