Luzac ziet mooie toekomst in Goes rEtVj 17 28 25 Brandende auto gaat vanzelf rijden en neemt andere auto's mee in vuurzee GEVRAAGD SCHENDERIJEN Restauratie van molen Blazekop .bezorgers.nl Schrijver Evert Jan Looise komt met misdaadroman Woensdag 7 januari 2009 Kindercentra komen in actie voor behoud op- voedhulp Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Particuliere school heeft Oude Manhuis als huisvesting op het oog. door Harmen van der Werf GOES - De particuliere school voor middelbaar onderwijs 'Luzac Op leidingen' verwacht in de nieuwe vestiging in Goes te beginnen met zestig a vijfenzestig leerlingen. Toe komstig rector Kees van de Wouw spreekt die verwachting uit op ba sis van het huidige aantal vooraan meldingen. 'Luzac Opleidingen' gaat in Goes uit twee onderdelen bestaan: een Luzac College en Luzac Lyceum. Leerlingen kunnen bij het College de laatste twee jaar van het mavo, havo, vwo of gymnasium in één jaar afronden. Die opleiding wordt door Luzac ook al aangeboden in Bergen op Zoom. Nieuw in de re gio wordt de mogelijkheid om op het Luzac Lyceum de hele mavo-, havo-, vwo- of gymnasium-oplei ding te volgen. Heel veel leerlingen hebben zich nog niet gemeld voor Goes. Van de Wouw heeft het over acht a ne gen. „Maar", zegt de momenteel bij Luzac in Rotterdam werkende Goesenaar, „we moeten nog hele maal met de werving beginnen." Zaterdag wordt open huis gehou den in het pand van de Zeeuwse Koorschool aan de Singelstraat 7 in Goes, van 10.00 tot 15.00 uur. Ook toekomstig conrector Harold Tho- maes, oud-directeur van de Provin ciale Stoombootdiensten (PSD), is daar aanwezig. De Zeeuwse Koorschool is bewust als locatie gekozen. 'Luzac Oplei dingen' heeft: voor huisvesting in Goes het nabijgelegen, monumen tale Oude Manhuis aan de Zuster straat op het oog. Dit pand is van de gemeente Goes en die wil het graag vanaf het schooljaar 2009-2010 verhuren aan Luzac. Hierbij doet zich een probleem voor. Het ROC Zeeland, de huidi ge huurder, heeft de huur pas eind 2009 opgezegd. „We hebben de tijd nodig om on der meer de Cios-opleiding in de nieuwbouw bij Sportpunt Zee land onder te brengen", aldus Hen- nie van den Adel van het ROC. Wethouder Sophie van 't Westein de (WD, onderwijs) hoopt Luzac tussentijds huisvesting aan te kun nen bieden. „Maar er is nog niets getekend." 'Luzac Opleidingen' vraagt 13.500 euro lesgeld voor een jaar. Geen ge ring bedrag, onderkent Van de Wouw, maar 'wij moeten het hele maal zonder overheidsgeld stel len'. Klassen zijn er heel klein, met zeven a acht leerlingen. Van elite- onderwijs is volgens Van de Wouw geen sprake. „Het komt nogal eens voor dat hele families voor één kind betalen en in Rotter dam zijn ook stichtingen die dit doen." Luzac mikt in Goes op uit eindelijk honderd leerlingen. GOES - Een auto die spontaan in brand vliegt en elf andere auto's meeneemt in een vuur zee. Het is een raar verhaal, maar zoiets moet maandagavond laat gebeurd zijn bij Ford dealer Auto Adria aan de Anthony Fokker straat in Goes. Onderzoek door de technische recherche heeft gisteren niets uitgewezen dat lijkt op brandstichting. Ook een directe oor zaak is niet gevonden. Officier van dienst van de brandweer Edwin van Dijk sluit niet uit dat een kachel in één van de auto's automatisch is aangeslagen, waarbij kortsluiting ontstaan is. Eén auto die vlam vatte, ging ook nog van zelf rijden. „Gebeurt wel vaker met branden de auto's", aldus Van Dijk. Bij aankomst van de brandweer tegen twaalf uur maandag avond leek het of er twee brandhaarden wa ren, wat zou kunnen wijzen op brandstichting, maar de weggereden auto had het vuur ver spreid. Het bovengronds leidingwerk van een diep ingegraven Ipg-tank van het nabijgelegen BP-benzinestation liep ook schade op. Van ge vaar was geen sprake. Het BP-station kan en kele dagen geen Ipg leveren. Van de twaalf verwoeste auto's waren er tien nieuw en twee gebruikt. Directeur Kees Groeneveld van Auto Adria kon gisteren nog niets zeggen over het schadebedrag. foto Ronald den Dekker ZEEUWS VEILINGHUIS Man Opbrengst 125.000,- Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 -650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl OVEZANDE - De al jaren verpaupe rende molen De Blazekop in Ove- zande komt dit jaar in de steigers. Voorzitter Willem den Herder van Stichting Maatschappelijke Belan gen in Goes verwacht dat het werk in het voorjaar begint. Dat is ook nodig, want voor De Blazekop is vorig jaar 175.000 euro rijkssubsi die gegeven. Die moet binnen een bepaalde termijn besteed zijn. Vol gens Den Herder zijn er inmiddels ook liefhebbers die als vrijwilligers de molen willen laten draaien. f bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia Smart(ie) Die Colijnsplaatse peuter is, zoals alle kleine kinderen, verzot op snoep. Vooral chocoladespul is favoriet. Van zijn moeder kreeg hij onlangs een doosje smarties cadeau. Maar omdat je nu eenmaal alles een keer gedaan moet hebben, dacht zoonlief dat het wel grappig zou zijn om een smartie in zijn neus te stoppen. Op het moment dat hij erachter kwam dat het toch niet zo grappig Tip? redactie@pzc.nl was, was het al te laat: het ding zat muurvast in zijn neus en was er op een normale manier niet meer uit te krijgen. Naar de plaatselijke dokter dus, met een enigszins paniekerige moe der. 'Waarom moet mij dan nou weer overkomen?' Zelf was het ventje niet echt onder de indruk. Tegen de dokter zei hij, zonder blikken of blozen: „Als hij er straks uit is, wil ik hem nog wel opeten hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19