Twee keer per maand! DRV PreSöft nieuws column Fiscale aftrekbaarheid van dubbele woonlasten De Ondernemer verschijnt vanaf nu twee keer per maand. Op de eerste en de derde woensdag van de maand zit het blad als derde katern bij de dag bladen BN/DeStem en PZC. door Ron Gregoor BREDA./ MIDDELBURG - Er is een aantal redenen waarom het blad haar uitgave verdubbelt. Nu BN/DeStem en PZC gedrukt wor den op de nieuwe persen in Best is het technisch mogelijk en aantrekke lijk geworden de Ondernemer als der de katern in de kranten te leggen. Daarnaast blijkt de Ondernemer een succesformule. Het zakenblad kent een steeds stijgende omzet. De Onder nemer van onze bladen is qua omzet en oplage koploper van alle Onderne mers, die door de Wegener dagbla den in heel Nederland worden uitge geven. Een dit jaar gehouden lezers onderzoek wees uit dat ondernemers, ma ook andere lezers het blad waarde ren. Vanuit het bedrijfsleven is steeds meer vraag naar 'ondernemers- nieuws'. Door de uitgave te verdubbe len, kunnen we actueler zijn, beter in spelen op speciale thema's en meer nieuws brengen. De Ondernemer ligt achter de eerste twee katernen. In het eerste katem vindt de lezer onder an dere binnen- en buitenlands nieuws, wetenschap, cultuur, puzzels, opinie, weer en de strips. In het tweede ka tern staat regionaal nieuws, sport en media/tv. De Ondernemer is mini maal 24 pagina's dik. Specials De eerste en de tweede uitgave ver schillen van elkaar. Op de eerste woensdag van de maand verschijnt de 'reguliere' Ondernemer. Daarin staan de vaste rubrieken Pas Begonnen, de Stoel, de pagina's van de Kamer van Koophandel en Syntens/Rewin, de Barometer en een pagina Bedrijfs On roerend Goed. Verder is er ruimschoots aandacht voor actuele onderwerpen. In de tweede uitgave, die verschijnt op de derde woensdag van de maand, staat een thema centraal. In de eerste maand van het jaar is dat thema een economische gemeentenspecial voor West- Brabant en Zeeland. Daarin ko men alle gemeenteh in ons versprei dingsgebied ruimschoots aan bod. An dere themanummers behandelen eco nomische onderwerpen, maar stellen ook een gemeente centraal. Zo hebben we in februari de land bouw centraal staan. In die tweede uitgave is verder nog ruimte voor een startersrubriek, een autopagina en de pagina Ondernemer.nl, met tips voor Internet Intranet II Software Advies Benut de kansen van het internet de mogelijkheden van digitaal zakendoen en de efficiency van selfservice voor uw klanten Wijngaardstraat 51 4461 DB Goes T: 0113-222800 F: 0113-211800 info@presoft.nl www.presoft.nl V.l.n.r. bladmanager Johan van den Kieboom, accountmanagers Marcel Schreur (Zeeland) en Jos van Dongen (Brabant) en redactiemanager Bon Gregoor, toosten op het goede jaar. Foto: fotoburo ondernemers. Landelijk De Ondernemer is een landelijk pro duct. Alle Wegenerkranten brengen de Ondernemer uit in hun versprei dingsgebied. Met het Algemeen Dag blad heeft Wegener een joint venture voor het uitbrengen van de Onderne mer in de regio's Rotterdam, Den Haag en Utrecht. Met de NDP werkt Wegener samen aan een Onderne mer in het noorden. Ook in Limburg verschijnt binnenkort de eerste On dernemer. Alleen de provincie Noord- Holland is nog een witte vlek. Adverteerders hebben daarmee een nagenoeg landelijke dekking. De redacties van de Ondernemer werken nauw samen. De Ondernemer is sinds een jaar online, de Ondernemer.nl wil de grootste businessclub van Ne derland zijn. Ondernemers ontmoe ten elkaar daar én wisselen ervaringen uit. Daarnaast biedt de Onderne- mer.nl een groot scala aan nieuws, ac tualiteiten en wetenswaardigheden over het bedrijfsleven in het hele land. Uiteraard is daar ook al het nieuws te vinden uit de gedrukte bla den de Ondernemer. 'Onze' Ondernemer is de eerste die twee keer per maand verschijnt. De Ondernemer van BN/DeStem en PZC verscheen in 2001 voor het eerst als bijlage bij BN/DeStem in West- Brabant. Bladmanager Johan van den Kieboom en accountmana ger Jos vair Dongen zagen in die tijd al de mogelijkheden van een busi ness- to- businessblad in. In het voorjaar van 2007 kreeg het blad een facelift, een meer journalistie ke benadering. De nieuwe Onderne mer sloeg aan bij het bedrijfsleven, met tot gevolg een recordomzet in 2008. De directie hoopt die komend jaar minimaal vast te houden. De uitgave van de eerste 'nieuwe' on dernemer werd door het team van het blad uitbundig gevierd. Het team van de Ondernemer bestaat uit uitge ver Mark Vermeulen, bladmanager Jo han van den Kieboom, redactiemana ger Ron Gregoor, vormgever Hans Willekes, accountmanagers Jos van Dongen (West- Brabant) en Marcel Schreur (Zeeland) en de dames van de ondersteunende diensten: Yolanda Bökkering, Loes Mulder, Erica Maas enjeanine Gabriels. De Ondernemer verschijnt in een op lage van 210.000 exemplaren. mr. Manfred Zurhorst is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Coes m.zurhorst@drv.nl De 'verhuisregeling' van de fiscus maakt het overbruggen van dubbele woon lasten draaglijker. Dat doet ook het verhuren van de oude woning. Maar dat kan vervelende fiscale consequenties hebben. De kredietcrisis heeft ook zijn weerslag op de woningmarkt. Er worden minder nieuwe woningen verkocht en het duurt langer voordat bestaande woningen van eigenaar wisselen. Voor huiseigenaren die willen of moeten verkopen, kan dit vervelende gevolgen hebben. Vooral het risico van dubbele lasten dreigt. Als tijdelijke oplossing adviseren makelaars soms de mogelijkheid van verhuur. Aan de keuze voor (tijdelijke) verhuur zijn belangrijke fiscale conse quenties verbonden die niet over het hoofd mogen worden gezien. Aftrekbare eigenwoning rente Als u verhuist naar een andere woning, kan het voorkomen dat u tijdelijk twee woningen heeft. Om geen fiscale belemmeringen op te werpen heeft de wetgever bepaald dat als en zolang de oude woning te koop én leeg staat, de rente gedurende het jaar van verhuizing én de twee daarop volgende kalenderjaren nog aftrekbaar is (de zogenaamde "verhuisregeling"). De maximale termijn waarin de rente nog aftrekbaar is, bedraagt in theorie maximaal 36 maanden. Zodra de oude woning langer te koop staat of niet (langer) als leegstaand kan worden aan gemerkt, is de rente fiscaal niet langer aftrekbaar en gaat de woning automa tisch over naar box 3. Tijdelijke verhuur Als de verkoop niet zo wil vlotten dan kan (tijdelijke) verhuur van de woning een optie zijn. Let hierbij wel op dat in de meeste hypotheekakten de verhuur zonder toestemming van de hypotheekverstrekker niet is toegestaan. Verhuur zonder toestemming kan ertoe leiden dat de bank het gehele hypotheekbe drag ineens mag opvragen. Zodra tot verhuur van de woning wordt overgegaan mag, fiscaal gezien, de woning en de bijbehorende lening niet langer in box 1 in aanmerking worden genomen. Vanaf het moment van verhuur "verhuist" deze woning automa tisch naar box 3. Het verschil tussen de werkelijke waarde van de woning en de lening wordt dan in box 3 belast tegen een effectief tarief van 1,2%. De ontvangen huurinkomsten zijn verder onbelast maar de rente is niet langer af trekbaar. Als de verhuur weer eindigt binnen de hiervoor genoemde 36 maanden, blijft de woning toch in box 3 en keert niet meer terug in boxlBo vendien is er voor de zogenaamde bijleenregeling sprake van een fictieve ver vreemding. Dat heeft mogelijk tot gevolg dat een gedeelte van de lening voor de nieuwe woning ook niet meer aftrekbaar is. Conclusie Naarmate de woning langer te koop staat, kan het financieel noodzakelijk zijn om de woning te verhuren. Bedenk daarbij echter wel dat de betaalde rente voor de oude woning en wellicht een deel van de betaalde rente voor de nieuwe woning niet langer aftrekbaar is. Voordat u een beslissing neemt, is een afspraak met uw fiscaal adviseur dan ook op zijn plaats. ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 400 medewerkers en 70 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77