Boonen vraagt om clementie Waaghals rijdt vandaag Elfsteden 31 29 31 Schot twee jaar langer bij RBC Winnaar van Vierschansentoernee is een nuchtere man Woensdag 7 januari 2009 FC Utrecht, Roda JC en RBC trainen komende dagen in Zeeland Tip? sport@pzc.nl sneek - De vijftigjarige Jacob Brandsma is bijna de enige Fries die bevangen is door de Elfsteden- koorts. De waaghals probeert van daag de Elfstedentocht te volbren gen. Brandsma vertrekt vanoch tend vanuit Leeuwarden en hoopt daar ook te finishen. „Ik denk dat ik er ruim tien uur over doe", al dus Brandsma. Veel getraind heeft de Sneker niet. Twee keer stond hij deze winter op het ijs. „Ik zie wel hoe ver ik kom. Als het ijs begint te kraken, stap ik de wal op." Brandsma ziet het avontuur als een experiment. „Mogelijk rijd ik wel in een wak. Dat is niet erg, want daar kom ik wel uit. Het wordt lastiger als ik onder het ijs schiet." Maar zover zal het volgens Brandsma niet komen. „Ik mijd ge vaarlijke plekken. Ik klim dan op mijn mountainbike die in de volg auto ligt." Het ijs van de Elfstedenroute is vol strekt onbetrouwbaar. Op veel plekken ligt zelfs helemaal geen ijs. Het Waterschap Fryslan heeft afgelopen weekend de spuisluizen geopend. De maatregel werd geno men om het overtollige regenwa ter van zondag af te voeren. De Rooy steviger aan kop in Dakar Rally neuquen - Gerard de Rooy heeft gisteren zijn tweede dagzege in de Dakar Rally behaald. De Neder landse vrachtwagenchauffeur deed over de vierde etappe (459 kilome ter) 4.20.27 uur. Hij bouwde door de overwinning zijn voorsprong in het algemeen klassement uit. Vla dimir Tsjagin staat tweede op ruim tien minuten achterstand van de 29-jarige Brabander. Mendez voor straf niet mee naar Spanje eindhoven - PSV heeft Edison Mendez voor een week teruggezet naar het tweede elftal. Dit omdat de middenvelder uit Ecuador te laat terugkwam voor de eerste trai ning van afgelopen maandag. Mendez gaat daarom vandaag niet mee op trainingskamp naar Span je. Hij was te laat omdat hij zijn moeder eerst nog uit het zieken huis wilde halen. PSV gaf daar voor geen toestemming. Ajacied Delorge tekent bij Roda JC amsterdam - Laurent Delorge stapt per direct over van Ajax naar Roda IC. De twee clubs hebben daar gisteren overeenstemming over bereikt. De 29-jarige Delorge ging anderhalf jaar- geleden van ADO Den Haag naar Ajax, waar de Belg in totaal zes wedstrijden speelde. In Kerkrade heeft hij een contract voor 2,5 jaar getekend. Wielrenner verschijnt voor raadkamer wegens cocaïnegebruik. turnhout - Wielrenner Tom Boo nen ging gistermiddag de confron tatie aan met de rechters van de raadkamer in Turnhout. Ook al wist hij a vooraf dat hij zich dan door een legertje persmensen moest wurmen en de pijnlijke co- caïne-affaire alle media zou halen. „Ik vind dat ik hier moet zijn", zei hij. Het parket in Turnhout beschul digde Boonen van het bezit van co caïne en xtc, nadat vorig jaar in zijn lichaam sporen van beide drugs werden aangetroffen tijdens een buiten-competitie-controle. Justitie in België is van mening dat de 'Zaak Boonen' door de recht bank behandelt dient te worden. Boonens advocaten daarentegen vroegen om 'opschorting'. Dat be tekent zoveel als: hij wordt wel schuldig bevonden, maar niet ver oordeeld omdat dit schadelijk voor zijn 'sociale reclassering' zou zijn. In dat geval hoeft Boonen, die van wege deze hekele kwestie in 2008 de Tour de France moest laten schieten, ook niet alsnog alles te bekennen. Het is niet gebruikelijk dat een verdachte die niet is aangehouden, wél voor de raadkamer verschijnt. Maar Boonen ging gisteren vrij- FW Tom Boonen gaat de confronta- tie met de rechters niet uit de weg. De Belgische wielrenner wordt verdacht van het bezit en gebruik van cocaïne en xtc. willig de confrontatie aan. De ren ner verscheen met zijn vriendin Lore. Boonen wilde geen vragen van journalisten beantwoorden, ook niet over de gang van zaken bij de (besloten) zitting in het justitiege- bouw. Op 3 februari hoort hij of hij al dan niet voor de rechter moet verschijnen. Zo ja, dan ris keert de renner een celstraf van drie maanden tot maximaal vijf jaar. Op het bezit van cocaïne staat in België bovendien een boete van 1000 tot 100.000 euro. Tom Boonen (midden) vond dat hij gisteren aanwezig moest zijn bij de raadkamer, waar zijn zaak behandeld werd. De wielrenner zou drugs in bezit hebben gehad en hebben gebruikt. roosendaal - John Schot verlengt zijn contract bij RBC Roosendaal met twee jaar. De uit Tholen af komstige middenvelder, die sinds het begin van het seizoen bij de Brabantse eerstedivisionist voet balt, zal een overeenkomst teke nen tot half 2011. De club heeft een optie voor nog één seizoen. De 24-jarige Schot, die opgroeide bij Tholense Boys, speelde al in de jeugd bij RBC. Daarna maakte hij een rondgang langs PSV, NEC, Kloetinge en Hoek. foto Kris van Exel/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113