Uitdagende starter die over grenzen heen kijkt Nieuw blad voor maritieme industrie <8 !Eg° I De Column U pas begonnen fl 02 Mirthe Huisman: Valfréjus en Wilhelminatlorp zijn slechts één muisklik van elkaar verwijderd. Foto Altitude Communicatie Voor de uit Wilhelminadorp afkomstige Mirthe Huisman (26) zijn haar huidige woonplaats Valfréjus, hoog in de Franse Alpen en het laaggelegen Zeeland slechts één muisklik van elkaar verwijderd. Reden waarom ze zich in het voorjaar van 2008 permanent in Frank rijk durfde te vestigen met als grootste uitdaging naamsbekendheid voor Altitude Communicatie te krijgen in... Zeeland! door Loes van der Hoeven Mirthe Huisman kiest nooit voor de gemakkelijkste weg, wel voor de meest uitdagende! Het vraagt extra in spanning en een creatieve aanpak om 'vanuit haar Franse kantoor met uit zicht over besneeuwde bergtoppen werk binnen te halen uit onze vlakke provincie, maar voor Mirthe is het al leen belangrijk dat zij een uitgebreid netwerk opbouwt en dat haar op drachtgevers haar leren kennen! En daarvoor zijn er naast het internet, su persnelle vervoersmiddelen die je bin nen enkele uren fysiek bij je poten tiële klanten brengen. Wonen in Frankrijk Aan het eind van haar studie Commu nicatie en Informatiewetenschappen aan de Universiteit van Tilburg (spe cialisatie Tekst Communicatie) was Mirthe toe aan een nieuwe uitdaging: weg uit Nederland, de wereld verken nen, andere culturen ontmoeten en een vreemde taal leren. Ze heeft het inmiddels allemaal gedaan. Eerst reis de ze door Zuid-Afrika en Namibië. Daarna vertrok ze als reisleidster naar de Franse Alpen, een uitdagende baan met een geweldig, resultaat: de liefde van haar leven! Voor hem en vanwe ge zijn werk in de wintersport is ze in Frankrijk gebleven. Mirthe Huisman: "Het wonen in Valfréjus bevalt mij prima. Het werken in mijn eigen branche miste ik echter zozeer, dat ik eind 2007 de knoop heb doorgehakt en voor mijzelf ben begonnen als schrijver van teksten die aansluiten bij de doelgroep van mijn opdrachtge ver, mensen die ze ook echt lezen en begrijpen. Teksten die duidelijk meer waarde opleveren voor mijn opdracht gever. Dat heeft in november 2008 geresulteerd in de oprichting van mijn tekstbureau Altitude Communi catie. Hoewel mijn bedrijf is gespecia liseerd in webteksten, verzorg ik ook teksten voor brochures, folders, adver tenties en artikelen, webdesign en ver talingen Frans-Nederlands. Zowel nieuwe teksten als het updaten, opti maliseren en redigeren van bestaande teksten behoren tot mijn specialisme. Wanneer de inhoud van een website regelmatig verandert, blijft hij immers interessant en relevant. Als tekstschrij ver richt ik mij op de Nederlandse markt, met webdesign kan ik twee kanten op: Nederland en Frankrijk. Daarnaast is er in Frankrijk een hecht netwerk van Nederlandse onderne mers die met name in het toerisme werkzaam zijn. De eerste stappen heb ik al gezet om ook bij hen naamsbe kendheid te verwerven." Tegenwoor dig heeft nagenoeg elk bedrijf een website. Vaak wordt een professio- Bedrijf: Altitude Communicatie Eigenaar: Mirthe Huisman Plaats: Valfréjus, Frankrijk Werkgebied: Nederland en Frank rijk Begonnen: november 2008 Tegenvaller: Het kostte veel tijd en moeite om er achter te komen bij welke van de diverse Franse Ka mers van Koophandel mijn tekstbu reau moest worden ingeschreven. Het aantal fonnulieren dat ik moest invullen, was enorm, maar erg leerzaam Meevaller: Via het uitgebreide net werk van mijn vader heb ik al snel mijn eerste opdrachten binnenge haald amtact@altitudccommuuicatie.com www.altitiidecommiinicarie.com neel bureau ingeschakeld voor het de sign, maar de teksten verzorgt de on dernemer doorgaans zelf. Tekstschrij ven is echter een vak en zeker het schrijven voor het web. Een professio nal houdt vanzelfsprekend rekening met de menselijke bezoekers, maar be steedt minstens evenveel aandacht aan de manier waarop de zoekmachines de teksten gepresenteerd .willen krij- g6n. Gevonden worden is immers net zo belangrijk als gelezen worden. En gevonden blijven worden is' nog be langrijker! Daarvoor is elke ondernemer bij Alti tude Communicatie aan het juiste adres. Bovendien kan hij zich volle dig richten op zijn, eigen core busi ness als hij zijn teksten of zijn hele website uitbesteedt en die zijn bij Mirthe Huisman in goede handen. Toekomst "Over grenzen heen durven kijken betekent voor mij ook voortdurend vooruit willen gaan, altijd blijven le ren en groeien. Nieuwsgierigheid is niet voor niets het begin van wijs heid. Om meer mogelijkheden te heb ben met websites, zoek ik naar een Zeeuws webdesign bureau met1 wie ik een partnership kan aangaan. Dat kan mij bovendien nieuwe klanten opleveren. Daarnaast ben ik van plan om tijdens een van mijn volgende be zoeken aan Nederland gastcolleges op het gebied van tekst en communicatie te verzorgen. Ik blijf over grenzen heen kijken, het maakt niet uit waar ik ben, want ik ben altijd en overal slechts één muisklik verwijderd van mijn klanten!", besluit Mirthe Huis man. - De Nederlandse maritieme industrie is een nieuw vaktijdschrift rijker. Offshore Industry is een nieuw onafhankelijk Engelstalig vaktijdschrift van, voor en over de Nederlandse en internationale offshore industrie. Uitgever is Yellow Finch Publishers uit Middelburg. door Ron Gregoor TERNEUZEN - Het nieuwe vaktijd schrift is een eigentijdse uitgave dat naast de verspreiding onder Neder landse oflshorebedrijvën en maritie me toeleveringsbedrijven- vooral in het buitenland wordt verspreid op ba sis van controlled circulation. De lay-out is modem en toeganke lijk. Het blad brengt veel subtiel nieuws met als belangrijkste aandachts gebieden: offshore en diepzee techno logie, olie- en gasexploitatie. Ook on derwerpen als transport, nieuwbouw, onderhoud en reparatie van offshore vaartuigen en platforms, maar ook be drijfsprofielen komen uitgebreid aan bod. "De uitgave is het eerste Engel stalige vakblad dat zich primair richt op de Nederlandse offshore situatie en dat de volledige bedrijfstak be strijkt", zegt uitgever Dennis Vin- koert van Yellow Finch Publishers uit Middelburg. Het vakblad wordt zes keer per jaar uitgegeven en wereldwijd gedistribu eerd. De aanvangsoplage is 4500 exemplaren. Gestreefd wordt naar een gerichte distributie- oplage van tenminste 7500 adressen wereldwijd op korte termijn. O 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Mark Vermeulen Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5.312274 E-mail: deondernemer®bndestem-pzc.nl www.deondernemer.nl B Ik ben een gelukkig mens. Mijn ego is de afgelopen 3 maand behoorlijk gestreeld. I Ik tel weer mee, en dat op g mijn leeftijd. Het begon allemaal de dag fl voor Sinterklaas. Prinses Maxi- I ma opende het nieuwe-ge- 5 bouw van Avans Hogeschool lp in Breda en omdat ik destijds fl als eerste over dat mooie ge- fl bouw mocht schrijven, kreeg fS ik een uitnodiging. Ik kon de I leukste prinses ter wereld op I een meter naderen, ik kon E haar zelfs aanraken. Dat is fl toch iets wat je maanden bij fl blijft. En dat ze dan ook nog I naar je zwaait-of was dat I naar die 500 studenten die I achter me stonden? - dat is toch wel een heel bijzondere 9 ervaring. 1 Een paar dagen later kreeg ik j' een mailtje van oud- premier 74 Mark Eyskens van België, a Waarde vriend, zo begon hij het briefje waarin hij verwees H naar een bijzonder prettig ge- sprek eerder die week. Inter nationale erkenning, einde- f| "jk- Het kan niet op. Vanaf nu ver- K schijnen we twee keer per :i maand, een teken dat het fl goed gaat met de Onderne- I mer. Het eerste nummer van H! het nieuwe jaar is klaar, ge- I: maakt volgens een nieuw op- Ij maaksysteem. Een nogal inge- gl wikkeld systeem, vreesden we, maar het valt allemaal reuze mee. Zelfs ik kan er B mee overweg, en dat wil wat B zeggen. 6 Het is eigenlijk simpeler ge- B worden. Voor mij tenminste. K De vormgever reikt me de pa- Sgina aan en ik hoef die slechts te vullen. Het is eigenlijk net als vroeger toen je leerde schrijven: binnen de lijntjes blijven. Mij hoor je niet klagen. Ik ga direct naar de nieuwjaarsre ceptie van het bedrijf, leder een het beste wensen. Het gaat ons goed. U ook, hoop ik. Goede zaken in 2009. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76