Oostenrijk wil helm op skipiste Wintersport in TIROL Hardere taal India tegen Pakistan Sarkozy: bestand in Gazastrook is dichtbij Duitse miljardair pleegt zelfmoord Spanningen in België door strijd in Gaza Voordelig wintersporten in het gemoedelijke Oostenrijk! BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 J pzc Woensdag 7 januari 2009 7 Discussie barst los na botsing met dodelijke afloop. door onze correspondent Achilie Prick berlijn - In Oostenrijk is een dis cussie losgebarsten over een helm plicht voor skiërs. Aanleiding is een dodelijk ski-ongeluk waarbij de Duitse politicus Dieter Althaus was betrokken. Hij overleefde het, maar een Slowaakse moeder stierf ter plekke. Enkele Oostenrijkse deelstaten en. landelijke politici wil len nu een helmplicht invoeren, op z'n minst voor kinderen. Althaus (CDU) is minister-presi dent van de Duitse deelstaat Thü- ringen en een ervaren skiër, maar op nieuwjaarsdag ging het mis. Op de Riesneralm in de Oostenrijkse Steiermark botste hij frontaal op een 41-jarige Slowaakse. De vrouw overleed aan hersenletsel, Althaus herstelt langzaam. Hij herinnert zich niets. Het overlijden van de vrouw is hem nog niet medege deeld. Zij laat een man en vier kin deren achter. De toedracht van het ongeluk wordt nog onderzocht. Oostenrijkse politici eisen nu een helmplicht. Alleen Italië kent nu zo'n plicht voor kinderen tot veer tien jaar. Wel verplichten veel ski- scholen in de Alpenlanden al een helm bij deelname aan lessen. „Een helmplicht is absolute nood zaak geworden", aldus parlements lid Peter Wittmann van de sociaal democratische SPÖ, tevens voorzit ter van de Oostenrijkse Sportfede ratie. „De pistes worden steeds vol ler en met het moderne materiaal zijn ook de snelheden omhoog ge gaan. Nu moeten we de veilig heidsmaatregelen aanpassen." De deelstaten Salzburg, Voralberg, Karnten, Tirol en Nederoostenrijk willen niet wachten op Wenen en onderzoeken nu of ze een helm plicht kunnen invoeren, in elk ge val voor kinderen. In Salzburg be staat sinds vorig jaar een helm plicht voor schoolgroepen, Joris Gieske van de Nederlandse Ski Vereniging (NskiV): „Wij advi seren een helm te dragen en vrij wel iedereen binnen de vereniging doet dat ook, maar je moet niet al les willen verplichten. Veel men sen dragen nu al een helm uit zich zelf, dat was enkele jaren geleden nog niet het geval. Net als bij het wielrennen moet je mensen de tijd geven er aan te wennen." De NSkiV heeft geen cijfers over het dragen van skihelmen. In Oos tenrijk zou tachtig procent van de kinderen en zestig procent van de volwassenen een helm dragen. In Duitsland stellen onderzoekers dat slechts een kwart van de volwasse nen en iets meer dan de helft van de kinderen zich beschermen met een helm. In de Alpenlanden en Duitsland is inmiddels een run ontstaan op ski helmen. berlijn - De financiële crisis en mislukte beleggingen hebben een van de rijkste mannen van Duits land, Adolf Merckle, er gisteren toe gebracht zelfmoord te plegen. De 74-jarige industrieel gooide zich vlakbij zijn woonplaats Blau- beuren voor de trein. Merckle kreeg de afgelopen weken de hoon van heel Duitsland over zich heen omdat hij zijn miljardenimperium op het spel had gezet na verkeerde beleggingen in Volkswagen. Het vermogen van Merckle werd geschat op acht miljard euro, maar dat geld stak vooral in het fami lie-imperium. De belangrijkste on derdelen daarvan zijn medicijnfa brikant Ratiopharm en Heidel- berg-Cement. De schuld bedraagt nu zo'n zestien miljard euro. 'Plegers aanslagen Mumbai hadden steun staatsagentschappen.' new delhi - De Indiase premier Manmohan Singh heeft gisteren gezegd dat de plegers van de ter reuraanslagen in Mumbai 'de steun van sommige staatsagent schappen in Pakistan' moeten heb ben gehad. In een vergadering met de hoogste bestuurders van Indiase deelstaten zei Singh dat uit het onderzoek duidelijk naar voren is gekomen dat de in Pakistan gevestigde groep Lashkar-e-Taiba achter de aanslagen zit. Hij beschuldigde geen Pakistaanse functionarissen direct van betrokkenheid, maar In dia beweert al langer dat de in vloedrijke geheime dienst ISI de af gelopen jaren betrokken is ge weest bij aanslagen tegen het land. Dat Singh de Pakistaanse regering niet rechtstreeks beschuldigde lijkt erop te duiden dat India de span ning tussen de twee rivalen niet verder wil opvoeren. Bovendien denkt India dat de Pakistaanse ge heime dienst op eigen houtje ope reert. Pakistan noemde Singhs aan tijgingen 'ongegrond en onaan vaardbaar'. Bij de terreuractie in november kwamen ruim 160 mensen in Mumbai om het leven. antwerpen - Door de strijd in Ga za stijgt de spanning tussen de ve le joden en arabieren in Antwer pen en Brussel. Bij betogingen zijn de laatste dagen vernielingen aan gericht. In Antwerpen werden 95 mensen aangehouden, onder wie 65 minderjarigen. Instellingen van de joodse gemeen schap krijgen extra bescherming, meldde de woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Za ken gisteren. Vooral Antwerpen heeft een grote gemeenschap van orthodoxe joden, van wie een deel zich bezighoudt met diamanthan del. In de synagoge van de Brussel se deelgemeente Vorst is maandag geprobeerd brand te stichten. Jeruzalem - Bij beschietingen van scholen in de Gazastrook zijn giste ren tientallen doden gevallen. On danks dat Israël zijn militaire acti viteiten lijkt uit te breiden, is vol gens de Franse president Nicolas Sarkozy een wapenstilstand bin nen handbereik. Sarkozy probeert tijdens zijn rond reis door het Midden-Oosten een staakt-het-vuren te bereiken. „Ik ben ervan overtuigd dat er oplos singen zijn", zei hij tijdens een be zoek aan Zuid-Libanon. Sarkozy wil opnieuw praten met de Egypti sche president Hosni Mubarak, die vorig jaar al een bestand tussen Is raël en Harnas wist te bereiken. Ook internationaal Midden-Oos tenbemiddelaar en voormalig Brits premier Tony Blair ziet kan sen. Hij benadrukt dat een snelle wapenstilstand mogelijk is als de tunnels voor wapen- en geldsmok- kel van Egypte naar de Gazastrook worden afgesloten. De Amerikaan se minister Rice van Buitenlandse Zaken plande gesprekken met dele gaties van Arabische landen en de Palestijnse president Mahmoud Abbas. Intussen gaat het geweld door. Zo vielen bij een Israëlische beschie ting van een school van de Vere nigde Naties in Gaza gisteren ze ker veertig doden. Tientallen ande ren raakten gewond. In de school hadden honderden Palestijnen hun toevlucht gezocht. Een tank opende het vuur op het complex. Ook een school van de VN in Khan Yunis werd door de Israëli's bestookt. Daar vielen ook slachtof fers. In Gaza-stad kwamen zeker vijf Palestijnen om het leven toen .een winkelgebied door de Israë liërs werd beschoten. Wintersporters opgelet! KRAS.NL heeft voor u een fantastische aanbieding naar het winter sportparadijs Tirol! Want wat dacht u van een vakantie in het vriendelijke familiehotel Gasthof Kaiserblick rustig gelegen in één van de wijken van het authentieke Breitenbach? U boekt al een 8-daags verblijf vanaf slechts 169! Boven dien is hierbij uw ontbijt én diner inbegrepen! Het skigebied Skiwelt Wilder Kaiser biedt u kilometers ski- en snowboard plezier! Maar ook langlaufers kunnen hier uitstekend terecht. Wacht dus niet langer en boek snel een heerlijk verblijf in de sneeuw! WINTERSPORTPARADIJS TIROL Tirol is hét kloppende hart van de Alpen! Tirol heeft veel pistes om te skiën, langlaufloipes. spannende rodelbanen en gezellige après-ski! Altijd vertier, veel liften en voor iedereen geschikt: van beginner tot vergevorderde. Het skigebied Skiwelt Wilder Kaiser heeft tal van blauwe, rode en zwarte pistes waar u zich uren kunt vermaken. Maar maak ook een heerlijke wande ling, waarbij u kunt genieten van de majestueuze Alpen. Drink ook zeker een kop heerlijke warme chocolademelk met slagroom om weer lekker op temperatuur te komen! GASTHOF KAISERBLICK U verblijft in het 3-sterren Gasthof Kaiserblick wat een echt familiehotel is. Het hotel is rustig gelegen in één van de wijken van het authentieke Breitenbach en beschikt over een entree met" receptie, een lift, een gezellig restaurant, een bar en een televisiesalon. Uw keurige en comfortabele kamer is voorzien van telefoon, televisie en een badkamer met douche en toilet. Tevens zijn een aantal kamers voorzien van een balkon. U kunt uw auto gratis parkeren en voor circa 1 per persoon kunt u gebruik maken van de bus naar Wörgl, Reintalersee. INCLUSIEF: verblijf in Gasthof Kaiserblick in een 2-persoonskamer met ontbijt én diner. Tevens kunt u uw auto gratis parkeren. Aankomstdata: zaterdag van 17/1 t/m 21/3 8 dagen Januari v.a. 225 Februari v.a. 199 Maart v.a. 169 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/73550 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7