'Afname inwoners niet door bouw' ÏTIjKJ 17 25 Vorst maakt spruitjes zoeter PZC www.bezorgers.nl Fractie Alert! wil onderzoek naar vestigers en vertrekkers Smart(ie) Kindercentra komen in actie voor behoud op- voedhulp Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zierikzeese makelaar kan zich niet vinden in reactie van gemeente. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De afname van het aan tal inwoners van Schouwen-Duive- land is niet te wijten aan stagne rende woningbouw. Dat vindt ma kelaar Anton Verbraak van Bijde- vaate Makelaardij in Zierikzee. Bijdevaate verkoopt onder meer woningen in de nieuwe Zierikzee se wijken Poortambacht 11 (Water- wijk) en Noorderpolder 2. Loco-burgemeester Wijnand Ren den noemde gisteren in de PZC de vertraging van deze projecten én de tegenvallende .huizenverkoop door de kredietcrisis als redenen voor de afname. Verbraak is echter best tevreden over het aantal ver kochte huizen. „Afgelopen jaar zijn er in Noorderpolder, de La nen en Waterwijk vijftig wonin gen verkocht aan mensen van bui ten Schouwen-Duiveland. Maar de ze huizen zijn voor het grootste deel nog niet opgeleverd, dus de kopers zijn nog niet ingeschreven bij de gemeente Schouwen-Duive land." De verkoop loopt dus hele maal niet zo slecht, stélt Verbraak. Dat komt mede doordat de ver schillende projecten elkaar aanvul len, denkt hij. „Daardoor trekken we mensen van buiten het eiland, maar zien we ook dat mensen die afkomstig zijn van Schouwen-Dui veland hier blijven wonen." Vooral het project De Lanen, waar 1^ De verkoop van huizen in Zierik- zeese nieuwbouwwijken ver loopt prima en is dus geen reden voor een krimpende bevolking, stelt makelaar Anton Verbraak. woningen uit het duurdere seg ment gebouwd worden, trekt men sen van buitenaf „Terwijl Noorder polder juist veel mensen aantrekt die nu al op het eiland wonen. Dat lijkt me een goed teken." Verbraak ziet een andere reden dan (gebrek aan) bouw voor de krimpende bevolking. „Het pro bleem ligt vooral bij gebrek aan werkgelegenheid. Dat is al lang be kend. Als we met z'n allen zorgen voor meer banen, goed onderwijs, bezetting van winkelpanden én prachtige woonwijken, komen er vanzelf meer jonge gezinnen." Makelaar Anton Verbraak. dreischor - Een lekker spruitje, daar is de sorteerd (foto), omdat de grond te hard was ker. In de volkswijsheid zit een kern van waar- woordig zo goed veredeld dat ze in het najaar vorst overheen gegaan, zo wil de althans de om te oogsten. En Sonneveld wil niet dat zijn heid. Sonneveld: „Het is inderdaad zo dat een ook al goed op smaak zijn. De vorst erover? volkswijsheid. Bij kweker Piet Sonneveld in spruiten beschadigen. „Er is veel aanbod. De spruitje bij vorst meer suiker aanmaakt en Nee dat hoeft niet meer." Dreischor is het oogsttijd. Cisteren werd er ge- prijs valt me tot nu toe tegen", zegt de kwe- daarom zoeter smaakt. Maar ze worden tegen- foto Dirk-Jan Gjeltema of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia zierikzee - De gemeentefractie van Alert! wil dat het Schou- wen-Duivelandse college voortaan gaat bijhouden waarom mensen vertrekken van het eiland of er juist komen wonen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen die de partij aan burgemeester en wethouders heeft gesteld. Fractievoorzitter Joost van Felius stelt die vragen naar aanleiding van de presentatie van de gemeen telijke bevolkingscijfers. Daaruit blijkt dat afgelopen jaar 1093 men sen vertrokken en 1104 personen zich hier vestigden. „Nu gissen we met z'n allen wat hun beweegrede nen zijn", stelt Van Felius. „Het col lege kan wel zeggen dat de situatie hier anders is dan in Zeeuws- Vlaanderen, maar dat weten we niet zeker als dat niet wordt uitge zocht." Met cijfers in de hand kan beleid worden gemaakt om zo mensen op het eiland te houden of juist naar Schouwen-Duiveland te trek ken, denkt Van Felius. Die Colijnsplaatse peuter is, zoals alle kleine kinderen, verzot op snoep. Vooral chocoladespul isfavoriet. Van zijn moeder kreeg hij onlangs een doosje smarties cadeau. Maar omdat je nu eenmaal alles een keer gedaan moet hebben, dacht zoonlief dat het wel grappig zou zijn om een smartie in zijn neus te stoppen. Op het moment dat hij erachter kwam dat het toch niet zo grappig Tip7 redactie@pzc nl was, was het al te laat: het ding zat muurvast in zijn neus en was er op een normale manier niet meer uit te krijgen. Naar de plaatselijke dokter dus, met een enigszins paniekerige moe der. 'Waarom moet mij dan nou weer overkomen?' Zelf was het ventje niet echt onder de indruk. Tegen de dokter zei hij, zonder blikken of blozen: „Als hij er straks uit is, wil ik hem nog wel opeten hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47