Iedereen raakt er een beetje lekker gek van Zonder goed bestuur verandert een li vera OPRUIMING TOT 70% KORTING LlNDESSA live life love livera 1 8 Woensdag 7 januari 2009 pzc S Hart van Geert van der Wielen klopt nog steeds sneller bij schaatsweer. door Ali Pankow zierikzee - „Zulk heerlijk schaats weer hoort helemaal bij Neder land. Iedereen raakt er toch een beetje lekker gek van", ervaart Geert van der Wielen (76) uit Zie- rikzee. Zijn passie voor het ijs is vooral ontvlamd door het talent van zijn zoon Leon (40), die zich op 13-jari- ge leeftijd al manifesteerde als win naar van de schaatsmarathon in Zierikzee en alle volwassenen daar het nakijken gaf. „Je moet met die jongen naar Den Haag gaan om hem wedstrijden te laten rijden", adviseerde toenmalig huisarts Jan Bart Visser, zelf een verwoed schaatser. Vader en zoon volgden die raad op en legden daarmee het fundament voor Leons verdere schaatsloopbaan. „Nu is hij trainer van de jeugdselectie van de KNSB in het gewest Limburg, Brabant en Zeeland. Zelf rijdt hij geen wed strijden meer, maar hij doet woensdagavond wel mee hoor, in Zierikzee tijdens de marathon op natuurijs", zegt vader Geert nog steeds vol trots. Zelf was hij tiental len jaren lid van het bestuur van de Zierikzeesche IJsvereniging, waarvan vijf jaar als voorzitter. Ver der motiveerde de loopbaan van zijn zoon hem tot de opleiding voor jurylid bij schaatswedstrij den. „Ik was graag starter gewor den, maar daar had ik een te goed hart voor. Kleine jochies, die van ver kwamen voor wedstrijden 's ochtends vroeg al onverrichter za ke terugsturen na te veel valse starts, kon ik gewoonweg niet", er kent Geert. Hij wordt dezer dagen nog veelvul dig begroet als 'ijsmeester', terwijl hij toch in 2003 al is teruggetreden uit het bestuur van de Zierikzee sche IJsvereniging. Geert van der Wielen is dolblij dat toen het jon ge driemanschap zich meldde. „Die jongens hebben zo hun best gedaan, onder meer voor de kanti ne. Maar zij hebben zo lang op een echte vorstperiode moeten wachten. Nu kunnen zij ijserva- ring op doen." Hoe zit het met zijn aandrift zelf de schaatsen nog eens aan te doen? „Het kriebelt wel hoor en ik ga donderdag ook kijken bij de NK op natuurijs op de Oostvaarders- plassen bij Lelystad." Drie jongeren zorgen voor gang van zaken bij Zierikzeese ijsbaan. door Martijn de Koning zierikzee - Nee, ze maken dit jaar nét niet hun debuut als bestuursle den van de Zierikzeesche IJsvereni ging. „Vorig jaar was de ijsbaan één dagje open", zegt voorzitter Martijn den Boer. Maar vergeleken met deze winter valt dat korte mo ment in het niet: dit jaar beleeft het jonge bestuur zijn echte vuur doop. Het huidige bestuur kent vier le den, waarvan drie begin twintig zijn: naast Den Boer zijn dat Michiel Bin en Ni co Cats. De drie sprongen dik vijf -jaar geleden, als ze ventienjarigen, in het gat dat het toenmalige bestuur achterliet door op te stappen. „Wij waren toen al lid van de club", zegt Den Boer. „We vonden het hartstikke zonde als de club, en daarmee de baan, zou verdwij nen." Want zonder bestuur geen ijs baan. „Die zou dan een poeltje worden zoals je er zoveel hebt", weet Den Boer. „Wij geven de ge meente opdracht te maaien, we spuiten water, we zorgen dat de lichtmasten het doen." Dat zijn dingen die het vierde be stuurslid, Lydia Mol, niet doet. „Ik ben meer van de administratie en de kaartverkoop", geeft ze aan. „En ik schenk hier en daar een kop chocolademelk in." Mol ging tegelijk met de drie jon gens in het bestuur. „We vonden het als wat oudere clubleden een goed idee om iemand uit ons mid den naar voren te schuiven om die jongens te begeleiden. Ik ken net wat andere mensen dan zij, wat zo zijn voordelen heeft." Het bevalt goed, geeft ze aan. „Ik vind het hartstikke gezellig." De bestuursleden vullen elkaar dan ook prima aan, blijkt al snel. Het gesprek met Den Boer moet even onderbroken worden voor een be stelling. „Een biertje en een brood je kroket graag!", klinkt het aan het barretje van de blokhut bij de 'We hebben tweehonderd nieuwe leden. En dat zijn alleen adressen; het gaat dus om veel meer mensen' ijsbaan. Waar je overigens ook twee gratis consumpties krijgt als je je oude schaatsen inlevert. „Veel mensen vragen of we ook schaat sen verhuren", zegt Den Boer. „Daar proberen we op deze ma nier aan te voldoen." Verder is Den Boer vooral aanwe zig om 'te kijken of alles een beet je loopt'. „Ik heb een eigen bedrijf, dus ik kan hier makkelijk tijd voor vrijmaken. Het vriest zo weinig, dat ik het er wel voor over heb om dat zo goed als stil te leggen als het zo ver is." En dus is Den Boer nu dagelijks te vinden op de ijsbaan. In elk geval tot morgen, want zolang moet het zeker wel lukken om de baan open te houden. „En ik hoop vrij dag en zaterdag ook nog. Maar dat hangt natuurlijk af van het weer." De baan voorziet in een behoefte, merken de bestuursleden. „Sinds we open zijn gegaan, hebben we er tweehonderd leden bijgekre- gen", vertelt Den Boer. „En dat zijn adressen: het aantal mensen ligt dus nog een stuk hoger." Dat kwam mede doordat de eerste drie dagen de toegang exclusief voor leden was. Pas sinds donder dag verkoopt de club ook dagkaar ten. Want de leden gaan voor, óók vanavond, wanneer de vereniging samen met de Goese ijsclub De Poel een marathon houdt. „We hebben gezegd: dat kan op onze baan, maar alleen als al onze leden kunnen meedoen. En voor anderen moet de binnen zijde van de baan open blijven. We willen geen ouders met kinde ren naar huis sturen." Kinderelfstedentocht - De Zierikzeesche IJsvereniging houdt vanmiddag een kinder elfstedentocht op de ijsbaan. Alle basisschoolleerlingen kunnen zich tussen 13.30 en 14.30 uur melden. Ze verzame len stempels, waarmee ze cho colademelk en een herinnering verdienen. Deelname 1 euro. Hand in hand... De blokhut bij de ijsbaan dient als koek- en zopietent. Rotterdammer onder invloed bij Renesse renesse - De politie hield in de nacht van maandag op dinsdag een 42-jarige man uit Rotterdam aan wegens rijden onder invloed. Dat gebeurde op de Recreatiever- deelweg bij Renesse. Hij bleek meer dan drie keer meer gedronken te hebben dan toege staan. Bovendien bleek de Rotterdam mer verder niet te beschikken over een geldig rijbewijs. Financiële steun voor festival Aemstie Alive burgh-haamstede - De provincie Zeeland betaalt 2000 euro subsidie aan Aemstie Alive, omdat het een goed doel betreft dat bestemd is voor zowel jong als oud. En verder omdat het op vrijwilligers draait en voor de Zeeuwen is bestemd. Albert Heijn in Bufgh-Haamstede draagt op eigen wijze een steentje bij. Vanaf 10 januari zijn er in dit fi liaal gedurende twee weken toe gangskaarten te winnen. Aflevering 'In Europa' van Erik de Bruyn zierikzee - De uit Zeeland afkom stige cineast Erik de Bruyn tekent voor de aflevering van de vpro-se- rie In Europa, die zondagavond rond 21.00 uur wordt uitgezonden op Ned. 2 en op de BRT wordt her haald op dinsdag 13 januari. De se rie is een productie van Geert Mak en Roel van Broekhoven. De Bruyn maakte de aflevering Hon- garije-Budapest 1956. (J) Info: www.ineuropa.nl, weblogs-1956 Klantonderzoek naar fietspaden waterschap middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden voert een klanttevre- denheidsonderzoek uit naar water schapsfietspaden. Mensen kunnen tot eind van deze maand hun me ning geven over veiligheid, com fort of het ontbreken van paden. De resultaten worden in juni be kend gemaakt. De vragenlijst staat op de website van het schap (www.wze.nl) of is telefonisch aan te vragen via 0118-621000. Nieuwjaarsreceptie dorphuis Kerkwerve kerkwerve - De dorpsraad Kerk werve houdt vanavond de traditio nele nieuwjaarsreceptie in het dorpshuis Zuudende. Alle inwoners van Kerkwerve en mensen van buiten het dorp zijn welkom om elkaar een voorspoe dig nieuwjaar te wensen. Speciale gasten zijn Endrik en Jannekee die het afgelopen jaar op komische wijze doornemen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. OPRIL GROTE MARKT 11 GOES BEHA'S - SLIPS - HEMDJES - ONDERBLOUSES - PYJAMA'S - NACHTHEMDEN - HUISPAKKEN EN NOG VEEL MEER RESTANTEN VAN BEKENDE MERKEN GOES - MIDDELBURG Geert van der Wielen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48