baltische noorwegen www.neemdebus.nl verborgen schatten van PZC Woensdag 7 januari 2009 1 1 Israël 8 Met regelmaat lees ik over de ver schrikkingen in de Gazastrook. Ik zie een overeenkomst met de ge schiedenis in onder andere Neder land in WO II. Landbezet, verzet- groepn, acties (ook hier werden brute moorden gepleegd op bezet ters) felle reacties van de bezetter. Het grote verschil is dat in geval van Israël, de agressor veelal ver ontschuldigd wordt. Laten we wel wezen: Muren, prikkeldraadver sperringen, landjepik, kolonisten. Niet meer van deze tijd. Het is hoog tijd dat een internationale troepenmacht de agressor binnen zijn destijds vastgestelde grenzen zet en toe blijft zien dat hij daar blijft. C. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Israël 9 Na WO II bleef er een diepe wond achter: wat het joodse volk aange daan was. Terwijl de wereld toe keek. Want de oorlog werd niet ge voerd om het Joodse volk te red den. Dat bleek na de vrede. Velen namen dat maar. Maar anderen hadden nog een hoop: Palestina. Terug naar het beloofde land, waar al een kleine groep idealisten was op wettig gekocht land. Enge land, toen een grootmacht op de laatste benen heeft er alles aange daan om de immigratie te stop pen, wegens de vriendschap met de Arabieren(olie). Liep vervol gens lafhartig weg. Op dat mo ment begon de staat Israël, met als enige keus: hier zijn we en we gaan nooit meer weg. Gelijk of on gelijk we laten nooit meer gebeu ren wat ons aangedaan is. Europa, zo met schuld beladen, keek toe, en doet dat nog. De wond die was ontstaan werd niet behandeld we zien nu het resultaat. Wat nu? Ik weet het niet. Maar niet het Jood se of Palestijnse volk is schuldig aan dit alles, maar wel zij die toeke ken. N. vd Wekken ]Middenstraat 1Kats Scheepvaart PZC, 2-1-09: Speciale alarmering scheepvaart voor verraderlijke stro ming. Metingen door RWS heb ben uitgewezen dat in het zuider gat bij giertij steevast draaikolken ontstaan die gevaar opleveren voor de scheepvaart. Dit is niet nieuw. Als dit gevaar oplevert voor de scheepvaart, er door een schip of bemanning niet goed mee om gesprongen kan worden, verbied dan de passage ter plaatse zolang de draaikolken er zijn. Of, beter, bemanning, zorg dat je er niet bent op die tijdstippen. Informe ren en vooruit plannen. Gebeurt er wat, bijvoorbeeld op de plaat lo pen', zoek dan uit wat er is ge beurd. De oorzaak van missers wordt echter al sinds jaar en dag bij de veroorzaker gelegd. Maar om daar dan ook weer een waar schuwingssysteem voor op te tui gen is wel wat overdreven. C. Fongers Roompot 9, Arnemuiden Park Westduin I-Jet hele jaar door valt in Park Westduin (krant van 30-12) wat te beleven. In de vijvers duikelen meerkoeten en waterhoentjes. Eenden, ganzen en zwanen vin den er voedsel. Meeuwen komen en gaan. Vele vogels broeden er zo als merel, specht en zelfs de reiger. Koekoeken, kauwen en fazanten komen er ook. Jaarlijks volgen trek vogels de kustlijn en moeten dan de brede Westerschelde overste ken. Ze zoeken en vinden een rust plaats in bomen en struikgewas. De Flora- en faunawet geldt ook hier. Het Bestemmingsplan West duin spreekt van: park- en natuur gebied met een aangewezen func- tie voor dagrecreatie van de Vlis- singse- en Middelburgse bevolking tot 10 km. afstand. Voor beperkte recreatiemogelijkheden zijn uitzon deringen toegelaten, maar ontspan- ningsaccomodatie die elders voor komt mag hier niet. Er moet dus doelmatig afgestemd worden om elkaar niet te hinderen. Een skate- park pal naast een vijvergebied met natuurfunctie: wie verzint zo iets. De Raad van State moet nog spreken maar Vlissingen doet toch maar! j. Schoonderwoerd Burg. van Woelderenlaan 78, Vlissingen Stalin Na Mao, wordt de grootste moor denaar aller tijden, dictator Stalin, door ene briefschrijver Brusselaers bijna zalig verklaard (buitenland, 3-1). Stalin, de grote gangmaker achter een meedogenloze moord machine heeft naar schatting 25 miljoen onschuldige mensen laten vermoorden en deporteren. Had hij zijn legertop niet grotendeels omgebracht vóór de Duitse inval en beter naar zijn geheime dien sten geluisterd, dan was de kans niet gering geweest dat de Russen de Duitse inval in Barbarossa had den kunnen weerstaan. Stalin moest nu de Duitsers bestrijden met onervaren officieren; het grootste deel van zijn niet geringe wapentuig werd al in de eerste we ken onnodig vernietigd. Mede door zijn halsstarrigheid zijn enke le miljoenen Russische militairen gevangen genomen en omgeko men door honger en ziekten. Had Stalin zijn briljante generaal Zjoe- kov niet gehad, dan hadden de kaarten heel anders gelegen. Het le ven van deze psychopaat stond in het teken van macht, moord en de portatie! Het zal je fan maar zijn! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Afvalbakken Met verbazing lees ik in de krant (03-01) over de jaarwisseling met vuurwerk. Er waren een heleboel afvalbakken opgeblazen door vuur werk. Dat is alleen maar te voorko men als de. gemeente Vlissingen de bakken weggehaald had. Ik kan me wel voorstellen dat het voor de mannen van de gemeente veel werk betekent om de afbalbakken weg te halen en in het nieuwe jaar weer te plaatsen. Maar nu kost het veel meer. De belastingbetaler is de sigaar. Ik heb geen zin om meer te betalen terwijl het voorkomen had kunnen worden. K. Liplijn Kromwegesingel 32, Oost-Souburg Nachttaxi Ik reageer op persoonlijke titel op het artikel over nachtvervoer van de taxi op Schouwen (regiokatern, 06-01). Jarenlang heb ik dag en nacht gereden en kwam ik vaak voor 2 a 3 ritten midden in de nacht mijn bed uit om iemand thuis te brengen van het café naar 3 straten verderop en dat kostte de klant 8 euro. ]e bent daar mini maal een 3 kwartier mee bezig. Re ken uit wat het oplevert voor het bedrijf. Je krijgt als chauffeur een kwartier uitbetaald en je nacht is een paar maal onderbroken. Het bedrijf kan je dan overdag haast Laat u onbezorgd verrassen door orrze persoonlijke service, luxe touringcars en nrachtïge bestemmingen. Ga mee op reis en geniet van u.v vakaniié zoals Vakantie bedoeld is, dat is reizen rrset Pelikaan Reizen. c v- 12-daagse busreis via baltica of ga mee met één van de andere scandinavië-reizen veelzijdig fjord ïjell 12-daagse rondreis Noorwegen 8,15 en 22 juni - 6,13,20 en 27 juli - 3,10 en 17 aug amazing vau; ijsland et*' 17-daagse rondreis IJsland 1 en 29 mei -12 juni - 17 juli - 28 aug midde 19-daagse reis naar de Noordkaap Vertrok: 8,15,22 en 29 juni - 6,13 en 20 juli Kijk voor het uitgebreide dagprogramma op Alle reizen zijn inclusief vervoei per comfortabele touringcar, ervaren chauffeupdvejfiaclitTngen in 3- ófzpsterrët) hotels (halfpension), uitgebreid excursiepakket ,7(excfus^ sta'dsb'ezóek mêtgTds'ên -ff PélikaaniTiforrnatiéboékje. taëét dau vaVanU 9-daagse busreis Henri Dunantlaan 88, Middelburg Britannia niet meer inzetten en gezien de nieuwe regels ben je verplicht om je rijtijden aan te houden. De boe tes liegen er niet om. Ik moet zeg gen dat het bedrijf waar ik werk dit ook niet graag doet maar het moet doen omdat je de chauffeurs overdag nodig hebt. En dan is het niet moeilijk om te kiezen uit klan ten die naar een ziekenhuis moe ten of naar een café. Als centralist in het weekend krijg ik na 4 uur 's nachts regelmatig telefoontjes uit Renesse omdat er dan geen taxi's meer te krijgen zijn. Wij rijden als enige op vrijdag- en zaterdagnacht door tot 7.00 uur. Het zal een pro bleem blijven omdat het moeilij ker wordt goede chauffeurs te krij gen die 's nachts en overdag willen rijden. W. van Bemden Sloestraat 16, Zierikzee Fiets-voetveer Reactie op artikel, 5 januari, betref fende het fiets-voetveer. Het is heel makkelijk voor te stellen dat genoemde gedeputeerde blij is dat de boot na vijfjaar ellende einde lijk zonder storingen vaart. Hierbij wordt vergeten dat al die jaren een enorme schade werd ondervon den en daarom kan men spreken van een wanprestatie. Vooral door het feit dat de toerenafstelling van de elektromotor gedreven voort stuwing niet correct was waardoor wedstrijd gevaren kon worden met de reddingsboot van Bres- kens. Het gevolg was een vijfjarige overbelasting van de diesel-genera torset. Nu is de toerenafstelling van de elektromotor gedreven voortstuwing zodanig terug gezet dat de diesel-generatorset het ge vraagde vermogen kan leveren. Het gevolg hiervan is dat de boot niet meer op tijd aankomt en geen ontsnappingsvermogen heeft bij een drijgende aanvaring. Beter zou geweest zijn dat boven genoemd artikel niet gepubliceerd was daar in wezen het een beschamende vertoning is wat ook nog in heel Nederland al bekend was. L.J. Bensink Burg. Cerritsenstraat 20, Breskens Oud en nieuw Dank aan de gebruikers van de Laan der Verenigde Naties in Mid delburg, de politie en de gemeente voor de 'fijne kerstperiode 2008' die ze ons bewoners bezorgd heb ben (reactie op rustige oud en nieuw). Er werd de hele periode nog harder gereden dan ooit (en doet er iemand niet mee dan haal je die toch gewoon gewelddadig in). Voor de mensen die wel aan ons dachten: een hoopvol en goed 2009. A. Adriaanse Dinsdag (30-12) op de voorpagina van de krant een prachtige foto van Hotel Britannia in Vlissingen met een zwart uitslaande rook wolk uit een van de appartemen ten aan de boulevardzijde. Wij dachten gelijk aan de jaren '90. lammer dat die zwarte rookwolk niet de andere kant op woei, naar enkele bewoners die de heer Buys (voormalige eigenaar van Brit) zo hebben dwars gezeten met de ver bouwingsplannen. Ze hadden pro blemen met de hoogte van het ge bouw, de schaduw en windvlagen. Nee, nu hebben ze het voor elkaar, zoals het er nu al jaren bijstaat. Schandalig, C. Aertssen Kromwegesingel 101, Oost-Souburg i2-daagse reis Denemarken, Zweden, Noorwegen 8 en 22 juni - 13 en 27 juli - io aug verkort dagprogramma: dag 1: vertrek naar Kiel voor nachtafvaart naar Klaipeda dag rit naar Jelgava. Onderweg bezoek aan 'Heuvel deT Kruizen' dag 3: bezoek aan prachtige Gauja NP en stadje Cesis dag 4: bezichtiging oude universiteitsstad Tartu dag 5: stadsrondrit Tallinn met gids dag 6: via Pamu naar Riga dag 7: hele dag Riga, onvergetelijk mooi! dag 8: bezoek aan Vilnius dag 8: via Kaunas richting Poolse merengebied day i 0: historische Hanzestad Gdansk dag Uvia Szczecin naar Duitsland •dUg 12; helaas weer naar huis Vertrek9 en 30 juni -14 en 28 juli - 11 augustus Pelikaan Excursiereizen Havenelnd 2,4761 BZ Zevenbergen T 0168 329 633, F 0168 - 335 922 infp@pelikaanreizen,nl verkort dagprogramma: dag 1: vertrek naar Kiel voor nachtafvaart naar Göteborg dag 2: via mooie route scherenkust naar familiehotel in Geilo dag 3: bezoek aan regio met beroemde Stavkirke en volksmuseum dag 4; dagtocht naar Hardangervidda, de grootste hoogvlakte van Europa dag 5: met steilste spoorbaan ter wereld naar Flam, verder met boot over Sognefjord dag 6: vrije dag in Geilo dag 1; vertrek naar de Noorse hoofdstad Oslo dag 8: stadsrondrit Oslo met gids. Naar Göteborg voor nachtafvaart dag 9: terugreis naar Nederiand Vertrek: n, 18 en 25 juni -16,23 en 30 juli - 6 eni3 augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11