Korte wachtlijst Zorgsaam trekt Skihalontwikkelaars in cassatie bij Hoge Raad Spelen op het ijs bij IJsclub Het Grote Gat Tijd zat 1 8 I Dinsdag 6 januari 2009 PZC_Z Terwijl Midden-Zeeland verder worstelt met de toekomst van het gewenste ziekenhuismodel voor de regio, bestaat dat in Zeeuws-Vlaanderen twintig jaar. Reden voor een terugblik. Vandaag deel 2: de organisatie. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - „Een academisch zie kenhuis zullen we nooit worden, maar dat is ook absoluut niet de bedoeling. Laat ons als middel groot ziekenhuis maar draaien, zo als we de laatste jaren doen. Met mooie plaatsen op de waarderings- lijsten en met een tevreden res pons uit de streek die we willen bedienen." Paul Rademacher, algemeen direc teur van Zorgsaam Zeeuws-Vlaan deren houdt er niet van om zich op de borst te kloppen, maar toch geeft hij, na enig aarzelen, toe dat-ie eigenlijk best een beetje trots is op zijn organisatie. Vijftien jaar terug had het streek ziekenhuis De Honte in Terneu- zen geen goede naam. Het was een echt fusieziekenhuisje met ver plegend en medisch personeel af komstig uit alle windstreken. Een instelling, die moeilijk aan me dewerkers kwam en worstelde met een imago-probleem. Nu is de situatie totaal anders. Dankzij de korte wachtlijsten voor medische ingrepen komen men sen uit heel Nederland naar Zeeuws-Vlaanderen om geholpen te worden. Het aantal patiënten uit Midden-Zeeland dat voor een behandeling uitwijkt naar Terneu- zen groeit. „Dat zijn er nu onge veer driehonderd per jaar, maar dat wordt zeer waarschijnlijk meer, zeker als we met het hartcen- Zorgsaam-ziekenhuis locatie De Honte in Terneuzen. trurp beginnen, want dat komt er hoe dan ook", zegt Rademacher. Dat naam en faam van de Zeeuws-Vlaamse zorginstelling - sinds 2000 ZorgSaam geheten - zo ten goede hebben kunnen wij zigen hpeft volgens Rademacher te maken met beleidskeuzes. „Ja ren geleden hebben we bewust de keuze gemaakt om Zorgsaam neer te zetten als een ketenorganisatie die als doel heeft professionele (ge zondheidszorg te bieden aan Zeeuws-Vlaanderen. Van de basis tot specialistische zorg. Decentraal waar het kan, centraal wat moet. Ik denk dat we daar tot nu toe re delijk goed in zijn geslaagd", zegt Rademacher. De voorbije jaren zijn aan de Zorg- saamboom heel wat loten toege voegd. Zorgsaam is niet alleen de oude ziekenhuisgroep, maar ook Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen waar in 2000 met gefuseerd werd. Onder de noemer Zorgsaam ressor teren verder de stichting Blue La bel (sterilisaties), Medimix, Zorg- OOSTBURG - Door de goede zorgen van de gelijknamige ijs- en skeeler club kan Het Grote Gat bij Oost burg al een week door schaatsers worden gebruikt. Vanwege de dooi werd schaatsers gisteren geadviseerd het ijs niet te betreden, maar vandaag is de koek-en-zopietent naar verwach ting weer open. Ook staat de mu ziekinstallatie weer aan om de juis te ijspretsfeer te creëren. Het be stuur van de ijsclub twijfelt er niet aan dat de vorst deze week nog aanhoudt. Voor morgenmiddag heeft Het Grote Gat een speciale ij- spretmiddag op poten gezet. De jeugdleden en alle Oostburgse ba sisscholieren zijn vanaf 13.30 uur welkom voor een aantal wedstrij den op het ijs. Natuurlijk kunnen de goede schaatsers zich op de kor te baan laten zien. Maar ook de minder snelle schaatsers kunnen scoren als ze behendig manoeuvre ren tijdens diverse spelletjes. Onze Middelburger werd maan dag in alle vroegte gewekt door het geluid van de douche. Hij keek op de wekker, daarna nog eens en, voor alle zekerheid, ook nog eens op zijn mobiele telefoon: het was echt kwart over drie! Doodgemoedereerd kwam zijn twaalfjarige zoon uit de badkamer gelopen. „Hé, ben je al uit bed?" Tip? redactie@pzc.nl Ja hoor, maar ik heb tijd zat. Ben de eerste twee uur vrij." „Maar het is nog geen half vier?!!" „Heuh?" Door het raam keek hij naar de klok van de Lange Jan en zag dat zijn pa gelijk had. „Oh shit, ik zie het al. Ik moet mijn wekker op zijn kop hebben ge houden toen ik hem instelde." Hersenco NV zou willens en weten hebben witgewassen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De ontwikkelaars van de skihal in Terneuzen, verenigd in de naamloze vennootschap Her senco, gaan in cassatie bij de Hoge raad tégen een uitspraak van de rechtbank in Middelburg. Twee dagen voor Kerstmis.bepaal de de Middelburgse rechter dat het skihalcomplex in Terneuzen ge deeltelijk is opgetrokken met crimi neel geld afkomstig van de eige naar van de Terneuzense coffees hop Checkpoint. Hersenco zou door een lening van 7,5 miljoen eu ro te hebben opgenomen van Chess bv (feitelijk Checkpoint) voor de bekostiging van het skihal complex willens en wetens heb ben meegewerkt aan het witwas sen van crimineel geld. Hersenco neemt nadrukkelijk af stand van het laatste. Volgens raadsman mr. H. Dunsbergen van de vennootschap is niet bewezen dat zijn cliënten zich schuldig heb ben gemaakt aan het witwassen van criminele gelden. „Er is zelfs niet bewezen dat de middelen van Chëss het predikaat 'crimineel' moeten krijgen. Hoe het ook zij, mijn cliënten zijn het absoluut niet eens met de uit spraak van de rechtbank in Middel burg. Op die gronden maken ze ge bruik van hun recht op cassatie. Overigens moet daarbij worden aangetekend dat de cassatierechter niet tot een andere uitspraak hoeft te komen. De Hoge Raad bekijkt al leen of de rechter in Middelburg de rechtsregels juist heeft toege past. Een inhoudelijke behandeling van de kwestie is niet aan de orde. In deze zaak zal die inhoudelijke we ging pas aan de orde kunnen ko- Volgens advocaat Dunsbergen zijn z'n cliënten geen verdachten in een witwaszaak, maar zijn ze wel door de rechter en het OM verdacht gemaakt. men in de strafzaak tegen Check point.", aldus Dunsbergen. Die zaak laat voorlopig nog maan den op zich wachten en dat stoort Dunsbergens cliënten in hoge ma te temeer zij de voorbije weken toch door de rechter en de media te kijk gezet zijn als 'witwassers'. „Voorzover ik weet staan mijn cliënten overigens niet als zodanig te boek bij justitie. Wel zijn ze ver dacht gemaakt, maar dat is een heel ander verhaal", meent de raadsman. Wanneer de Hoge Raad in cassatie tot de slotsom komt dat de rechter in Middelburg bij zijn marginale toetsing van de hoofdzakelijk door het OM aangedragen feiten fouten heeft gemaakt kan het vonnis ver nietigd worden en wordt de zaak voor een "Inhoudelijke behande ling verwezen naar een andere rechtbank buiten het district Mid delburg. De juridische strijd heeft overi gens geen gevolg voor de skihal. Die draait gewoon door. De voor bije weken zelfs zeer voorspoedig. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60