Nieuw sportcomplex in 2014 klaar 28 rMjVj 17 25 Smart(ie) Nieuwjaar met Hakim als gast PZC ff.bezorgers.nl GEVRAAGD SCIUEDERIJEN 1 'Ér Schrijver Evert Jan Looise komt met misdaadroman Woensdag 7 januari 2009 Kindercentra komen in actie voor behoud op- voedhulp Tip? walcheren@pzc.nl Snel duidelijkheid over nieuwe locatie voor voetballers Zoutelande. door Maurits Sep ZOUTELANDE - Aan de jarenlange onduidelijkheid over de toekomst van het sportpark in Zoutelande komt dit jaar echt een eind. De ge meente is op zoek naar een andere plek voor de voetbalvelden van W De Meeuwen en hakt in de tweede helft van 2009 de knoop door, belooft de Veerse wethouder Wim van Tatenhove (CDA). „In 2010 willen we de grond ver werven en de procedures voeren. Met ingang van het seizoen 2014/2015 kunnen De Meeuwen op de nieuwe velden spelen", voor spelt Van Tatenhove, wethouder voor sport én kernwethouder voor Zoutelande. De Zoutelandse voetballers wach ten met smart op een beslissing. De club, die zestig jaar bestaat en deze week het jubileum viert, heeft investeringen in de accom modatie aan de Westkapelseweg al herhaaldelijk uitgesteld of minder ingrijpend uitgevoerd, vertelt voor zitter Kees Roelse. „Het complex, dat in i960 is gebouwd, is geda teerd. De kleedlokalen voldoen ook niet meer aan de eisen van de nationale sportkoepel NOCNSF. Na de gesprekken over privatise ring hadden ook projecten als de rondweg Zoutelande, kustverster- king Zwakke Schakels en de her structurering van het dorp hun in- De gemeente kiest dit jaar voor een nieuwe plek voor het sport park van W De Meeuwen in Zou telande. Dat wordt waarschijnlijk en plek ten oosten van het dorp. vloed. Uiteindelijk zit je na tien jaar nog in dezelfde situatie." Daarom dringt de voetbalclub ook aan op snelle duidelijkheid. En die komt er, belooft Van Tatenhove. „We zijn volop in de weer met oriënteren, onderhandelen en overleggen over de nieuwe locatie. We hebben vooral de noordoost kant van het dorp op het oog, tus sen de Noordendolfer en de brand weerkazerne." Zolang de club op de oude plek blijft, zal de gemeen te ervoor zorgen dat de accommo datie voldoet aan de eisen. De verhuizing van het sportpark houdt ook nog verband met de su permarkt, die nu in het centrum zit en daar niet kan uitbreiden. Van Tatenhove: „De super wil kun nen uitbreiden om te kunnen voortbestaan. Het huidige sport- - park zou een prima plek zijn voor de super, want daar zijn ook vol doende parkeerplaatsen." W De Meeuwen is, zoals de club het zelf omschrijft, 'van een toon aangevende middenklasser terug gezakt naar een modale derdeklas ser'. Roelse: „Een nieuw complex moet ook een impuls zijn voor be tere sportieve prestaties." MfEIJWFN Als voetbalclub De Meeuwen het sportpark aan de Westkapelseweg heeft verlaten, ontstaat op die plek ruimte voor de supermarkt die nu in het centrum zit. foto Ruben Oreel Tip?' redactie@pzc.nl Die Colijnsplaatse peuter is, zoals alle kleine kinderen, verzot op snoep. Vooral chocoladespul is favoriet. Van zijn moeder kreeg hij onlangs een doosje smarties cadeau. Maar omdat je nu eenmaal alles een keer gedaan moet hebben, dacht zoonlief dat het wel grappig zou zijn om een smartie in zijn neus te stoppen. Op het moment dat hij erachter kwam dat dit toch niet zo'n goed idee was, was het al te laat: het ding zat muurvast in zijn neus en was er op een normale manier niet meer uitte krijgen. Naar de plaatselijke dokter dus, met een enigszins paniekerige moe der. 'Waarom moet mij dan nou weer overkomen?' Zelf was het ventje niet echt onder de indruk. Tegen de dokter zei hij, zonder blikken of blozen: „Als hij er straks uit is, wil ik hem nog wel opeten hoor!" MIDDELBURG - Hakim, bekend van Sesamstraat, luistert komende za terdag de nieuwjaarsbijeenkomst op van de gemeente Middelburg. Dat gebeurt in het ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg. Het begint om 14 uur met een onderwijsinfor- matiemarkt. Om 14.30 is er een Groot Dictee en een optreden van Hakim, om 15 uur gevolgd door een discussie in het 'politiek café'. Om 16 uur begint de receptie. Bur gemeester Schouwenaar houdt dan zijn nieuwjaarsrede. Of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia ZEEUWS VEILINGHUIS "rjlllt'f. PgpËee Man Fong Opbrengst 125.000,- Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 -650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101