Ik heb een te grote motor voor Dertien doelpunten Eersteklasser Terneuzense Boys gaat in zee met Karl Vergouwen HVV'24 en Terneuzen leveren elk drie spelers voor selectie Jong Zeeland 32 Woensdag 7 januari 2009 PZC Boute wordt nieuwe trainer van Biervliet BIERVLIET - Patrick Boute, nu nog in dienst bij Aardenburg, volgt met ingang van het nieuwe sei zoen Rob van den Hemel als trai ner van Biervliet. De zondag-vier deklasser wilde in eerste instantie in zee gaan met Dennis Sanches, maar de Terneuzenaar bleek niet over het vereiste diploma te be schikken. „Ik mocht van de club het diploma Uefa B gaan halen, maar daar heb ik door mijn werk geen tijd voor", aldus Sanches. „Ik blijf nu denk ik gewoon trainer bij Terneuzen." Slechte start van 2009 voor Novak Djokovic Mesu 10e in marathon van Wijk en Aalburg BRISBANE - Novak Djokovic heeft zijn eerste wedstrijd van 2009 ver loren. De als eerste geplaatste Ser vische tennisser ging in de eerste ronde van het toernooi in Brisba ne verrassend met 6-4 6-4 onder uit tegen de Let Ernests Gulbis. Het verlies is voor Djokovic een te genvaller in zijn voorbereiding op de Australian Open. Hij verdedigt later deze maand de titel bij het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Djokovic speelt onder meer met een ander racket en heeft zijn service aangepast. MIDDELBURG - Erwin Mesu is als tiende geëindigd in de schaatsma- rathon in Wijk en Aalburg. De 19-jarige Middelburger was daar mee de beste B-rijder van het pelo ton. Ook Adriaan Provoost uit Domburg haalde de eindstreep. Hij finishte in het tweede peloton. Erwin Mesu is morgen de enige Zeeuwse deelnemer aan het NK marathon op de Oostvaardersplas- sen bij Lelystad. Andere Zeeuwen staan niet hoog genoeg op de rang lijsten om een deelnamebewijs Op te kunnen eisen. Ruime overwinning driebanders Reseda SAS VAN CENT - In de landelijke vierde divisie had het team van Re seda uit Sas van Gent geen enkele moeite met 's Lands Welvaren 3. Het team uit Kwadendamme werd met 8-0 verslagen. Eerste man Theo Platjouw won in 50 beurten met 30-14 van Piet van Essen, tweede man Cor de Jonge was een maat te groot (25-12 in 55 beurten) voor Sylvia Eckel. Rob Claerhoudt walste simpel in 49 beurten (25-11) over Wim Hage heen en Cees Baumgarte won in 50 beurten met 20-5 van Rinus Verbeek. Matti Buysse heeft het voetballen succesvol verruild voor atletiek: „Je kunt nu zeggen dat het verstand heeft gezegevierd." foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Karl Vergouwen gaat met ingang van komend seizoen aan de slag bij Terneuzense Boys. De oefenmeester wordt bij de za terdag-eersteklasser de opvolger van Leendert Geelhoed, die een punt achter zijn trainerscarrière zet. De aanstelling van Vergouwen werd gisteravond meegedeeld aan de spelersgroep. Het nieuws dat Vergouwen rond was met Terneuzense Boys sijpel de afgelopen weekeinde al door. De trainer had bij zijn huidige club Steenbergen verteld dat hij na één seizoen zou vertrekken omdat hij bij een zaterdag-eersteklasser aan de slag ging. „Met Steenbergen had ik een principe-overeenkomst bereikt om nog een jaar te blijven. Toen ik vervolgens vertelde dat ik toch weg zou gaan en ze mij naar de reden vroegen, had ik geen zin om te liegen." Vergouwen komt bij een mooie club terecht, vindt hij zelf „Toen Henk Ottens daar een paar jaar geleden vertrok am bieerde ik het al om bij Terneuzen se Boys te trainen. Wanneer ik er zelf met een van mijn vorige ploe gen kwam, sprak de club me aan. Terneuzense Boys heeft een goede uitstraling, een mooie accommoda tie en een talentvolle selectie. Voor het thuisfront is het ook be ter dat ik bij een zaterdagclub ga werken. Mijn vrouw en ik hebben eigenlijk alleen op zondag echt tijd voor elkaar. Dat is dit seizoen dus nogal eens lastig." De komende maanden wordt duidelijk of Verg ouwen in de eerste of de tweede klasse komt te werken. Terneuzen se Boys is na een moeizame start opgeklommen naar de achtste plaats, maar het gat met de onder ste ploegen is bijzonder klein. Karl Vergouwen MIDDELBURG - De Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs zijn hofleverancier voor de selectie van Jong Zeeland. Terneuzen en HW'24 zijn elk met drie spelers vertegenwoordigd, Zaamslag levert twee spelers, ter wijl ook Aardenburg en Hoek hun aandeel hebben. Jong Zeeland speelt vrijdag een oe fenwedstrijd tegen Jong Lokeren. De wedstrijd zou eerst in Terneu zen worden afgewerkt, maar we gens de weersomstandigheden wordt nu uitgeweken naar het kunstgras op sportpark Bonedijke in Vlissingen. De ontmoeting be gint om 19.00 uur. De entree be draagt vijf euro, voor kinderen tot en met 14 jaar is de toegang echter gratis. De selectie van Jong Zeeland is: Doel: Tim Siersema (HW'24), Rick Wiegmans (Zeelandia Middelburg); ver dediging: Robin Mc Taggert (HVV'24), Guus Toornstra (RCS), Arjan Hamelink (Zaamslag), Niels Burm, Fabian Wilson (beiden Terneuzen), Rudy van der Bijl (Bruse Boys); middenveld: Jaimy de Vis ser (HW'24), Regillio van de Pitte (RCS), Jarco Siereveld (Arnemuiden), Thomas Groeneveld (Bruse Boys), Al- faro Pentury (Zaamslag); aanval: Jona than Constancia (Terneuzen), Hoessein Bouzambou (RCS), Niek van Sprundel (Aardenburg), Kenneth Okorley (Hoek). Coach: Dolf Roks. Koploper Internetplan heeft na tien duels nog steeds maximale score. door Peter Snelders TERNEUZEN - Amstelhoekje/Bakker zorgde voor een verrassing in de eerste klasse van de regionale ftit- salcompetitie. Het team won met forse cijfers (13-2) van het hogerge- klasseerde Bogaert/Pro Sport. Op merkelijk was ook de zege (6-2) van De Tukker op Tence/Zaman. Amstelhoekje/Bakker-Bogaert/ Pro Sport 13-2 (6-1): Een bijzon der geconcentreerd en goed spe lend Amstelhoekje/Bakker gaf het hogergeklasseerde Bogaert/Pro Sport geen schijn van kans. Via di verse knap uitgespeelde kansen won het met forse cijfers. Doelpunten Amstelhoekje/Bakker: Bart Rijckaert (4x), Niek de Meijer (4x), Ivo Verstraeten (3x), Marco Plasschaert en Ralph Zegers. Bogaert/Pro Sport: Jan de Visser en Thomas den Deckere. De Tukker-Tence/Zaman 6-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70