Nieuwe directeur Toonbeeld Vorst leidt tot vertraging van facelift Markt Aardenburg HALVE PRIJS! GEVRAAGD pzc Woensdag 7 januari 2009 21 UITVERKOOP! Winter 2 00 8 V.A. 2 STUKS NU ALLES m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans DELSGHER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. Sluise welzijnsdirecteur Stanneveld: 'manager en Zeeuwse kunstkenner'. door René Hoonhorst sluis - Directeur Jo Stanneveld van Stichting Welzijn West-Zeeuwsch-Vlaanderen ver trekt per maart naar Toonbeeld Terneuzen. Hij volgt Annelies Soet op als directeur van de gemeentelij ke instelling voor muziek en kunst zinnige vorming. Stanneveld treedt voor 32 uur per week in dienst van Toonbeeld. Daarnaast zal hij acht uur per week zaken voor de Stichting Jeugd en Jongerenwerk regelen. Het dagelijks bestuur van Terneu zen ziet in Stanneveld een be kwaam opvolger van Soet. „Hij heeft niet alleen bewezen manage mentkwaliteiten te hebben, maar heeft ook kennis van de Zeeuwse kunst in het algemeen en de Zeeuws-Vlaamse kunst in het bij zonder", meldt woordvoerder Dirk Timmers namens het college. Stanneveld kwam in 1990 als jeugdopbouwwerkèr naar de toen malige Streek Jeugd Centrale (SJC) in Oostburg. Een paar jaar later fu seerde SJC met de Stichting Wel zijn voor Ouderen en weer enige tijd later kwam ook de kunstzinni ge vorming onder de paraplu van Stichting Welzijn West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Na een tijdje coördina tor van de nieuwe stichting te zijn geweest, werd Stanneveld in 2000 directeur van de welzijnskoepel. Stanneveld heeft een weekje va kantie en was gisteren niet bereik baar voor een reactie. Een mede werkster van de stichting laat we ten dat het personeel 'gemengde gevoelens' heeft bij het vertrek van Stanneveld. Ze gunnen hun direc teur zijn nieuwe baan en uitda ging, maar vinden het jammer dat hij de stichting verlaat. Voorzitter Hans Quist heeft dezelfde gevoe lens. Ook hij gunt de inwoner van ITS Jo Stanneveld van de Stichting Welzijn West-Zeeuwsch-Vlaande- ren volgt Annelies Soet op als di recteur van de Terneuzense kunstinstelling Toonbeeld. Waterlandkerkje een promotie, maar betreurt dat het West- Zeeuws-Vlaamse welzijnswerk zonder Stanneveld verder moet. Quist weet overigens zeker dat Stanneveld niet weg gaat vanwege de door de gemeente Sluis doorge voerde bezuinigingen. Het vertrek van de directeur is voor de stich ting ook niét de manier om het verlies aan subsidies op te vangen. „Onze organisatie is - mede door de diverse werkvelden - vrij inge wikkeld en heeft een directeur no dig. Er komt dus zeker een vervan ger voor Stanneveld. Mocht er eerst een interim-leider moeten worden aangesteld dan gaat het ons als stichting zelfs extra geld kosten", verwacht Quist. Klus is vermoedelijk nu half of eind februari afgerond. door Frank van Cooten aardenburg - De herinrichting van de Markt in Aardenburg ligt vanwege het vorstverlet stil. De planning loopt daarom een beetje uit. De aannemer verwacht dat de klus half of eind februari is afge rond. Wat nog onder meer moet gebeuren is de bestrating met na tuursteen en de werkzaamheden aan de vijver. De Markt wordt een ontmoetings plek in een historische setting voor bijvoorbeeld poëzie-avonden en een braderie. Of om gewoon even tot rust te komen na de druk- 'We hopen dat de inwoners ook wat hebben aan uitwerking archeologie' te van alledag. Er komt onder meer natuurstenen bestrating als mede plaquettes over de ontstaans geschiedenis van Aardenburg en een brug over de vijver. Het materi aalgebruik en de sfeer van de nieu we Markt passen bij het karakter van Aardenburg, waar de laatste ja ren het Romeinse en middeleeuw se verleden weer zichtbaar is ge maakt. De gemeente Sluis hoopt dat de Aardenburgers de vernieuw de Markt als ontmoetingsplaats zullen gebruiken waar mensen kunnen zitten en picknicken. Op het podium kunnen naar goed Ro meins gebruik debatavonden wor den gehouden. Om het Romeinse verleden van De Markt in Aardenburg krijgt een opknapbeurt waarin qua materiaalgebruik en sfeer het Romeinse en middeleeuwse verleden van de kikkerstad zicht baar wordt. foto Peter Nicolai de Kikkerstad te benadrukken, be sloten Gedeputeerde Staten van Zeeland gisteren geld uit te trek ken voor het uitwerken van onaf gerond archeologisch onderzoek. Aardenburg is een van de archeolo gische locaties waar zeer veel ar cheologisch onderzoek nog niet nader is uitgewerkt. Het maximale subsidiebedrag bedraagt vijf ton waarvan de provincie 125.000 euro voor haar rekening neemt. Sluis hoopt dat de uitwerking niet blijft beperkt tot een wetenschap pelijk verhaal maar dat de inwo ners er ook wat aan hebben. ZEEUWS VEILINGHUIS Jfl plEee Man Fong - Opbrengst 125.000,- Herengracht 74. 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Bekeuringen voor slechte verlichting terneuzen - Tijdens een verkeers controle op de Terneuzense Bel- lamystraat zijn maandagavond tus sen zes en tien uur dertien bekeu ringen uitgeschreven. Van zeven verkeersdeelnemers deugde de verlichting van hun voertuig niet, een automobilist bel de niet handsfree, een ander droeg geen gordel en een derde reed door een afgezet gedeelte van de straat. Ook kreeg een bestuurder een bon en een tijdelijke rijontzeg ging omdat hij te diep in het glas had gekeken. Inzameling kerstbomen Nieuwe cursussen van in Clinge alleen vrijdag Seniorweb in Hulst clince - In verband met de scher pe kou halen de kinderen in Clin ge alleen op vrijdag 9 januari kerst bomen op in het dorp. Van 16.00 uur tot 18.00 uur kunnen kinde ren kerstbomen brengen naar het weiland aan de Opperstraat, ach ter het Sterreterrein. De dorpsraad helpt de kinderen de bomen te ver zamelen door met een aanhangwa gen door het dorp te rijden zodat de bomen gemakkelijker te vervoe ren zijn. Alle kinderen die bomen hebben ingezameld, krijgen een presentje. hulst - Seniorweb Oost Zeeuws- Vlaanderen start 19 januari weer met een. nieuwe reeks computer cursussen voor Senioren (50 in Hulst, Sint-lansteen, Heikant en Kloosterzande. Bij voldoende belangstelling start een cursus 'foto's organiseren op de PC' met behulp van het pro gramma Picasa. Verder zijn er op diverse plaatsen beginnerscursus sen, herhalingscursussen, Word, fotobewerken, videobewerken en internet en email. www.seniorwebhulst.nl Zeeuws-Vlaamse vlag roept discussie op terneuzen - De officiële vlag van Zeeuws-Vlaanderen is met ge mengde gevoelens ontvangen door inwoners van de streek. Een aantal Zeeuws-Vlamingen vindt de vlag, blijkt uit reacties op de nieuwjaarsrecepties waarop het dundoek werd gepresenteerd en de internetsite van deze krant, 'spuuglelijk'. Anderen kunnen niet wachten om de vlag in huis te ha len. De vlag is te koop bij de VW-kantoren en bij Flandria De sign in Axel. Informatie op www.zeeuwsvlaamsevlag.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65