Tweede Kamer kraakt overname ziekenhuis hebben Man toch in huis, ondanks verbod Nu 700, cash op alle energiezuinige modellen PZC Woensdag 7 januari 2009 5 Gemiddeld brandstofverbruik en CO -uitstoot gemeten volgens 2004/3/EG of 1999/100/EG: liter/100 km: benzine: 5,0 - 9,2 diesel: 4,1 7,0; kms/liter: benzine: 20,0 -10,9 diesel: 24,4 -14,3; C02 gr/km: benzine: 120 - 278 diesel: 109 -238. *De 700 cash bonus wordt rechtstreeks door G.M. Nederland uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper/berijder, na oflevering/registratie van een nieuwe Opel Personenauto {m.u.v de nieuwe Insignia). Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders in de periode 19 december 2008 tot en met 28 februari 2009 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 29 april 2009. Dit aanbod is met van toepassing voor zakelijke rijders die onder contract staan bij bedrijven, die overkoepelende afspraken hebben gemaakt met General Motors Nederland. Zie voor de volledige voorwaarden www opel nl. Politie pakt boef dankzij nieuwe website AMSTERDAM - De Amsterdamse po litie lanceerde maandag een websi te met foto's en gegevens van ver oordeelde criminelen. Enkele uren later leverde deze al resultaat op: dankzij een tip van een burger kon de politie een man oppakken die nog negentig dagen de cel in moest. Op de site staan nu nog veertig veroordeelde criminelen. Over hen heeft de politie negen tips binnengekregen. CDA wil minder verkeersborden DEN HAAG - Gemeenten plaatsen te veel verkeersborden langs krui singen en wegen. Volgens het CDA kan een op de drie borden zonder problemen worden wegge haald. Dat zei Kamerlid Sander de Rouwe gisteren. Op dit moment leidt een overmaat aan borden tot een onoverzichtelijke en daardoor gevaarlijke situatie op de wegen, stelt De Rouwe. Burgerinitiatief hard op weg naar Kamer ROTTERDAM - Het eerste digitale burgerinitiatief is hard op weg om in de Tweede Kamer te worden be handeld. Binnen vijf dagen zijn 25.000 handtekeningen gezet om het afsteken van consumenten- vuurwerk te verbieden. Dat heb ben de initiatiefnemers laten we ten. Als 40.000 mensen het initia tief ondertekenen, moet de Twee de Kamer het voorstel in behande ling nemen. Uitstel milieuzone voor personenauto's AMSTERDAM - Vervuilende perso nenauto's mogen Amsterdam voor lopig nog gewoon in. De invoering van de milieuzone voor deze voer tuigen loopt zeker een jaar vertra ging op. De gemeente wilde de zo ne medio dit jaar invoeren, maar dat blijkt nu pas halverwege 2010 mogelijk te zijn. Door de maatre gel moet de luchtkwaliteit in de stad verbeteren. Zorgverzekeraar DSW wil belang in het Vlietland Ziekenhuis. SCHIEDAM - Zorgverzekeraars mo gen geen ziekenhuizen overne men. WD en PvdA willen dat mi nister Ab Klink zorgverzekeraar DSW verbiedt om een belang in het Schiedamse Vlietland Zieken huis te nemen. Een meerderheid in de Tweede Ka mer steunde vorig jaar al een mo tie van de WD die zorgverzeke raars verbiedt zorginstellingen over te nemen. Volgens de libera len komt de keuzevrijheid van pa tiënten in gevaar. In de wet is vast gelegd dat mensen zelf kunnen be palen in welk ziekenhuis ze zich kunnen laten behandelen. Het Vlietland Ziekenhuis zou in handen moeten komen van een coöperatie, waarin zorgverzekeraar DSW een groot minderheidsbe lang krijgt van 40 procent. Andere deelnemers zijn het (medisch) per soneel en diverse regionale zorg- -partijen^ Samen zijn ze goed voor een financiële impuls van 18,5 mil joen euro. Het is voor het eerst dat een zorgverzekeraar mede-eige naar wordt van een ziekenhuis. Het Vlietland Ziekenhuis heeft zware tijden gekend. Patiënten zochten massaal hun heil in omlig gende ziekenhuizen. De raad van bestuur van Vlietland heeft ver geefs geprobeerd tot een vorm van samenwerking te komen met ande re ziekenhuizen. Toen dat niet luk te, kwamen DSW en de andere zorgpartijen in beeld. Het is de be doeling dat de coöperatie keten- zorg gaat leveren, waarbij huisart sen, ziekenhuis en verzorgings- en verpleeginstellingen nauw samen- VVD en PvdA willen dat minister Ab Klink zorgverzekeraar DSW verbiedt om een belang in het Schiedamse Vlietland Ziekenhuis te nemen. werken. Bestuursvoorzitter Chris Oomen van DSW weerspreekt de kritiek van de Kamer. Toekomstige winsten van de coöperatie komen ten goede aan de kwaliteit van de ziekenhuiszorg, benadrukt hij. „DSW is met een impuls van 10 miljoen dominant in de coöpera tie, maar qua stemmen niet. We hebben er maar vier van de elf" Het ministerie van Volksgezond heid en de Nederlandse Zorgauto riteit, die de belangen van consu menten in de gaten houdt, willen niet reageren. Zij moeten de plan nen van DSW en Vlietland eerst bestuderen. Achter de schermen zijn meer ziekenhuizen bezig om via 'derden' geld te vergaren voor dure medische investeringen en nieuwbouwplannen. Gisteren maakte de Gorinchemse keten van zorginstellingen Rivas Zorggroep bekend samen te willen gaan met zorgverzekeraar Uvit. pagina 3: commentaar 2006 2004 JOB 1 infograpbic GPD/bron Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet Sylvia Jansen krijgt budgethulp. Steeds meer Nederlanders hebben zoveel moeite hun eigen financiën op orde te krijgen, dat ze die preventief uit han den geven, soms levenslang. De verleidingen zijn te groot, de aanvragen voor toelagen te moeilijk. foto Jeroen Jumelet/GPD Preventief budgetbeheer De groep Nederlanders die financieel niet meer voor zichzelf kan zorgen, wordt steeds groter. Vorig jaar zaten 50.000 Nederlanders in budgetbeheer, waarvan 12.500 preventief. Totaal aantal Nederlanders in budgetbeheer 2008 2007 .O? ROTTERDAM - Een 49-jarige man die op nieuwjaarsdag in Rotter dam een huisverbod kreeg opge legd, heeft dit maandagavond over treden. De gealarmeerde politie hield de man in de woning aan. Hij bleek te zijn weggekropen in een kast. De verdachte had op 1 januari zijn vrouw in het huis aan de Walcher- sestraat mishandeld. Hierna kreeg hij het huisverbod opgelegd. Zo'n verbod is wettelijk mogelijk sinds 1 januari. Hij zit vast en kreeg een proces-verbaal voor huisvrede breuk. Het tijdelijk huisverbod is een nieuwe maatregel van de overheid om huiselijk geweld aan te pak ken. Het houdt in dat een pleger van huiselijk geweld in beginsel tien dagen zijn woning niet meer in mag. Ook mag een dader in die periode op geen enkele wijze con tact opnemen met zijn partner of de kinderen. De afkoelingsperiode kan worden gebruikt om hulpver lening op gang te brengen. Vanaf 1 januari is het landelijk mo gelijk geworden mensen die zich achter de voordeur schuldig ma ken aan geweld een huisverbod op te leggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5