Luzac ziet mooie toekomst in Goes Hoop gloort voor steigers Colijnsplaat Man (85) overvallen in zijn eigen huis Ruimtevaart in Kloveniersdoelen Geen geld voor reptielenzoo V.A. 2 STUKS NU ALLES HALVE PRIJS! DELSCHER GEVRAAGD SPZC Woensdag 7 januari 2009 23 Particuliere school heeft Oude Manhuis als huisvesting op het oog. door Harmen van der Werf GOES - De particuliere school voor middelbaar onderwijs 'Luzac Óp- leidingen' verwacht in de nieuwe vestiging in Goes te beginnen met zestig a vijfenzestig leerlingen. Toe komstig rector Kees van de Wouw spreekt die verwachting uit op ba sis van het huidige aantal vooraan meldingen. 'Luzac Opleidingen' gaat in Goes uit twee onderdelen bestaan: een Luzac College en Luzac Lyceum. Leerlingen kunnen bij het College de laatste twee jaar van het mavo, havo, vwo of gymnasium in één jaar afronden. Die opleiding wordt door Luzac ook al aangeboden in Bergen op Zoom. Niéuw in de re gio wordt de mogelijkheid om op het Luzac Lyceum de hele mavo-, havo-, vwo- of gymnasium-oplei ding te volgen. Heel veel leerlingen hebben zich nog niet gemeld voor Goes. Van de Wouw heeft het over acht a ne gen. „Maar", zegt de momenteel bij Luzac in Rotterdam werkende Goesenaar, „we moeten nog hele maal met de werving beginnen." Zaterdag wordt open huis gehou den in het pand van de Zeeuwse Koorschool aan de Singelstraat 7 in Goes, van 10.00 tot 15.00 uur. Ook toekomstig conrector Harold Tho- maes, oud-directeur van de Provin ciale Stoombootdiensten (PSD), is daar aanwezig. De Zeeuwse Koorschool is bewust als locatie gekozen. 'Luzac Oplei dingen' heeft voor huisvesting in Goes het nabijgelegen, monumen tale Oude Manhuis aan de Zuster straat op het oog. Dit pand is van de gemeente Goes en die wil het graag vanaf het schooljaar 2009-2010 verhuren aan Luzac. Hierbij doet zich een probleem voor. Het ROC Zeeland, de huidi ge huurder, heeft de huur pas eind 2009 opgezegd. „We hebben de tijd nodig om on der meer de Cios-opleiding in de nieuwbouw bij Sportpunt Zee land onder te brengen", aldus Hen- nie van den Adel van het ROC. Wethouder Sophie van 't Westein de (WD, onderwijs) hoopt Luzac tussentijds huisvesting aan te kun nen bieden. „Maar er is nog niets getekend." 'Luzac Opleidingen' vraagt 13.500 euro lesgeld voor een jaar. Geen ge ring bedrag, onderkent Van de Wouw, maar 'wij moeten het hele maal zonder overheidsgeld stel len'. Klassen zijn er heel klein, met zeven a acht leerlingen. Van elite- onderwijs is volgens Van de Wouw geen sprake. „Het komt nogal eens voor dat hele families voor één kind betalen en in Rotter dam zijn ook stichtingen die dit doen." Luzac mikt in Goes op uit eindelijk honderd leerlingen. MIDDELBURG - In de Kloveniersdoelen in Middel- Ruimtevaart. Gisteren werden drie 'capsules' in materiaal van het Europese ruimte-instituut ESA burg wordt een expositie over vijftig jaar ruimte- de zaal neergezet. Ze zijn uitgerust met monito- toegevoegd. De tentoonstelling, die past in het vaart ingericht. De sterrenwacht Philippus Lands- ren waarop is te zien welke bijdrage Nederland Jaar van de Sterrenkunde, gaat op 25 januari bergen krijgt deze reizende expositie van het Ne- de afgelopen halve eeuw aan de ruimtevaart open en is tot en 22 maart te zien. De toegang is derlands Instituut voor Vliegtuigontwikkeling en heeft geleverd. Bij de expositie wordt ook nog gratis. foto Ruben Oreel Iguana verbouwt niet, maar verhuist mogelijk naar park Westduin. middelburg - Anderhalve ton lag er bij de provincie klaar voor rep tielenzoo Iguana in Vlissingen. Maar nu niet meer. Iguana had het geld gevraagd om haar panden door twee bruggen beter toeganke lijk te maken voor gehandicapten. Maar omdat de gemeente de ver bouwing afwees en de zoo liever wil verhuizen naar het park West duin, is het geld niet meer nodig, redeneert de provincie. Mocht Iguana toch aan het Bel- lamypark blijven, dan kan de zoo wel weer een nieuw subsidiever zoek. Maar dan wordt daar de voorgeschiedenis wel bij betrok ken, belooft de provincie. UITVERKOOP! Winter 2 0 0 8 m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. Nog vierde partij nodig voor kostbaar onderhoud houtwerk. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Het Noord-Beve- landse gemeentebestuur is bereid af te zien van sloop van de houten steigers in de haven van Colijns plaat, mits er een vierde partij be reid wordt gevonden mee te beta len aan het onderhoud. Dat zegt wethouder Kees van der Weele. Noord-Beveland wilde de steigers vanwege de toekomstige hoge on derhoudskosten laten weghalen. Dat leidde echter tot protest in het dorp. Er is inmiddels een Stichting tot behoud steigers Colijnsplaat op gericht en zeven inwoners hebben 55.000 euro toegezegd voor het on derhoud, dat twee ton kost. Ook de watersportvereniging is bereid een bijdrage te leveren. „Deson danks blijven we met een gat zit ten", zegt Van der Weele. „Er is nog een partij nodig. Die hebben we inmiddels benaderd, maar we weten pas later deze week wat die doet." Van der Weele kon gisteren nog niet zeggen om welke partij het gaat en hoe groot het gat nog is. „Als het rondkomt, gaan we te rug naar de raad, want die beslist uiteindelijk of van de sloop wordt afgezien en zo ja, welk bedrag de gemeente bijdraagt aan het onder houd." Voorzitter Hendrikjan Hoffman van de stichting zegt het gevoel te hebben dat er een 'be langrijke stap voorwaarts is gezet'. Politie op zoek naar twee verdachten misdrijf Kamperland. kamperland - De politie Zeeland is op zoek naar twee mannen die zondagavond in Kamperland een een 85-jarige man hebben overval len. Rond zeven uur belden de man nen bij de woning aan het Cam- pensnieuwland in Kamperland aan. Met geweld drongen ze het huis binnen, waarna ze de woning doorzochten. Ze zijn vervolgens de woning uitgevlucht en in onbe kende richting vertrokken. De politie heeft een buurtonder zoek uitgevoerd bij alle woningen in de omgeving. Dat heeft niets op geleverd. De politie wilde gisteren niet zeggen of bij de overval iets is buitgemaakt. Aan het Campensnieuwland, dat net buiten het dorp ligt, staan on geveer vijfentwintig dijkwonin gen. Veel ervan zijn in gebruik als vakantiehuis.. Eén van de twee verdachten heeft vermoedelijk al eerder in de week een pakketje aangeboden aan het slachtoffer. Dit pakketje was niet voor de 585-jarige bestemd. De ver dachte persoon reed in een kleine, donkere auto. De politie vraagt mensen die soort gelijke ervaringen hebben, of die informatie kunnen verstrekken over de overval te bellen met het nummer: 0900-8844. ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 -650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53