de stoel dm Strnm** wmn zaket%m9m de stoel Naam: Krijno Davidse (46) Functie: Directeur-mede-eigenaar van de firma Weststrate. Bedrijf: Groothandel in verpakkingsmaterialen, disposables en alles voor kantoor. Bijzonderheden: Weststrate is van origine een familiebedrijf, ge start in 1934 te Wemeldinge. Papierhandel J.A. Weststrate is in 1953 verhuisd naar Middelburg en werd voortgezet door de drie zoons Piet, Jan en Bram Weststrate. Twee jaar geleden nam Piet Weststrate als laatste van de familie afscheid van het bedrijf. Krijno Davidse is sinds vijf jaar samen met compagnon Rob Jeras (43), die al bijna 25 jaar bij het bedrijf werkzaam is, directeur-eigenaar van de firma Weststrate. De onderneming staat heel 2009 in het teken van het 75-jarig jubileum. Het team bestaat inmiddels uit 23 mede werkers. Locatie foto: de Stoel staat in de showroom van de Weststrate ves tiging aan de Herculesweg (industrieterrein Arnestein) in Middel- bure. Hoe bevalt deze stoel? Zit heel lekker, het is de Rolls Roy- ce uit ons assortiment kantoorstoe len. Figuurlijk kan ik op deze stoel volledig m'n ei kwijt. Wereldwijd kopen we goederen in, dat is onze kracht. Van regionale speler zijn we uitgegroeid tot een partij die zich kan meten met alle landelijk opere rende groothandels op ons vakge bied, mede door onze enorme op slagcapaciteit. In eerste instantie was ik een beetje bezorgd om het mis sen van de internationale contacten uit mijn vorige functie. Dat is omge slagen: we importeren vanuit de hal ve wereld en bezoeken mede daar om wereldwijd beurzen en bedrij ven. Rob en ik maken deel uit van 'een hele platte organisatie, waarin al le facetten van het zakendoen passer- ren. Dat maakt het heel afwisselend. We maken niks, maar handelen; we denken in oplossingen en zoeken het juiste product bij de juiste afne mer. Onze medewerkers dragen het bedrijf op handen. We hebben een heel laag personeelsverloop en wei nig ziekteverzuim. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Als studie heb ik na het atheneum op CSW te Middelburg op de Heao in Vlissingen commerciële econo mie gestudeerd. Vervolgens ben ik 16 maanden in militaire dienst ge weest. Daama heb ik vijfjaar bij Ca non gewerkt. Als accountmanager Zuid-West Nederland verkocht ik kopieermachines aan 'het Zeeuwse bedrijfsleven. In mijn volgende baan bij Toshiba Nederland kon ik als productmanager in praktijk brengen wat ik op school had geleerd. Ver volgens ging ik naar Reprotech niek, de Nederlandse importeur van Toshiba, dat werd overgenomen door het Amerikaanse Danka. Door diverse overnames en acquisities groeide het aantal medewerkers bij Danka in Nederland van 100 naar 600. Het bedrijf nam onder andere de kopieerdivisie van Kodak over. Ik zegde mijn baan in 2000 op, me de vanwege gezinsuitbreiding. Eind 2000 werd ik als kleine zelfstandige consultant sales en marketing, met als een van de belangrijkste op drachtgevers Toshiba Europa. Ik moest iedere maand een aantal da gen naar Oost-Europa om mijn mar ketingkennis over te brengen op Oost-Europese importeurs van kopi eermachines. Ook Weststrate was klant. Rob Jeras (met wie ik al jaren be vriend was) vroeg op een mooie zo meravond aan mij of ik belangstel ling had om samen met hem in te stappen. Ik 'voelde me zeer vereerd en had altijd al de ambitie om een bedrijf met mogelijkheden te gaan leiden. Welke stoel heeft u het meest gevormd? Ik denk de periode bij Danka dooi de enorme groei van die onderne ming. Bij elke overname moest er strijd worden geleverd omdat je tel kens met een dubbele bezetting van functies te maken kreeg. Wat betekent het bedrijf voor u? Ik sta er mee op en ga er mee naar bed in de positieve zin van het woord. We zijn continu op zoek naar nieuwe oplossingen om voor klanten besparingen te genereren. Voor elke discipline hebben we spe cialisten in huis: alles voor kantoor industriële verpakkingen en verpak kingendetailhandel. Ze spelen elkaar de bal toe zodat we steeds meer kun nen betekenen voor de klant. Als men over je ene product tevreden is. heeft men vaak ook vertrouwen in andere producten. Wat betekent u voor het bedrijf? Dat mogen anderen over me zeg gen denk ik altijd, maar ik durf wel te stellen dat door mijn input nieu we markten zijn aangeboord: geo grafisch, maar ook product tech nisch. Door onze specialismen en met gebruik van nieuwe media zijn wc bijvoorbeeld op het gebied van draagtassen (mede door onze specia le website) een sterke landelijke spe ler geworden Waarover piekert u? Ik pieker niet zo veel. Het grote voordeel van bedrijfsvoering met een compagnon is dat je altijd een klankbord hebt. En gedeelde smart is halve smart. Wanneer bent u het meest in uw element? Als ik zakelijk met nieuwe dingen bezig ben. Ik ben altijd op zoek naar innovaties. Als er voor mij geen uit daging meer is in wat voor opzicht dan ook, dan ga ik me vervelen. Ik ben altijd op zoek naar innovaties en als ze er niet zijn, dan zoek ik ze op- Als u niet bij Weststrate werkte, dan..? Waarschijnlijk bij een ander soort handelsonderneming, waar in- en verkoop centraal staan. De dingen die ik verkoop, moeten tastbaar zijn, ik moet trucks zien rijden die bezig zijn met het in- en uitrijden van pallets. Waar komt u uw stoel voor uit? Voor mijn gezin. Ik vind het ook leuk om met vrienden te gaan skiën of spontaan naar een café of een con cert te gaan. Wat is uw ambitie? Het bedrijf nog verder uitbouwen en zoveel mogelijk (potentiële) klan ten laten blijken waar we goed in zijn. De economische crisis valt voor ons tot dusverre mee. Geluk kig beschikken we over een zeer ruim assortiment. Als het met be paalde producten wat minder gaat, wordt dat gecompenseerd met ande re artikelen. In economisch mindere tijden heb je ook wat meer tijd om je te focussen op de dingen waar je goed in bent. Moet je bijvoorbeeld niet de horizon verruimen op het gebied van inkoop? Om met Johan Cruyff te spreken: 'elk nadeel heb z'n voordeel'. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Marijke Folkertsma voor ondernemers in het midden- DCI Meettechniek KAPELLE - DCI Meettechniek, al meer dan twintig jaar het bedrijf dat gespecialiseerd is in onderzoekstech nieken, is verhuisd naar een nieuwe testfaciliteit in Kapelle. Het nieuwe pand aan de Veiling- weg 4 wordt op vrijdag 6 februari of ficieel geopend. Het bedrijf grijpt dat moment aan om te introduceren dat het onderdeel is geworden van ApplusRTD, een wereldwijd con cern dat gespecialiseerd is 111 techni sche inspecties.DCI Meettechniek geeft met haar geavanceerde onder zoekstechnieken een duidelijk in zicht in waar processen te verbete ren zijn. Bestuurdersregister Met ingang van nu kunnen bestuur ders makkelijk en gratis hun colle ga- bestuurders vinden in het nieu we Bestuurdersregister van Bestuur derscentrum.nl. Dit register geeft een overzicht van bestuurders, voorzitters en/of direc teuren van branche- en beroepsorga nisaties, patiëntenverenigingen, fede raties, sportbonden, werkgevers- en werknemersverenigingen. Uniek is de koppeling via een link naar het persoonlijke profiel va n de bestuur der binnen het Linkedin program ma. Ideaal om het netwerk van bestuur ders uit te breiden. Informatie: info@bestuurderscentrum.nl/ Klankbordprijs BREDA- De Klankbordprijs 2008 en klein bedrijf in Zuidwest Neder land is gewonnen door Michel van den Broek, oprichter van Boome rang Salescoach gevestigd te Ulven- hout (Gemeente Breda). Deze regionale prijs van Stichting Ondernemersklankbórd werd uitge reikt door mevrouw mr. C.J.M Aarts-Engbers, wethouder van Eco nomische Zaken van de gemeente Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79