titel eindelijk kwijt Schermutselingen rond transfer van Robbie Wielaert WEGENS IWATERSCHADEI KWART 499, Jumping Indoor Nieuwland barst vier dagen lang helemaal uit zijn voegen Jong Zeeland tegen Jong Lokeren EENMALIGE VERZEKERINGSVERKOOPI 270 MATRASSEN Pocket Nasa Koudschuim i 60 COMPLETE BOXSPRINGS (ook eiectnsch) 58 LEDIKANTEN met nachtkastjes, kersen, grenen, staal 30 BANKSTELLEN in leder en stof 260 MEUBELS banken, kasten, stoelen, tafels 120 VLOERKLEDEN al v.a. 20,- 170 HOOFDKUSSENS EN DEKBEDDEN 45 NACHTKASTJES GARANTIE SLAPEN EXCELLENT WONEN Hermesweg 23, Vlissingen WPZC Woensdag 7 januari 2009 33 Nieuwe generatie schaatsers strijdt om zege in Zierikzee. MIDDELBURG - Dat je in Zeeland bij gebrek aan strenge winters niet vaak kunt schaatsen is een nadeel, maar het heeft ook z'n voordelen. Zo mag Leon van der Wielen uit Zierikzee zich al twaalf jaren lang de laatste winnaar van de schaats- marathon in Zierikzee noemen. Hij greep de zege in 1996 en sinds dien is de strijd niet meer gehou den. De kans dat hij zijn titel kwijtraakt is nu echter levensgroot. Van avond wordt op de schaatsbaan in Zierikzee het'Open Schouws kam pioenschap gehouden, de nieuwe benaming voor de wedstrijd die op 2 januari 1996 voor het laatst werd gehouden. De inwoner van Zierikzee denkt misschien zelf ook mee te doen, maar noemt zich nu recreant. „Ik ben veertig en leg me toe op het geven van schaatstrai- ningen. Fanatiek ben ik al lang niet meer. Het kriebelt wel, maar vijftig ronden schaatsen voor ie mand die niet getraind is, is erg veel." Dat was vroeger wel anders. Met een flinke groep Zeeuwen toog Van der Wielen in de jaren negen tig en aan het begin van de 21e eeuw drie keer per week 's avonds naar De Uithof in Den Haag, des tijds voor veel Zeeuwen de dichtst bijzijnde kunstijsbaan. Daar werd keihard getraind, om te kunnen scoren in wedstrijden die soms ver van Zeeland vandaan werden ge houden. De lijst met Zeeuwse re cords herinnert daar aan. Daarop prijkt de naam van Leon van der Wielen nog steeds met drie re cords. Hij reed ze alle drie in het Canadese Calgary. De 1500 meter 'in 1.55,61 op 17 maart 2000, de 5000 meter in 6.59,98 op 16 maart 2000 en de 10.000 meter in 14.41,97 op 22 maart 1998. Een liefhebber is hij nog steeds. Gisteren nam Van der Wielen een snipperdag om met vrienden een tocht te maken in de Alblasser- waard, waar het ijs er mooi bij lag. „Het is fantastisch schaatsweer. Zo'n dag als vandaag kan ik niet la ten liggen", was zijn alibi. Als het weer zo blijft, zullen deze week waarschijnlijk nog meer snipperda gen volgen. Op 2 januari 1996 was Van der Wielen een klasse apart in zijn woonplaats Zierikzee. Hij reed met Hubrecht lanse het peloton 'Het kriebelt wel, maar 50 ronden voor iemand die niet getraind is, is erg veel.' op een ronde en in de eindfase kneep hij er opnieuw tussenuit. De inwoner van Zierikzee profi teerde op het natuurijs zoals altijd van zijn fraaie techniek. Eigenlijk was zijn zege een abc'tje, want Van der Wielen won dat jaar bijna alles wat op Zeeuws natuurijs te winnen was. Dat zal nu niet meer lukken. Leon van der Wielen heeft het nog steeds druk met schaatsen, maar nu als trainer. Net als vroeger is hij drie avonden per week onder weg, nu naar het kunstijs van de nieu we baan in Breda. Daar leidt hij de sterkste junioren van het district Zuid-West (Zeeland en Brabant) op richting top. Namens Zeeland zitten Anouk Fase, Nicole Geel hoed en Niels Mesu in de selectie. Laatstgenoemde heeft wel zin om in de voetsporen van zijn leer meester te treden, liet hij gisteren weten... Zeeuws-Vlaming Kees Cijsouw laat de wedstrijd in Zierikzee waar schijnlijk aan zich voorbij gaan. Hij heeft het de afgelopen dagen veel te druk gehad in zijn sport zaak in Oostburg. De reden: hij moest aan de lopende band voor klanten schaatsen slijpen. Van zijn maat Flip Salomé ver wacht Cijsouw wel dat die in Zie rikzee aan de start zal verschijnen. „Als hij op tijd terug is, want Flip zit nu nog in Haarlem." Vrijdag kan hij ook al in actie komen, waar op het Grote Gat in Oost burg bij kunstlicht kortebaanwed- strijden worden verreden. Veel liefhebbers krijgen ook al vlin ders in de buik bij de gedachte aan een nieuwe editie van Sluis-Brug- ge-Sluis, de schaatsklassieker die in 1997 voor het laatst georgani seerd kon worden. „Ik heb begre pen dat we daar nog niet op moe ten rekenen", zegt Cijsouw. „Er zouden nog twee grote wakken in het ijs zitten. En ik hoorde dat het ijs volgens de regels 18 tot 20 centi meter dik moet zijn." Het blijkt 12 centimeter te moeten zijn, 0111 een toertocht zoals Sluis-Brugge-Sluis te organiseren, weet Robert Boon, lid van ijsclub 't Zwin. „Het ijs ligt er prachtig bij", zegt hij. „Hef probleem is dat er veel eenden in een paar wakken zitten, waardoor die niet dicht gaan. Ik verwacht dat we vrijdag weten of Sluis-Brugge-Sluis verre den kan worden." Springruiters zorgen voor overbevolking in Stal de Kroo. NIEUWLAND - Vorig jaar zat de eer ste editie van Jumping Indoor Nieuwland vol, maar achteraf ge zien blijkt dat toch niet helemaal waar. De tweede editie, die mor gen begint en zondag eindigt, telt nog meer deelnemers. Het paardensport-evenement be gint donderdagmorgen om 9.00 uur in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland en eindigt zondag aan het eind van de middag. „Al thans, dat hopen we", zegt Martin de Kroo van het hippisch sport park waar het evenement plaats vindt. Op de afsluitende dag ko men meer dan honderd ponyrui- ters in actie. „Normaal moet je blij zijn als er dertig combinaties op een wedstrijd afkomen. Maar nu is het de Hartog Lucerne-competitie, een van de weinige wedstrijden waar je je in de kijker van de bondscoach kunt rijden." Op donderdag, vrijdag en zaterdag komen alle rubrieken voor de springpaarden aan de beurt. Ze puilen stuk voor stuk uit. Hoogte punt zijn de nationale rubrieken, door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs zijn hofleverancier voor de selectie van Jong Zeeland. Terneuzen en HW'24 zijn elk met drie spelers vertegenwoordigd, Zaamslag levert twee spelers, ter wijl ook Aardenburg en Hoek hun aandeel hebben. Jong Zeeland speelt vrijdag een oe fenwedstrijd tegen Jong Lokeren. De wedstrijd zou eerst in Terneu zen worden afgewerkt, maar we gens de weersomstandigheden wordt nu uitgeweken naar het kunstgras op sportpark Bonedijke in Vlissingen. De ontmoeting begint om 19.00 uur. De entree bedraagt vijf euro, voor kinderen tot en met 14 jaar is de toegang echter gratis. De selectie van Jong Zeeland is: Doel: Tim Siersema (HW'24), Rick Wiegmans (Zeelandia Middel- burg); verdediging: Robin Mc Taggert (HW'24), Guus Toornstra (RCS), Arjan Hamelink (Zaamslag), Niels Burm, Fabian Wilson (beiden Ter- Ajax wil drie miljoen betalen voor verdediger van FC Twente. ENSCHEDE - FC Twente is niet van plan om Robbie Wielaert zonder slag of stoot naar Ajax te laten ver trekken. Gisteren maakte Wie- laerts zaakwaarnemer Kees Ploegs- ma bekend dat de aanvoerder van FC Twente een gelimiteerde trans fersom in zijn vernieuwde contract heeft staan en dat Ajax bereid is die te betalen. Het zou gaan om een bedrag van drie miljoen euro. Volgens FC Twente-voorzitter Joop Munsterman is het contract waar Ploegsma mee leurt nog niet eens ondertekend. Hij is dan ook zeker niet van plan om zo maar mee te werken aan de overgang van zijn aanvoerder naar Ajax. „Ik weet van niets. Er moet in zo'n geval een contract zijn, maar dat is nog niet getekend", reageert de voorzitter. Ploegsma: „Daar heeft de voorzitter gelijk in. Dat zouden we voor de kerst doen, met een borreltje erbij, maar het is er niet van gekomen. Er is wel een monde linge overeenkomst. We hebben ook toestemming gekregen om met Ajax te gaan praten. Boven dien heeft het bericht dat Robbie zijn contract heeft verlengd al op de website van FC Twente ge staan." Op 19 december, om precies te zijn, meldde de site dat Wielaert zijn contract tot medio 2012 heeft verlengd. Ploegsma lijkt niet onder de indruk van de reactie van Mun sterman. „We zullen wel zien wat er gebeurt." De voorzitter noemt de aanpak van Ploegsma 'onacceptabel'. „Ik moet eraan wennen dat Ajax met 'Twente-voorzitter: Wat zaakwaarnemer Ploegsma doet, kan niet' de inhoud van een contract dat nog niet is getekend, probeert hier een speler weg te halen. Ploegsma roept bovendien allerlei dingen over de inhoud van het contract. Wij weigeren op dat soort zaken in te gaan. Los van het feit of bedra gen kloppen of niet, vind ik het on welvoeglijk om arbeidscontracten van medewerkers in de openbaar heid te brengen." die zaterdag verreden worden. Daarbij zijn ook enkele Zeeuwen van de partij. Dennis Evertse bij voorbeeld, die kortgeleden de Gro te Prijs in Asten won. Ook zijn zus je Michelle, Sandy den Exter en Ca- rolein van de Plasse komen zater dag in actie. Ze kunnen zich niet tot de favorieten rekenen. Daar voor komen er te veel nationale en internationale toppers naar Nieuw land: Maikel van der Vleuten (de winnaar van de laatste hoofdru briek van Indoor Zeeland), Wout Ian van der Schans, Henk van der Pol, Anne van Vulpen en olym piër Leon Thijssen. Eenmalige officiële bekendmaking Onlangs is er in ons pand een hoge drukleiding gespron gen op de bovenverdieping van de bedden en meubelaf deling. Hierdoor is schade ontstaan. In opdracht van de verzekeringsmaatschappij moeten wij onder onze con dities de totale voorraad verkopen in een: VOOR EEN VAN DE WINKELPRIJS De voorraad bestaat uit: neuzen), Rudy van der Bijl (Bruse Boys); middenveld: Jaimy de Visser (HW'24), Regillio van de Pitte (RCS), Jarco Siereveld (Arnemui- den), Thomas Groeneveld (Bruse Boys), Alfaro Pentury (Zaamslag); aanval: Jonathan Constancia (Ter- neuzen), Hoessein Bouzambou (RCS), Niek van Sprundel (Aarden burg), Kenneth Okorley (Hoek). Coach: Dolf Roks. Scheidsrechter: Bart Wattel. As sistent-scheidsrechters: Ko de Witte en Rinus van de Ketterij. Prijsvoorbeeld: ZWEEDSE BOXSPRING compleet Normaal 1998,- Nü voor een kwarU Openingstijden: Maandag van 13-17.30 uur I dinsdag t/m vrijdag van 10-17.30 uur zaterdag van 10-17 uur I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117