Ondernemers balen van 'hun' WD Gemeente knapt speeltuintjes op 'Geen vrije republiek, maar wel fier zijn op de eigen streek' HALVE PRIJS! DELSCHER Geld reptielen J3pzc Woensdag 7 januari 2009 23 Partij zou in debat onnodig harde toon hebben aangeslagen. door Rob Paardekam tholen - De WD in Tholen ligt even niet zo lekker bij veel lokale middenstanders. Aanleiding vor men de harde woorden van WD- gemeenteraadslid Gabri Hoek tij dens de bespreking van het detail handelsrapport in december. „Die waren onnodig confronte rend", stelt Wim Brevet van de Thoolse Ondernemers Federatie. „En dat terwijl wij ondernemers in de WD juist een bondgenoot zien." De liberalen proberen de schade te beperken door in hun nieuwsbrief uit te leggen dat de partij echt wel vóór de midden standers is. Voorzitter Brevet van de onderne mersfederatie sprak tijdens de be wuste commissievergadering zijn lichte ergernis uit over het feit dat het detailhandelsrapport al ander half jaar niet was opgepakt door de gemeente en de politiek. Enkè- le fracties betuigden daarover hun spijt, maar de WD ging op de kri tische toer. Gabri Hoek stelde dat de gemeente al veel aanbevelingen uit het rapport heeft opgepakt. Ook suggereerde hij dat de onder nemers er zelf ook wel eens wat meer aan mogen doen om nieuwe middenstanders naar Tholen te ha len om zo de leefbaarheid te ver groten. „Want in tegenstelling tot de middenstand zelf zoekt de ge meente wel naar ondernemers." Als klap op de vuurpijl volgde er ook nog een grapje over het door Fff De Thoolse WD stelde zich tij- dens een debat in december vrij hard op richting ondernemers. Dat is de partij door velen van hen niet in dank afgenomen. de ondernemers serieus bedoelde voorstel om een middenstandsma nager aan te stellen. Hoek sprak niet over een 'manager', maar over een 'stadsmarinier'. „Nou houden wij best van een lolletje", zegt Bre vet. „Maar dit irriteerde me. Ik vond de hele toonzetting van de WD erg ongelukkig." Dat hebben ze geweten bij de libe ralen, die doorgaans toch bekend staan als pro-ondernemer. „En dat zijn we ook", verklaart fractievoor zitter Frank Hommel. „Ze zijn de motor van onze economie." Hom mel kreeg daags na de bewuste ver gadering al telefoontjes uit het be drijfsleven van mensen die onaan genaam waren verrast door de toon van de WD. „Dat was echt niet de bedoeling. Het is allemaal een beetje ongelukkig gelopen. Ik hoop en denk dat we door de nieuwsbrief het beeld weer heb ben bijgesteld." In die brief legt de partij nog eens uit waarom ze een middenstandsmanager niet nodig vindt. Ze zegt open te staan voor ideeën om de middenstand te sti muleren en graag te willen samen werken. Brevet wil het voorval nu achter zich laten om samen met al le partijen te kunnen werken aan een goed middenstandsbeleid. Zeeuws Vlaanderen wil zich onderscheiden met vlag en eigen promotie. door Conny van Gremberghe terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen moet dit jaar nadrukkelijk op de kaart van Nederland gezet worden als regio waar het goed wonen is, waar voldoende werk geboden kan worden en waar vrije tijd op verschillende wijzen kan worden ingevuld. De gemeenten en het be drijfsleven zullen zich - na de eer ste presentatie vorig jaar - weer manifesteren op de emigratie- beurs. Hulst en Sluis gaan in het samen werkingsverband van grote platte landsgemeenten landelijk ijveren om bij het kabinet middelen los te krijgen voor maatregelen om de krimpverschijnselen te kunnen on dervangen. Terneuzen wil zijn plek als derde haven van Neder land heroveren door meer aan dacht te vragen voor de binnen vaart en de (nautische) infrastruc tuur. En de Zeeuws-Vlamingen zelf? Die moeten zich volgens bur gemeester Jan Lonink van Terneu zen meer gaan gedragen als 'am bassadeurs van de streek'. John van Waes, een van de makers van de Zeeuws-Vlaamse vlag die maan dag in de drie stadhuizen werd ge presenteerd, kan zich daar hele- PW Zeeuws-Vlaanderen moet zich niet gaan afzetten tegen andere regio's of zich een soort volksna- tionalisme aanmeten, waar schuwt burgemeester Lonink. UITVERKOOP! Winter 2008 V.A. 2 STUKS NU ALLES m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans weg bomen vo; maal in vinden. „Zeeuws-Vlamin gen gaan prat op hun streek, maar dragen die trots te weinig uit. Wij zouden graag hebben dat die trots eens wat vaker geventileerd wordt." Hoe -dat gebeuren moet, daar zijn de vlagontwerpers en be stuurders het nog niet over eens. Lonink: „Wat vooral niet moet ge beuren, is dat Zeeuws-Vlaanderen zich afzet tegen andere regio's of zich een soort volksnationalisme aanmeet. Geen vrije republiek Zeeuws-Vlaanderen dus. Het pro vinciebestuur zit niet te wachten op dit soort regionale oprispin gen." Oprispingen waren er in het verle den wel meer. Zo is de huidige Par tij voor Zeeland (PvZ) uit zo'n op risping ontstaan. De rechtsvoor- ganger van deze partij, de Zeeuws-Vlaamse Volkspartij, werd midden jaren '90 opgericht door Jean Paul Hageman en wijlen Cor van Leuven uit onvrede met het provinciale (CDA-)beleid. De par tij zou zich sterk maken voor speci fiek Zeeuws-Vlaamse zaken, maar werd een paar jaar na de oprich ting en de intocht in de statenzaal (twee zetels) opgekocht door Ri- nus Stoffels (ex-CDA) om te die nen als vehikel voor zijn politieke ambities. Met Stoffels buiten beeld is de PvZ weer teruggekeerd naar zijn roots. Opmerkelijk is dat 1111 ook bedrij ven zich gaan promoten als deelge noten van de streek. Sas Glas en Yara Sluiskil willen hun naam als Zeeuws-Vlaams bedrijf nadrukke lijk ventileren. En dat allemaal on der één vlag. middelburg - Anderhalve ton lag er bij de provincie klaar voor rep tielenzoo Iguana in Vlissingen. Maar nu niet meer. Iguana had het geld gevraagd om haar panden door twee bruggen beter toegankelijk te maken voor gehandicapten. Maar omdat de ge meente de verbouwing afwees en de zoo liever wil verhuizen naar het park Westduin, is het geld niet meer nodig, redeneert de provin cie. Mocht Iguana-toch aan het Bel- lamypark blijven, dan kan de zoo wel weer een nieuw subsidiever zoek indienen. door Rob Paardekam tholen - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen geld uit het potje voor kleine kernen ge bruiken om nog dit jaar enkele speeltuintjes in de gemeente op te knappen. Ook dat in Anna Jacoba polder bevindt zich daaronder. En kele bewoners uit dat dorpje haal den onlangs hard uit naar de ge meente, omdat die het speeltuin- tje zou laten verloederen. Met name de ondergrond van zand is veel bewoners een doorn in het oog. Het speeltuintje zou daardoor een kattenbak zijn. De in woners willen tegels. Een tweede wens is het vervangen van enkele verouderde speeltoestellen. Wethouder Marianne Velthuis be- nadrukfnog eens dat het speel tuintje volgens de normen 'ge woon goed' is. „Sonjs weet je als gemeente ook niet wanneer je het goed doet. In Anna Jacobapolder zeggen ze dat het zand verschrikke lijk is, maar op andere plekken hoor ik dat ze dat juist liever heb ben dan tegels." Toch wil het colle ge de inwoners van het dorp tege moetkomen door tegels aan te brengen en wellicht ook wat toe stellen te vervangen. Binnenkort stelt het college de gemeenteraad voor daar geld voor uit het potje voor de kleine kernen te halen. „Maar dan willen we meteen ook drie speeltuintjes in Poortvliet, Sta- venisse en Oud-Vossemeer aanpak ken", zegt Velthuis. „Die voldoen niet meer aan de normen. En je kunt het in onze ogen niet maken om een speeltuintje dat wél goed is, zoals dat in Anna Jacobapolder, op te knappen en drie slechte speeltuintjes niet." Velthuis hoopt dat de raad het goed vindt om het potje voor de kleine kemen aan te spreken. Ze benadrukt dat daar tot nu toe nog weinig gebruik van is gemaakt. C >v j Qg IN 2009 HEEFT U GEEN BELASTINGVOORDEEL MEER OP UW BRIL, DAAROM GEEFT SPECSAVERS U NU 50% KORTING! Tijdens de SALE van Specsavers profiteert.u van maar liefst 50% korting op heel veel monturen vanaf 99.-. En natuurlijk krijgt u daarbij, zoals gebruikelijk bij Specsavers, gratis PENTAX standaard enkelvoudige glazen op uw eigen sterkte. Voor andere typen glazen en extra coatings gelden vaste lage toeslagen. Kom nu naar Specsavers en profiteer van 50% SALË-korting! Specsavers Goes Ganzepoorfstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 GA TOCH METEEN NAAR SPECSAVERS www.specsavers.nl De 50% SALE korting is geldig t/m 31 januari 2009 op alle monturen die in de winkel voorzien zijn van een rode sticker op het glas De korting geldt niet voor alle hier afgebeelde monturen Vraag binnen naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39