Leon van der Wielen raakt z'n Eersteklasser Terneuzense Boys gaat in zee met Karl Vergoywen T©ny O'Shea gooit met Edwin Max laatste Nederlandse darter uit wereldkampioenschap BDO 32 Woensdag 7 januari 2009 PZC W Mesu 10e in marathon van Wijk en Aalburg MIDDELBURG - Erwin Mesu is als tiende geëindigd in de schaatsma- rathon in Wijk en Aalburg. De 19-jarige Middelburger was daar mee de beste B-rijder van het pelo ton. Ook Adriaan Provoost uit Domburg haalde de eindstreep. Hij finishte in het tweede peloton. Erwin Mesu is morgen de enige Zeeuwse deelnemer aan het NK marathon op de Oostvaardersplas- sen bij Lelystad. Andere Zeeuwen staan niet hoog genoeg op de rang lijsten om een deelnamebewijs op te kunnen eisen. Slechte start van 2009 voor Novak Djokovic BRISBANE - Novak Djokovic heeft zijn eerste wedstrijd van 2009 ver loren. De als eerste geplaatste Ser vische tennisser ging in de eerste ronde van het toernooi in Brisba ne verrassend met 6-4 6-4 onder uit tegen de Let Ernests Gulbis. Het verlies is voor Djokovic een te genvaller in zijn voorbereiding op de Australian Open. Hij verdedigt later deze maand de titel bij het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Djokovic speelt onder meer met een ander racket en heeft zijn service aangepast. Tweede olympische nominatie Sauerbreij KREISCHBERG - Snowboardster Ni- colien Sauerbreij heeft zich verze kerd van een olympische nomina tie voor Vancouver 2010. De Am sterdamse haalde bij de wereldbe kerwedstrijd parallelreuzenslalom in Kreischberg de finaleronde, waar de beste zestien snowboard- sters aan deelnemen. Het was de tweede keer dit sei zoen dat Sauerbreij zich bij de bes te zestien bij een wereldbeker pa rallelreuzenslalom schaarde. Daar mee heeft ze voldaan aan een no minatie-eis van NOCNSF. Elf baanrenners naar wereldbeker in Peking NIEUWEGEIN - Elf Nederlandse baanwielrenners zijn volgende week (16-18 januari) actief bij de wereldbekerwedstrijden op de olympische piste van Peking. Tot de geselecteerden behoort Yondi Schmidt die vorige week bij het NK de titel veroverde op het on derdeel keirin. De selectie van bondscoach Peter Pie- ters: Geert-Jan Jonkman, Ismael Kip, Teun Mulder, Roy Pieters, Yondi Schmidt, Tim Veldt, Sipke Zijlstra, Arno van der Zwet, Yvonne Hijgenaar, Willy Kanis en Amy Pieters. - In 1997 werd de klassieker Sluis-Brugge-Sluis voor het laatst verreden. Twee wakken zorgen ervoor dat het parkoers nu nog lang niet schaatsklaar is. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Karl Vergouwen gaat met ingang van komend seizoen aan de slag bij Terneuzense Boys. De oefenmeester wordt bij de za terdag-eersteklasser de opvolger van Leendert Geelhoed, die een punt achter zijn trainerscarrière zet. De aanstelling van Vergouwen werd gisteravond meegedeeld aan de spelersgroep. Het nieuws dat Vergouwen rond was met Terneuzense Boys sijpel de afgelopen weekeinde al door. De trainer had bij zijn huidige club Steenbergen verteld dat hij na één seizoen zou vertrekken omdat hij bij een zaterdag-eersteklasser aan de slag ging. „Ik was al een dag of tien rond met Terneuzense Boys", vertelde Vergouwen gistera vond. „Met Steenbergen had ik een principe-overeenkomst be reikt om nog een jaar te blijven. Toen ik vervolgens vertelde dat ik toch weg zou gaan en ze mij naar de reden vroegen, had ik geen zin om te liegen." Vergouwen komt bij een mooie club terecht, vindt hij zelf. „Toen Henk Ottens daar een paar jaar geleden vertrok am bieerde ik het al om bij Terneuzen se Boys te trainen. Wanneer ik er zelf met een van mijn vorige ploe gen kwam, sprak de club me aan. Terneuzense Boys heeft een goede uitstraling, een mooie accommoda tie en een talentvolle selectie. Voor het thuisfront is het ook be ter dat ik bij een zaterdagclub ga werken. Mijn vrouw en ik hebben eigenlijk alleen op zondag echt tijd voor elkaar. Dat is dit seizoen dus nogal eens lastig." De komende maanden wordt duidelijk of Verg ouwen in de eerste of de tweede klasse komt te werken. Terneuzen se Boys is na een moeizame start opgeklommen naar de achtste plaats, maar het gat met de onder ste ploegen is bijzonder klein. Karl Vergouwen UIT BILJARTEN Driebanden. Graanbeurstrofee. Poule 1:1. Emiel de Witte Goes 3-6; 2. Fran cois Smits Zierikzee 3-4; 3. Tom van Gelder Bruinisse 3-2.; 4. Martin Sturm Serooskerke (W) 3-0. Poule 2: 1. Ron Speijer Zierikzee 3-4; 2. Anne Stins Oosterland 3-4; 3. Nico van der Graaf Haamstede 3-2; 4. Gilles Sturm Seroos kerke (W) 3-2. Nummers een en twee naar tweede ronde. TENNIS Doha. Mannen. Eerste ronde: Nadal (Spa/1 Santoro (Fra) 6-0 6-1, Kohlschreiber (Dui) - Chiudinelli (Zwi) 6-4 6-3, Peya (Oos) - Toer- soenov (Rus/7) 2-6 6-3 6-4, Clement (Fra) - Junquiera (Arg) 6-1 6-2, Murray (GBr/3) - Mon- tanes (Spa) 6-2 6-4. Perth. Hopman Cup. Groep B: Italië-Frankrijk 2-1. Pennetta-Cornet 5-7 2-6, Bolelli-Simon 6-3 6-3, Pennetta/Bolleli - Cornet/Simon 6-4 7-6 (2). WIELRENNEN Rotterdam. Zesdaagse. Stand na vierde dag: 1. Beikirch/Bartko (Dui) 158 punten, op een ronde: 2. Lampater/Marvulli (Dui/Zwi) 242, 3. Schep/Lianeras (Ned/Spa) 176. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG BILJARTEN Pool. Regionale tweede klasse. Cue's Reac- tion-Khalu's AA. Locatie: Cue Action, Vlissin- gen. Aanvang: 20.00 uur. SCHAATSEN Marathon op natuurijs in Zierikzee. Locatie: ijsbaan aan Mauritslaan. Organisatie: Zierikzee- sche IJsvereniging en SSC de Poel. Inschrijven: 18.00 uur. Jeugdwedstrijd (t/m 14 jaar): 18. 45 uur. Vrouwen en liefhebbers: 19.00 uur. Wed strijdrijders: 19.30 uur. FRIMLEY GREEN - Met Edwin Max is gisteravond de laatste Nederland se darter yerdwenen uit de Lakesi de, het wereldkampioenschap van de leeggelopen BDO. De 39-jarige Hagenaar was in de tweede ronde volstrekt kansloos te gen Tony O'Shea: 0-4. De Engelse routinier kon zijn pijlen al na 35 minuten in het hoesje stoppen. O'Shea, die in 2004 de kwartfina les ook al eens haalde, begon het duel met twee keer 180. Daarna miste hij echter de zevende triple 20. De zo vurig gewenste 'nine dart finish' - Raymond van Barne- veld deed het vorig week tijdens de titelstrijd van de concurrerende PDC - laat derhalve op zich wach ten. De 47-jarige Engelsman, opa van vier kleinkinderen, pakte de eerste leg met elf pijlen en kwam ook daarna nooit in problemen. 'Mad Max', die vlak voor het begin van het toernooi zijn baan kwijtraakte en had gehoopt in Frimley Green de aandacht van nieuwe werkge vers of sponsors op zich te vesti gen, mocht al blij zijn met drie ge wonnen legs. Met een gemiddelde score van 29,28 punten per pijl gooide Max overigens zeker niet slecht, maar O'Shea gaf amper kan sen weg. Bij de vrouwen is Nederland nog wel vertegenwoordigd. En goed ook. Drie van de vier halvefinalis- ten zijn Nederlands: de Vlissingse Karin Krappen, Rilana Erades en Francis Hoenselaar. Zij komen morgen weer in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 116