titel eindelijk kwijt A|le deuren staan nog open voor Delta Sport WEGENS IWATERSCHADEI KWART 499,- Jumping Indoor Nieuwland barst vier dagen lang helemaal uit zijn voegen EENMALIGE VERZEKERINGSVERKOOPI Jong Zeeland tegen Jong Lokeren 270 MATRASSEN Pocket Nasa Koudschuim 60 COMPLETE BOXSPRINGS (ook eiectrisch) 58 LEDIKANTEN met nachtkastjes, kersen, grenen, staal t 30 BANKSTELLEN in leder en stof 260 MEUBELS banken, kasten, stoelen, tafels 120 VLOERKLEDEN al v.a. 20,- 170 HOOFDKUSSENS EN DEKBEDDEN 45 NACHTKASTJES GARANTIE SLAPEN EXCELLENT WONEN Hermesweg 23, Vlissingen j>PZC Woensdag 7 januari 2009 33 Nieuwe editie van Sluis-Brugge-Sluis laat nog op zich wachten. MIDDELBURG - Dat je in Zeeland bij gebrek aan strenge winters niet vaak kunt schaatsen is een nadeel, maar het heeft ook z'n voordelen. Zo mag Leon van der Wielen uit Zierikzee zich al twaalf jaren lang de laatste winnaar van de schaats- marathon in Zierikzee noemen. Hij greep de zege in 1996 en sinds dien is de strijd niet meer gehou den. De kans dat hij zijn titel kwijtraakt is nu echter levensgroot. Van avond wordt op de schaatsbaan in Zierikzee het Open Schouws kam pioenschap gehouden, de nieuwe benaming voor de wedstrijd die op 2 januari 1996 voor het laatst werd gehouden. De inwoner van Zierikzee denkt misschien zelf ook mee te doen, maar noemt zich nu recreant. „Ik ben veertig en leg me toe op het geven van schaatstrai- ningen. Fanatiek ben ik al lang niet meer. Het kriebelt wel, maar vijftig ronden schaatsen voor ie mand die niet getraind is, is erg veel." Dat was vroeger wel anders. Met een flinke groep Zeeuwen toog Van der Wielen in de jaren negen tig en aan het begin van de 21e eeuw drie keer per week 's avonds naar De Uithof in Den Haag, des tijds voor veel Zeeuwen de dichtst bijzijnde kunstijsbaan. Daar werd keihard getraind, om te kunnen scoren in wedstrijden die soms ver van Zeeland vandaan werden ge houden. De lijst met Zeeuwse re cords herinnert daar aan. Daarop prijkt de naam van Leon van der Wielen nog steeds met drie re cords. Hij reed ze alle drie in het Canadese Calgary. De 1500 meter in 1.55,61 op 17 maart 2000, de 5000 meter in 6.59,98 op 16 maart 2000 en de 10.000 meter in 14.41,97 op 22 maart 1998. Een liefhebber is hij nog steeds. Gisteren nam Van der Wielen een snipperdag om met vrienden een tocht te maken in de Alblasser- waard, waar het ijs er mooi bij lag. „Het is fantastisch schaatsweer. Zo'n dag als vandaag kan ik niet la ten liggen", was zijn alibi. Als het weer zo blijft, zullen deze week 'Het kriebelt wel, maar 50 ronden voor iemand die niet getraind is, is erg veel.' waarschijnlijk nog meer snipperda gen volgen. Op 2 januari 1996 was Van der Wielen een klasse apart in zijn woonplaats Zierikzee. Hij reed met Hubrecht Janse het peloton op een ronde en in de eindfase kneep hij er opnieuw tussenuit. De inwoner van Zierikzee profi teerde op het natuurijs zoals altijd van zijn fraaie techniek. Eigenlijk was zijn zege een abc'tje, want Van der Wielen won dat jaar bijna alles wat op Zeeuws natuurijs te' winnen was. Dat zal nu niet meer lukken. Van der Wielen heeft het nog steeds druk met schaatsen, maar nu als trainer.'Net als vroeger is hij drie avonden per week onder weg, nu naar het kunstijs van de nieuwe baan in Breda. Daar leidt hij de sterkste junioren van het district Zuid-West (Zeeland en Brabant) op richting top. Namens Zeeland zitten Anouk Fase, Nicole Geel hoed en Niels Mesu in de selectie. Laatstgenoemde heeft wel zin om in de voetsporen van zijn leer meester te treden, liet hij gisteren weten... Zeeuws-Vlaming Kees Cijsouw laat de wedstrijd in Zierikzee waar schijnlijk aan zich voorbij gaan. Hij heeft het de afgelopen dagen veel te druk gehad in zijn sport zaak in Oostburg. De reden: hij moest aan de lopende band voor klanten schaatsen slijpen. Van zijn maat Flip Salomé ver wacht Cijsouw wel dat die in Zie rikzee aan de start zal verschijnen. „Als hij op tijd terug is, want Flip zit nu nog in Haarlem." Vrijdag kan hij ook al in actie komen, waar op het Grote Gat in Oost burg bij kunstlicht kortebaanwed- strijden worden verreden. Veel liefhebbers krijgen ook al vlin ders in de buik bij de gedachte aan een nieuwe editie van Sluis-Brug- ge-Sluis, de schaatsklassieker die in 1997 voor het laatst georgani seerd kon worden. „Ik heb begre pen dat we daar nog niet op moe ten rekenen", zegt Cijsouw. „Er zouden nog twee grote wakken in het ijs zitten. En ik hoorde dat het ijs volgens de regels 18 tot 20 centi meter dik moet zijn." Het blijkt 12 centimeter te moeten zijn, om een toertocht zoals Sluis-Brugge-Sluis te organiseren, weet Robert Boon, lid van ijsclub 't Zwin. „Het ijs ligt er prachtig bij", zegt hij. „Het probleem is dat er veel eenden in een paar wakken zitten, waardoor die niet dicht gaan. Ik verwacht dat we vrijdag weten of Sluis-Brugge-Sluis verre den kan worden." Springruiters zorgen voor overbevolking in Stal de Kroo. NIEUWLAND - Vorig jaar zat de eer ste editie van Jumping Indoor Nieuwland vol, maar achteraf ge zien blijkt dat toch niet helemaal waar. De tweede editie, die mor gen begint en zondag eindigt, telt nog meer deelnemers. Hetpaardensport-evenement be gint donderdagmorgen om 9.00 uur in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland en eindigt zondag aan het eind van de middag. „Al thans, dat hopen we", zegt Martin de Kroo van het hippisch sport park waar het evenement plaats vindt. Op de afsluitende dag ko men meer dan honderd* ponyrui- ters in actie. „Normaal moet je blij zijn als er dertig combinaties op een wedstrijd afkomen. Maar nu is het de Hartog Lucerne-competitie, een van de weinige wedstrijden waar je je in de kijker van de bondscoach kunt rijden." Op donderdag, vrijdag en zaterdag komen alle rubrieken voor de springpaarden aan de beurt. Ze puilen stuk voor stuk uit. Hoogte punt zijn de nationale rubrieken, door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs zijn hofleverancier voor de selectie van Jong Zeeland. Terneuzen en HW'24 zijn elk met drie spelers vertegenwoordigd, Zaamslag levert twee spelers, ter wijl ook Aardenburg en Hoek hun aandeel hebben. Jong Zeeland speelt vrijdag een oe fenwedstrijd tegen Jong Lokeren. De wedstrijd zou eerst in Terneu zen worden afgewerkt, maar we gens de weersomstandigheden wordt nu uitgeweken naar het kunstgras op sportpark Bonedijke in Vlissingen. De ontmoeting begint om 19.00 uur. De entree bedraagt vijf euro, voor kinderen tot en met 14 jaar is de toegang echter gratis. De selectie van Jong Zeeland is: Doel: Tim Siersema (HW'24), Rick Wiegmans (Zeelandia Middel- burg): verdediging: Robin Mc Taggert (HW'24), Guus Toornstra (RCS), Arjan Hamelink (Zaamslag), Niels Burm, Fabian Wilson (beiden Ter- Zierikzeese handballers geven overwinning weg tegen De Sprint: 28-28. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De eerste helft van de competitie zit er op voor de'hand- ballers van Meco/Delta Sport. De heenronde werd met een kramp achtige remise tegen De Sprint af gesloten: 28-28. Na een knappe tussenspurt leek de buit binnen voor de ploeg uit Zierikzee: 26-19. In de slotfase stortte de organisatie echter als een kaartenhuis in elkaar. Zelfs trainer Rob de Vos snapte er geen snars van. „Het zakt in één keer weg. Waar het aan ligt, je zegt het maar." Aan de trouwe supporters- schare lag het niet. Zij blies zich let terlijk en figuurlijk blauw op het cadeautje van jubileumcommissie: een toeter als aandenken aan het 40-jarig bestaan, later dit jaar. Na 11 duels hebben de Schouwena- ren 13 punten bij elkaar geraapt, goed voor een gedeelde derde plek. Het verschil tussen de beide koplopers PSV 2 en Artemis en nummer 7 Groene Ster 2 bedraagt slechts 3 punten. Wat Delta Sport in de nabije'toekomst brengen zal, weet trainer Rob de Vos niet. „Hoelang we mee kunnen doen voor de prijzen is lastig in te schat ten. PSV en Internos hebben goe de ploegen. De rest heeft weinig in druk op me gemaakt." De opbouwrij was in het duel met De Sprint door de enkelblessure van Thijs de Vos en de niet fitte Kenneth Mellaart stevig ont wricht. Al wist aanvoerder Jimmy Niemans het manco aardig te ca moufleren. Guust Sluijs hield een kater over Het verschil tussen de koplopers en de nummer 7 bedraagt slechts 3 punten aan het treffen. Tien seconden voor tijd werd ploeggenoot Guido de Graaf stevig belaagd. Sluijs rea geerde en mocht de kleedkamer opzoeken. Zaterdag kunnen de blauwhemden zich bij Artemis re vancheren. Scores Delta Sport: jimmy Niemans 10, Guust Sluijs 6, Kenneth Mellaart 5, Bob van Lint 4, Bob van Lint 2, Jordy Niemans. die zaterdag verreden worden. Daarbij zijn ook enkele Zeeuwen van de partij. Dennis Evertse bij voorbeeld, die kortgeleden de Gro te Prijs in Asten won. Ook zijn zus je Michelle, Sandy den Exter en Ca- rolein van de Plasse komen zater dag in actie. Ze kunnen zich niet tot de favorieten rekenen. Daar voor komen er te veel nationale en internationale toppers naar Nieuw land: Maikel van der Vleuten (de winnaar van de laatste hoofdru briek van Indoor Zeeland), Wout Jan van der Schans, Henk van der Pol, Anne van Vulpen en olym piër Leon Thijssen. Eenmalige ftfficiele bekendmaking Onlangs is er in ons pand een hoge drukleiding gespron gen op de bovenverdieping van de bedden en meubelaf deling. Hierdoor is schade ontstaan. In opdracht van de verzekeringsmaatschappij moeten wij onder onze con dities de totale voorraad verkopen in een: VOOR EEN VAN DE WINKELPRIJS neuzen), Rudy van der Bijl (Bruse Boys); middenveld: Jaimy de Visser (HW'24), Regillio van de Pitte (RCS), Jarco Siereveld (Arnemui- den), Thomas Groeneveld (Bruse Boys), Alfaro Pentury (Zaamslag); aanval: Jonathan Constancia (Ter- neuzen), Hoessein Bouzambou (RCS), Niek van Sprundel (Aarden burg), Kenneth Okorley (Hoek). Coach: Dolf Roks. Scheidsrechter: Bart Wattel. As sistent-scheidsrechters: Ko de Witte en Rinus van de Ketterij. De voorraad bestaat uit: Prijsvoorbeeld: ZWEEDSE BOXSPRING compleet Normaal 1998,- Nü voor een kwart= Openingstijden: Maandag van 13-17.30 uur I dinsdag t/m vrijdag van 10-17.30 uur zaterdag van 10-17 uur I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57