Kindercentra in actie voor jeugdzorg Hulpverleners krijgen deze maand rampenoefening voor de kiezen Kokkelvissers eisen 2 miljoen voor kabel Delta Westerschelde Tevredenheidsonderzoek waterschapsfietspaden Middelburg wordt gastheer van landelijk Museumcongres 2009 PZC Woensdag 7 januari 2009 25 Zeeuwse kinderopvang wil dat opvoedhulp niet verloren gaat in WMO. door Claudia Sondervan middelburg - De Zeeuwse peuter speelzalen, kinderdagverblijven en naschoolse opvangvoorzieningen breken een lans voor de opvoed kundige hulp van Bureau Jeugd zorg Zeeland. Jaarlijks hebben honderdvijftig jon ge kinderen en hun ouders baat bij die hulp, maar die dreigt nu ge schrapt te worden. De unieke werkwijze van het pro ject Opvallend Tussenin mag niet verloren gaan, schrijft een werk groep die de 25 kindercentra sa men opgericht hebben om het pro ject 'Opvallend Tussenin' te red den. „Deze unieke werkwijze mag niet verloren gaan", staat in de op roep die de werkgroep richt aan de dertien Zeeuwse gemeenten en het provinciebestuur. Opvallend Tussenin is een project waarbij een orthopedagogisch con sulent van Bureau Jeugdzorg Zee land naar kinderopvangcentra toe gaat als de leidsters een kind op merken dat opvallend gedrag ver toont. De consulent geeft ouders en leiding gerichte adviezen. Er is grote tevredenheid over de hulp en kindercentra weten de voorzie ning goed te vinden, schrijft de werkgroep. De hulp komt snel, is goedkoop - de drie medewerkers van Jeugdzorg bezetten samen an derhalve baan - en voorkomt dat Aanleg kabel zou slecht zijn voor de productie van de kokkels. door Adri Klinkenberg den haag - De kokkelsector heeft bij de Raad van State in Den Haag van het ministerie van Verkeer en Waterstaat een schadevergoeding geëist van twee miljoen euro we gens de aanleg tien jaar geleden van een elektriciteitskabel in de Westerschelde. Het verdiepen van de Westerschel- debodem die nodig was voor het leggen van de kabel zou negatief hebben uitgepakt voor de kokkels tand. 'Door stroomversnellingen komen kokkels daar minder goed aan voedsel of ze verdwijnen hele maal', zei woordvoerder J. Hol- stein gisteren in Den Haag na mens de Producenten Organisatie. middelburg - Het Zeeuws Mu seum wordt gastheer van het Mu seumcongres 2009. Dat betekent dat kopstukken van musea uit het hele land op 8 en 9 oktober bijeen komen in het museum en de Ab dij in Middelburg. Directeur Siebe Weide van de Museumvereniging heeft dat bekendgemaakt op de nieuwjaarsreceptie van de vereni ging. opvoed- en gedragsproblemen es caleren en duurdere, specialisti sche hulp nodig wordt. Maar BJZ mag die hulp niet meer geven, want dat wordt betaald met provincie- en rijksgeld. Vanaf 2009 moet die preventieve zorg volgens de Wet Maatschappelijke Onder steuning voor rekening van de ge meenten komen. Maar zij hebben ieder voor zich de keuze dat te doen of niet. De kans is groot dat in niet elke gemeente de kinder centra op die hulp een beroep mo gen doen. TW* Brandbrief: hulp die jaarlijks 150 kinderen en ouders helpt wordt onterecht nu al gestopt omdat het mogelijk een taak wordt van de Centra voor Jeugd en Gezin. De verbazing bij de kindercentra is groot dat de financiering van 'Opvallend Tussenin' nu al wordt gestopt omdat deze opvoedhulp mogelijk een taak van de gemeen telijke Centra voor Jeugd en Gezin wordt. Zo gaan kennis en ervaring en de in jaren opgebouwde reputa tie van het project verloren, protes teert de werkgroep. De kindercentra willen dat de ge meenten en provincie het project gezamenlijk blijven dragen en de opvoedhulp inkopen bij Bureau Jeugdzorg Zeeland. Het is een me thode die bewezen heeft té wer ken en die volledig past in het stre ven van provincie en gemeenten om de instroom van kinderen en gezinnen bij de specialistische jeugdzorg in te dammen door vroegtijdig ingrijpen en preventief beleid. Provincie en gemeenten werken op dit moment samen in de Task- force Jeugdzorg om de preventieve jeugdzorg in de gemeenten te hel pen vormgeven. Die preventieve hulp moet een plaats krijgen bij de Centra voor jeugd en Gezin, die in tien van de dertien Zeeuwse ge meenten nog vorm moeten krij gen. De dertien welzijnswethouders van de gemeenten en de gedepu teerde zorg en welzijn George van Heukelom overleggen daarnaast in het College Zorg en Welzijn over mogelijkheden voor gezamenlijke inkoop van zorg en om. het wel zijnsbeleid onderling af te stem men. Kokkelvissers willen een schadevergoeding voor de aanleg van een kabel in de Westerschelde. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - Op een nog onbe kende datum tussen vandaag en 26 januari 2009 houden de hulp verleningsdiensten (politie, brand weer en geneeskundige hulpverle ning) en gemeenten in Zeeland een rampenoefening. Deze praktijktoets moet een ver rassing zijn voor de hulpverleners en hun bestuurders, daarom blijft de precieze datum tot het laatste moment geheim. De Inspectie Openbare Orde en Veiligheid, een onderdeel van het ministerie van Binnenlandse Za ken, organiseert de praktijktoets. Tijdens de toets worden de hulp verleningsdiensten onverwachts geconfronteerd met een in scène gezette ramp. Daarop moeten zij gezamenlijk een rampenbestrijdingsorganisatie neerzetten en beslissingen nemen om de gesimuleerde ramp te be strijden. Het gaat hierbij niet om de opera tionele diensten, maar de (gemeen tebestuurders en leidinggevenden die deelnemen aan de praktijk toets. Die wil geld zien voor de vissers en de kokkelverwerkers. Het ministerie heeft de claim vrij wel geheel afgewezen. Met niet meer dan 45.000 euro wil minister Eurlings over de brug komen. De kokkelvissers nemen daar geen ge noegen mee en stapten gisteren naar de Raad van State. Het ministerie heeft een schade- commissie de kwestie laten onder- WÜ zoeken. Die concludeerde dat er in de afgelopen jaren niet veel ver schillen zijn geweest met de kok kelstand in de Waddenzee. Eur lings stelt dat de Westerschelde-ka- bel dus niet veel invloed heeft. Zijn woordvoerder L. Harpe zei gis teren in Den Haag dat de kokkel vissers het gebied in de buurt van de kabel van Delta Nutsbedrijven vroeger al als matig visgebied be stempelden. Uitspraak van de Raad van State binnen zes weken. Waterschap Zeeuwse Eilanden Is benieuwd naar wat u van zijn fietspaden vindt. Wat Is er 90ed, wat kan er beter of waar ontbreken er fiets paden? Daarom laten wij dit onderzoeken. Uw maning stellen we ook op prijs. De online-vragenlljst kunt u tot en met 30 Januari vinden op www.wze.nl. U kunt ook een schrif telijk# enquête aanvragen vla 0118-621000. Het Invullen van de vragen neemt enkele minuten In beslag in de maanden daarna gaan we aan de slag met d# resultaten en bepalen w6 hoe en of we ons beleid moeten aanpassen, De resultaten van het onderzoek maken we rond juni vla deze krant en onze website bekend Met vragen over het onderzoek kunt u contact opnemen met Jesêphlne van Seizen, telefoon 0118-621621, Hartelijk dank voor uw medewerking I Het is de derde keer dat het Mu seumcongres wordt gehouden. Het thema dit jaar is 'Ben ik in beeld - musea in tijden van beeld cultuur'. Er zal onder meer wor den gesproken over de beeldvor ming van musea en over de vraag of zij nog te weinig gebruik maken yan nieuwe media om gericht een diversiteit aan doelgroepen te be reiken. Waterschap Zeeuwse ItUnden Waterschap Zêêuwse Eilanden Postbus 1000 4330 2W Middelburg t 0118-621000 infoc w?e,n( www.w?e.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109