Ijsvrij bestaat niet meer Gasruzie te voelen in Europa m Zorgverzekeraar mede-eigenaar van ziekenhuis in Schiedam 29 SCHIEDAM - Het Schiedamse Vliet- land Ziekenhuis komt in handen van een coöperatie, waarin zorg verzekeraar DSW een groot min derheidsbelang krijgt van 40 pro cent. Andere deelnemers zijn het (medisch) personeel en diverse re gionale zorgpartijen. Samen zijn ze goed voor een financiële impuls van circa 18,5 miljoen euro. Het is voor het eerst dat een zorgverzeke raar mede-eigenaar wordt van een ziekenhuis. Het Vlietland Ziekenhuis heeft zware tijden gekend. Patiënten zochten massaal hun heil in omlig gende ziekenhuizen en dat heeft 'Schiedam' veel geld gekost. pagina 3: commentaar pagina 5: kamer kraakt overname ziekenhuis 711688 555530 SSESSjSII Russisch gas laat ons koud Tijd voor ijsvrij eens 59% oneens 41% aantal reacties: 635 DEN HAAG - Oekraïne en Rusland gaan morgen proberen hun gasru zie bij te leggen. Dat gebeurt nadat de Russen gisteren de hoeveelheid gas, die via Oekraïne naar de rest van Europa stroomt, met drie kwart hebben beperkt. Die maatregel leidde tot crisisbe raad in vijftien landen, waarvan er vijf de gasleverantie aan bedrijven al beperkt hebben. De EU eiste een 'onmiddellijk herstel' van de gasleveranties. De beperking is 'to taal onaanvaardbaar'. Het Russische gasbedrijf Gazprom levert de Oekraïense tegenhanger Naftogaz sinds 1 januari geen gas meer. Toen Gazprom merkte dat Naftogaz gas bestemd voor de rest van Europa uit de leidingen haal de, besloten de Russen gisteren de hoeveelheid via Oekraïne ver stuurd gas te beperken van 315 mil joen kuub per dag tot 73 miljoen kuub. Doordat Naftogaz weigerde de beperking op te vangen met ei gen gasreserves, kregen talloze lan den te maken met een sterke re ductie van leveranties. Het gaat om Frankrijk, Polen, Bosnië-Her- zegovina, Slowakije, Tsjechië, Roe menië, Hongarije en Oostenrijk. Kroatië, Bulgarije, Macedonië, Griekenland en Turkije kregen he lemaal geen gas meer. pagina 8 en 9: pokeren met gas EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 10 en 11; Economie: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Cul tuur: 28; Sport: 29 t/m 33; Televi sie: 34 en 35 Gabrielle Ventevogel (7) schaatst met oma Ventevogel (75) een baantje in Arnemuiden. foto Jos Ventevogel uren lesgeven: er is daarom geen ruimte voor ijsvrij. „Je moet een heel goed verhaal hebben om leer lingen vrijaf te geven. Ijsvrij ligt niet voor de hand", zegt rector Ti tus Frankenmölle van het Zelden- rust-Steelant College in Terneu- zen. De Walcherse middelbare scholen denken evenmin aan ijs vrij voor leerlingen. „Daar zou de onderwijsinspectie nooit mee ak koord gaan. Bovendien, leerlingen kunnen in hun vrije tijd genoeg van natuurijs genieten", zegt Hen drik Jan Arenthals'van het Schelde- mond College in Vlissingen. Basisscholen gebruiken lesuren die ze over hebben voor. studiedagen en vergaderingen. „Het is zo lang geleden dat er natuurijs was; daar hebben we geen uren voor gereser veerd", zegt directeur Herman Sat- ter van de Vossenburch in Middel burg. „We hebben te maken met werkende ouders. Zij nemen het ons niet in dank af, als we leerlin- Middelbare scholen en basisscho len hebben door de lesurennorm geen ruimte meer om hun leerlin gen vrijaf te geven om een dag op natuurijs te schaatsen. gen zomaar vrij geven. De ouders moeten dan voor opvang zorgen." „Natuurlijk is het jammer", geeft directeur Pieter Goudappel van de Prinses Beatrixschool in Goes en de Poeljeugd in 's Heer-Hendriks kinderen toe. „Maar de noodzaak voor ijsvrij is tegenwoordig veel minder groot dan vroeger. Kinde ren hebben nu zo veel mogelijkhe den om te schaatsen. We gaan elk jaar tijdens de les met onze oudste leerlingen schaatsen op de ijsbaan. Er zijn bovendien óveral kunstijs banen. Voor ijspret heb je geen kou en natuurijs meer nodig." Scholen hebben door lesurennorm geen ruimte voor vrije dag. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Scholieren die deze week stiekem hopen op een vrije dag om te schaatsen op natuurijs, krijgen het deksel op hun neus. Zeeuwse basis- en middelbare scholen geven hun leerlingen geen vrije dag vanwege de strenge vorst. 'Ijsvrij' is passé. Basisscholen en middelbare scho len moeten een verplicht aantal WOENSDAG 7 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 5 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Mogelijk glad Oostenrijk wil helm verplicht stellen op skipiste Van vrijwel elk product bestaat ook wel een nepversie 13 Tom Boonen vraagt rechter om clementie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1