stipreizen.nl Stip de voordeligste... Sauerland Stern Hotel**** D" réken 1 O Woensdag 7 januari 2009 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Brieven max. 150 woorden Saeftinge 3 Afplaggen van Saeftinge is mislei ding, lees ik in de krant van 29 de cember. In 1953-1954 is het voorste schor van Waarde praktisch hele maal afgeplagd, voor het herstel en de bekleding van de dijken. In de loop van de jaren is er weer een halve meter nieuwe klei-afzetting opgekomen. Ook schippers heb ben jarenlang met hun vaartuig in de geulen gelegen en klei geladen met de kruiwagen en met de schop. Wat heeft het aan waarde voor het schor toegevoegd? Niets! Na ruim 50 jaar kun je zelfs niet eens meer zien waar gegraven is en waar niet! Wel zie je nog hier en daar de ringdijkjes liggen om het afgegraven gedeelte bij een springvloed droog te houden. Ie mand die een vinger in de pap had over de toekomst van het schor had het over een zekere duinvorming, laat me niet lachen! J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Saeftinge 4 Vanuit het beheer van het Land van Saeftinge komt een opmerkelij ke onderzoeksuitkomst (krant, 29 dec). Nu Saeftinge steeds meer is opgehoogd van overstromingsge bied tot een blijvend droger ge bied neemt door de aanwas toch de natuurwaarde toe. Het voorstel tot het weer afgraven tot de schor- status (herstellen van de schone en lagere situatie van bijvoorbeeld 1950) wordt om die reden sterk af geraden door de beheerder. Deze belangrijke les doortrekkend naar het ontpolderingsbeleid valt daar mee ook de grond onder het ont- polderen weg. Juist in een droger natuurgebied (wel zo mogelijk grenzend aan een zouter milieu?) blijkt de natuur beter te gedijen. Een onverwachte streep door de ontpolderingshype van de afgelo pen jaren? Rein Scheele Energiestraat 11, Terneuzen Saeftinge 5 Het lijkt mij dat natuurfanatici geïnfecteerd zijn met hetzelfde hobbyisme als de rechterlijk macht. Het afplaggen van een deel van Saeftinge vernietigt natuur, maar levert andere natuur op en er blijft nog voldoende van de oude biotoop (brak woest wei land) over voor vogels etc. De door de ZLTO ingehuurde deskun digen zijn net zo deskundig als de 'wetenschappers' die de stichting Het Zeeuwse Landschap en ande re natuurclubs napraten inclusief de commissies Maljers en "Nijpels. De Europese regelgeving is met grove onrechtvaardigheden in de Nederlandse wetten opgenomen, vandaar de vele problemen. Het onder water zetten van landbouw grond voor brakke slikken is ook de ene natuur vernietigen voor de andere en veel schadelijker voor het algemeen belang (o.a. voedsel productie). A.vd Hoeven Gravestraat 33, Vlissingen Damherten 14 Vanuit onze woonkamer hebben wij vrij zicht over de velden achter ons huis en recentelijk voltrok zich hier een gruwelijk schouw spel. Een groep jagers liep in lijn over het veldje achter onze wo ning, op ca. 5 meter van onze erfaf- scheiding. Op een gegeven mo ment zagen we een haas in doods angst proberen te ontkomen. Het beestje was een meter of acht bij de jager vandaan gerend toen hij werd aangeschoten. Het schot was niet dodelijk, waarop het dier doorstrompelde. Vervolgens werd de jachthond er op afgestuurd, die het dier flink door elkaar schudde, maar ook dat was niet afdoende. De eigenaar van de hond moest de arme haas naar zijn einde knuppe len. Natuurlijk heb ik hen hierop aangesproken, waar een beetje schaapachtig om werd gelachen. Wij hebben begrip voor de jacht als het gaat om het in balans hou den van de wildstand, maar dit soort dieronvriendelijke gedrag moet aan banden gelegd worden. A. Driessen D. Koddelaan, Zoutelande Damherten 15 In tegenstelling tot wat wordt be weerd door Ramondt (krant van 3-1) voorzitter van de Faunabeheer- eenheid (FBE), kunnen jagers wel degelijk op 2 van de 5 aangewezen jachtlocaties te voet, door bers- jacht waarbij de herten worden be slopen door maximaal 5 jagers met geweren, het gebied doorkrui sen. Er wordt nota bene door Ra- mondt in de krant gesteld dat er al leen vanaf vaste plaatsen gescho ten wordt. Dit is foutieve informa tie, die mensen in gevaar kan brengen. Dit staat in de vergun ning zoals verleend door de pro vincie en goedgekeurd door de rechter, die het belangrijkste argu ment tegen de afschotvergunning, onjuiste en niet controleerbare tel lingen, van tafel heeft geveegd. Bij mijn weten zijn deze locaties pu- bliektoegankelijke terreinen. Arge loze wandelaars kunnen dus wel degelijk op een groep jagers stui ten of ongemerkt in de schootslijn van de jager-hert komen. Wie heeft er stil gestaan bij de veilig heid van wandelaars? Blijkbaar noch de provincie, noch de FBE, noch de rechter. Zijn niet alleen de herten, maar ook wandelaars 'vogelvrij' geworden ten gerieve van het jacht'genot' van jagers? Willem den Engelsman Ring 9, Oud-Sabbinge Damherten 16 Afgelopen week werd bekend dat de rechter het verzoek van de Fau nabescherming, om de vergun ning voor het schieten van 269 damherten in natuurgebied de Kop van Schouwen in te trekken, heeft afgewezen. Deze uitspraak is in strijd met de Flora- en Fauna wet. Onbegrijpelijk dat de rechter de afschot laat doorgaan. Ik dacht dat we in een democratisch land leefden. En dus dat het recht zou zegevieren. Blijkbaar was dat een te naïeve gedachte. Blijkbaar staan in Nederland jagers boven de wet. Het roept de vraag op of de rech ter geen respect heeft voor de wet of zelf een jager is? Laura Straver Oude Koudekerkseweg 95, Middelburg Infrarood camera's In de krant van zaterdag stond een prachtig artikel over het gebruik van infrarood camera's om energie- lekken op te sporen. De (se mi) overheidsgebouwen kwamen er niet eens zo slecht vanaf Het ar tikel was ontnuchterend over de mensen en groepen die zich nu op werpen als hoeders van het milieu en onophoudelijk wijzen op de noodzaak van het aanscherpen van de normen voor broeikasgas sen. Wanneer het over het eigen hemd gaat, komt Marten Wiersma niet verder dan dat zijn gasver bruik al de helft lager is dan dat van de gemiddelde Nederlander (maar hoe kon men dan zulke schitterende verliesprenten te kun nen maken)? Nog bonter maakt de Zeeuwse Milieu Federalist Van Mierlo het. Een dik energieverlies in het ZMF gebouw? We investe ren toch in een windmolenproject in Azië? Nou dan! En voor zijn ei gen huis wil hij de meest gruwelij ke nood niet lenigen met de meest goedkope oplossing: een beetje ra diatorfolie. Kom kom, milieu ridders, geef toe dat je in een wak bent gereden en klim er weer uit. Wees voor jezelf toch minstens net zo strikt als je - terecht - ook voor anderen wilt zijn! Is er niet er gens wat subsidie uit een groen fonds te vinden om deze keizers weer in de kleren te steken? Klaas van der Woude Simon Carmiggeltlaan 2, Kloetinge Israël 4 In antwoord op brief van Piet-Hein Nelissen. Gaza is net zo groot als het eiland Texel, en hier wonen anderhalf miljoen Pales- tijnen, dit gebied is een enclave waar niemand in of uit kan zon der controle door Israël. Dus eigen lijk is het precies andersom, ander half miljoen Palestijnen worden omringd door 5 miljoen vijanden. Het laatste halfjaar zijn de gren zen van Gaza gesloten geweest voor medicijnen, voedsel, benzine en elektriciteit. Vele kinderen zijn in die tijd overleden doordat er geen medische hulp kon worden gegeven. De eenheid van de Pales tijnen wordt ondergraven door Is raël zelf. Weet Piet-Hein dat Ha rnas zonder de financiële hulp van Israël niet zou bestaan. Dit omdat de toenmalige regering van de Pa lestijnen niet de juiste gespreks partner zou zijn voor Israël. Israël hoopte dat de komst van Harnas, de macht van de bestaande rege ring zou breken doordat een strijd zou uitbreken tussen beide par tijen. Een beroemde uitspraak van Golda Meir was, Palestijnen, die bestaan niet. Palestijnen haten geen Joden, zeker niet de Joden die met de Palestijnen samen wil len werken zoals, het SIVMO, B'tselem, Een Ander Joods Geluid. Conroe Akkermans Opaal 6, Middelburg Israël 5 In de krant van 27-12 stelt me vrouw Akkermans in de tijd van de geboorte van Jezus was Bethle hem bezet door de Romeinen, nu door Israël. Met haar woorden 'Vandaag leeft Palestina nog steeds onder bezetting', suggereert ze dat het toen om bezetting van Palesti na ging. Ze spreekt over Palestina, maar dat is een naam, door een Romeinse keizer bedacht voor Is raël. Het is nooit een zelfstandig land geweest. Wat ze niet schrijft is, dat de bewoners van Bethle hem Joden, Israëlieten waren en dat Bethlehem een stad in Israël was. Vanuit dat historisch perspec tief is het vreemd om over een Is raëlische bezetting te spreken. Ze schrijft ook: 'gelooft de Palestijnse bevolking, dat de boodschap van Christus niet gedood kan worden'. Dat klinkt mooi, maar gaat er aan voorbij, dat de meeste bewoners van Bethlehem moslim zijn en geen boodschap hebben aan de boodschap, dat Jezus de Messias is. L.R. Tromp Hammarskjöldlaan 31, Middelburg Israël 6 Enkele duizenden personen de monstreerden in Amsterdam te gen de aanvallen van Israël op de Gazastrook. Wat onverstandig om te denken dat Israël onschuldige burgers doodt. Harnas, dat zijn die burgers! Mavo-niveau schoolboek jes leren dat ook onschuldige bur gers last hebben en te lijden krij gen van oorlog. Uiteraard zijn ba by's baby's en zijn kindertjes van vijfjaar oud ook niet meer dan dat. Maar de rest van het volk is niet te verontschuldigen. Dit volk is synoniem met de terreur van Harnas. En wat Hamas cum socio doet, werkt. Het werkt in Neder land dat televisiebeelden bekijkt met de ogen van 'geestverrijkende' hippies. En we weten: de meeste hippies zijn goedgelovig en dom. Laat de Joden de zaak maar eens goed uitleggen, te beginnen door het formuleren van een behoorlij ke historische claim op het land. Dat heeft de Israëlische burger no dig om de geest in de fles te hou den. Gert-Jam Woimdergerai Prinsenhove 34, Middelburg Israël 7 Tsjechië, de nieuwe EU-voorzitter, noemt de Israëlische invasie in Ga za defensief (buitenland, 5-1). Ik vraag me af hoe hoog de donatie is, die het land voor deze uitspraak van de VS heeft ontvangen. In dat zelfde Tsjechië worden op grote schaal Roma zigeuners door neo-nazi's uit hun woningen ver dreven met goedkeuring door de 'gewone' burgers. In mijn ogen moest de EU zich dood schamen en Nederland voorop. Jammer dat Dries van Agt het niet meer voor het zeggen heeft. Bovendien vind ik dat de westerse schuldgevoelens over wat zich zo'n 70 jaar geleden heeft afgespeeld, nu wel lang ge noeg geduurd hebben. Israël maakt daar nog steeds gebruik (misbruik) van. J|. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Aankomst jan. t/m okt. Inclusief: verblijf in het luxe l 4-sterren hotel Sauerland Stern in Willingen, inclusief dagelijks ontbijt en diner. A Ziest5preizen.nl/desau 3- t/m 8-daagse autovakantie •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/r boek online of bel 020 - 66 22 222 per kamer/hut exd. Calamileitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden .~of boek bij één van de 175 D-reizen vakantiewinkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10