PZCI17 Tragel draait bezuinigingen terug I Onderzoek wijkbeheer Terneuzen Einde jeugddisco dreigt ZEEUWS-VLAANDERf 28 25 Schoolse schaatspret in Hengstdijk raggl.bezorgers.nl Schrijver Evert Jan Looise komt met misdaadroman Woensdag 7 januari 2009 Kindercentra komen in actie voor behoud opvoedhulp Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zorgstichting volgens nieuwe directeur jarenlang verwaarloosd. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Verreweg de meeste bezuinigingen die de oude directie van de Zeeuws-Vlaamse zorgstich ting voor verstandelijk gehandicap ten Tragel eind 2007 afkondigde, zijn door de nieuwe leiding terug gedraaid. Dat laat voorlichter Petra Elbert- sen weten. „De voorgestelde oplos singen waren gestoeld op ad-hoc beslissingen van het toenmalige management met het doel de be groting sluitend te krijgen", laat zij weten. De Raad van Toezicht van Tragel stelde na het terugtreden van alge meen directeur Bob Gebruers vo rig jaar een klein leger interimma nagers aan. Die zijn momenteel druk doende om de zorgstichting op eigen benen weer gezond op koers te krijgen. Een fusie is vol gens interimvoorzitter van de Raad van Bestuur Jan Stelwagen niet langer aan de orde. Het nieu we managementteam heeft beslo ten dat het zwembad op instituut De Sterre in Clinge ook dit jaar ge woon open blijft. Datzelfde geldt voor het zwembadje van het ortho pedisch dagcentrum De Tjasker in Zaamslag. De aangekondigde slui ting van winkel De Snuiter in de Noordstraat in Terneuzen is even eens van de baan. Stelwagen wond er in zijn nieuwjaarstoespraak eer der deze week geen doekjes om. „Tragel is in de totale breedte jaren lang verwaarloosd. Het dominante Wl De zwembaden van De Sterre in Clinge en De Tjasker in Zaamslag en de winkel De Snuiter in Ter- neuzen blijven open, besloot het nieuwe management van Tragel. patroon van handelen was wille keur. Wel was er een enorme be trokkenheid van medewerkers om de cliënten de best mogelijke zorg te geven. Maar problemen werden ad hoe opgelost, het was ieder voor zich", aldus Stelwagen op de nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel. De interims, Stelwagen incluis, ma ken in de loop van dit en volgend jaar plaats voor vaste krachten in de vernieuwde organisatie. Daarnaast vroeg Stelwagen bij het personeel aandacht voor de markt positie van Tragel. „We zijn druk bezig de boel binnen op orde te krijgen, maar moeten niet verge ten naar buiten te kijken. Ik weet dat er mensen zijn die heel graag van Tragel zorg willen omdat we in Zeeuws-Vlaanderen werken. Maar dat kan nu niet altijd, cliën ten lopen weg. Wat we nodig heb ben is een soort Gideons-bende die proactief inspeelt op ontwikke lingen, veranderingen en vragen van cliënten. Een club die niet meegenomen wordt in de beslom meringen van de divisies. Een club die zorgt voor het ontwikkelen van de extramurale zorg en een constante toevoer van nieuwe cliënten." Feestcomité in Vogelwaarde luidt de noodklok. VOGELWAARDE - De jeugddisco in Vogelwaarde voor kinderen van lo tot 15 jaar staat op losse schroeven. Als de eerste editie van dit jaar op vrijdag 16 januari in café Ons Ver maak in het dorp net zo slecht wordt bezocht als de laatste disco's van vorig jaar zet het organise rende feestcomité Vogelwaarde een punt achter deze activiteit. In maart 2004 zette het feestcomi té dit discofestijn op haar activitei tenkalender. De doelgroep die qua leeftijd zo tussen wal en schip valt had zich sterk gemaakt voor een disco avondje. Gemiddeld zo'n vijf keer per jaar kon de jeugd onder begeleiding eens lekker uit haar dak gaan. Bij de laatste edities viel de belang stelling echter flink tegen. Het feestcomité luidt nu in haar nieuwsbrief de noodklok. Het comité oept de jeugd van Vo gelwaarde op de draad van de dis coavond weer op te pakken, zodat het evenement gewoon kan blij ven bestaan. De disco draait 16 januari van 19.00 tot 22.00 uur. J fff HENGSTDIJK - „Het is weer eens iets anders dan een creatieve middag en nu doet de gelegenheid zich voor", zegt directeur George de Vijlder van de Sint Jozefschool in Hengstdijk. Leerkrachten en ouders gingen samen met de ruim veertig kin deren het ijs van de Putting op. Daar konden ze naar hartelust schaatsen en sleetje rijden. Jong en oud vermaakten zich uitstekend met de schaatspret. En natuurlijk was er na afloop voor iedereen warme chocolademelk om weer een beetje op temperatuur te komen. foto Peter Nicolai Of bel 0800 - 022 27 10 WeGGNeR NieuwsMedia Inzicht in effect van betrekken burgers bij beleid in kernen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In hoeverre draagt het betrekken van de inwoners bij het gemeentelijk beleid in Terneu zen bij aan een efficiënt en effec tief bestuur van wijken en ker nen? Dat wil de Rekenkamercom missie Terneuzen inzichtelijk ma ken via een onderzoek. Na de herindeling is de nieuwe ge meente Terneuzen in 2003 gestart met een wijk- en kerngerichte be nadering. Hierbij is het de bedoe ling dat standpunten van inwo ners zoveel mogelijk het uitgangs punt vormen voor beleidsvorming en beheer. Inmiddels is er voor ie dere wijk of kern een permanente overlegstructuur opgezet. In totaal gaat het om vijfentwintig verschil lende wijk- of dorpsraden. De discussie over de waarde van wijk- of dorpsraden als tegenwicht voor bestuurlijke schaalvergroting wordt in veel gemeenten al jaren gevoerd. De commissie constateert dat het instellen van dorps- of wij kraden hoe dan ook leidt tot een complexer bestuur en dat er ook een cultuuromslag binnen het ge meentelijk apparaat nodig is. Bij wijkbeheer gaat het er om dat de burgers zelf meer invloed krij gen op hun eigen leefomgeving om de leefbaarheid te kunnen ver beteren. „Een goede manier van sa- Thenwerken met de dorps- en wij kraden leidt zowel voor de ge meente als voor de bewoners tot grotere betrokkenheid en verant woordelijkheidsgevoel ten aanzien van de directe leefomgeving", denkt de commissie, die inzicht wil krijgen in de mate waarin het beleid feitelijk effect sorteert. Het onderzoek wordt uitgevoerd door onderzoeksbureau V3-AP uit Wolphaartsdijk en kost ruim 14.000 euro. Het resultaat wordt in augustus/september aan de ge meenteraad gepresenteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61