Familieman Loitzl maakt grootse vluchten BenZeker Zeeland is ook in de winterperiode in trek bij profclubs De allerhoogste spaarrente van Nederland? PZC Woensdag 7 januari 2009 3 1 W^ou' In één week tijd heeft de Oostenrijkse skispringer Wolfgang Loitzl zijn erelijst een totaal ander aanzicht gegeven. foto Peter Kneffel/EPA Oostenrijker treedt in Vierschansentoernee uit schaduw landgenoten. door Leon ten Voorde DEN HAAG - Hij danst niet in strip- teasebars, zit niet aan de coke en heeft geen Porsche bij zijn huis staan. Met Wolfgang Loitzl heeft de Vierschansentoernee gisteren een doodgewone familieman als winnaar gekregen. Wie in zijn voorspellingen voor de Vierschansentoernee op safe had willen gaan, had zijn naam gerust kunnen invullen. Maar dan niet als winnaar, maar voor een plek er gens op het podium. Wolfgang Loitzl is zo'n skispringer die vaak in de top van de klassementen te rug te vinden is, maar nooit wint. Toen Loitzl (28) vorige week aan de Vierschansentoernee begon, had hij welgeteld één individuele overwinning achter zijn naam staan. Hoe anders ziet zijn palma res er een paar dagen later uit. Ver gelijk het maar met de wielrenner die al jaren wacht op zijn eerste prijs en dan in één week opeens de beste is in de Ronde van Vlaande ren én Parijs-Roubaix. Loitzl verraste in de klassieker van Garmisch-Partenkirchen, vloog ver volgens op diezelfde wolk van eufo rie ook naar de zege in Innsbruck en stelde gisteren in Bischofshofen in twee grootse vluchten de dag en toernooizege veilig. Na zijn eer ste sprong balde hij zijn vuist al in triomf. Loitzl wist het: dit was zijn moment, eindelijk was hij eens de ster aan de hemel in plaats van zijn landgenoten Gregor Schlierenzau- Wi De Oostenrijker Wolfgang Loitzl wint in Bischofshofen de laatste wedstrijd van de Vierschansen toernee en behoudt zijn eerste plaats in het klassement. er en Thomas Morgenstern. Zijn kreet van geluk rolde ook als een echo door het dal. Ook aan de voet van de schans werd de hoogvlucht van 'Wolfi' door de duizenden Oostenrijkers met gejuich begroet. En dat terwijl hij niet eens de populairste sprin ger van het land is. Iets wat hij ove rigens ook absoluut niet ambieert. Voor hem geen megaparty's, geen rock and roll. Waar vele topsprin- gers in het verleden de weg kwijt raakten in de duistere kant van het leven, zoekt Loitzl nooit de randen op. Hij is de gewone familieman. Loitzl wordt in eigen land wel eens een einzelganger genoemd, omdat hij altijd zijn eigen plan trekt. Als de nationale ploeg van Oostenrijk samenkomt, doet hij een stap te rug om met mindere goden te gaan trainen. „Met mijn 28 jaar heeft het geen zin om dezelfde ar beid te doen als die jonge jon gens", zo luidt zijn uitleg. Voor coaches is hij niet altijd de ge makkelijkste geweest, erkent hij. „Ik was vroeger een luie hond, die vaak een schop onder zijn kont no dig had." Die heeft hij blijkbaar vaak genoeg gehad, getuige zijn magnifieke vluchten in de voorbije week. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zeeland blijkt ook in de winteroperiode in trek bij de betaald voetbalclubs. Tal van prof clubs slaan deze week hun tenten op in de provincie of komen een oefenwedstrijd spelen. De ontmoe tingen worden gezien de weersom standigheden veelal op kunstgras afgewerkt. FC Utrecht belegt vanaf van daag een trainingskamp in Cad- zarid en verblijft in hotel de Wie lingen. De eredivisieclub traint zo wel woensdag, donderdag als vrij dag op het strand van Cadzand. Za terdag staat er op het kunstgras van sportpark Bonedijke in Vlissin- gen een oefenwedstrijd tegen Cer- cle Brugge op het programma. De aanvang is 19.00 uur. De toegang bedraagt 10 euro voor volwasse nen en 5 euro voor jeugd tot 15 jaar en 65+. Roda JC verblijft vanaf morgen drie dagen in Westkapelle. Er wordt getraind op het veld naast het hotel. Bij slecht weer wordt uit geweken naar het strand of het kunstgras in Vlissingen. Roda ]C speelt geen oefenwedstrijd in Zee land. Als afsluiting speelt de ploeg zaterdag een wedstrijd in België te gen Zulte Waregem. De vrouwen van Willem II verblijven van vrijdag tot en met zondag in Oostkapelle. De eredivi- sionist speelt twee oefenwedstrij den. Vrijdagavond zijn de Oostka- pelle-vrouwen de tegenstander (20.00 uur). Zondag fungeert het Bi-elftal van IVOZ als sparringpart ner. De aanvang is 11.30 uur. Beide ontmoetingen worden op het kunstgras van RCS in Oost-Sou burg gespeeld. De entree is gratis. RBC Roosendaal doet zaterdag Sint Maartensdijk aan. De eer ste-divisiedub speelt een duel met de Thoolse selectie. Het Thoolse team staat onder leiding van Ko Stoutjesdijk. De ontmoeting op sportpark Haestinge begint om 13.30 uur. De entree is gratis. Het Belgische Westerlo, de club van trainer Jan Ceulemans, komt zaterdag naar Hoek voor een oefen wedstrijd tegen de hoofdklasser. De wedstrijd op sportpark De- noek begint om 15.00 uur. BenZeker. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55