plek als trainer van de senioren Relatief Jonge De Nooijer pakt titel op de dagfond Tresonie aan roer van Sluis z PZC Dinsdag 6 januari 2009 33 Claessens, De Beer en Van Vlierberghe blijven hun clubs trouw. TERNEUZEN - Ronnie Tresonie uit Heille wordt met onmiddellijke in gang trainer bij voetbalclub Sluis. Hij volgt Herman Boogaard op, die binnenkort een hartoperatie moet ondergaan. Sluis komt uit in de vijfde klasse zondag. Chris de Beer blijft aan bij Spui. De inwoner van Westdorpe is aan zijn eerste seizoen bezig bij de za terdag-vierdeklasser. Honnie Claessens blijft de trai ner van zondag-derdeklasser Steen. Hij begint na de zomer aan zijn tweede seizoen. Marco van Vlierberghe blijft een jaar langer bij Graauw, dat uitkomt in de vijfde klasse zondag. Het wordt zijn tweede jaar bij de Oost-Zeeuws-Vlamingen. Zaterdag-tweedeklasser Nieuw- dorp gaat na dit seizoen samenwer ken met Hans Hack. De Vlissinger (49) was enkele jaren buiten beeld als trainer vanwege drukke werk zaamheden. Nieuwdorp wordt nu getraind door Piet Puijpe, die de enkele weken geleden weggestuur de Peter van Poortvliet tijdelijk ver vangt. Evert Wisse blijft een jaar lan ger bij De Noormannen. David Almekinders hoopt aan het einde van het seizoen op een prijs met Groede. foto Peter Nicolai Tafeltennistoernooi St. ASoysius Graaww GRAAUW - De tafeltennisvereni ging St. Aloysius houdt zaterdag het zevende open Graauwse toer nooi. Er kan worden deelgenomen door vrouwen/mannen met een li centie A tot en met H. Verder staan dt wedstrijden open voor jeugd tot en met 8 jaar en recrean ten. Het toernooi begint om 13.00 uur in gemeenschapshuis Graauw. Inschrijven kan via e-mail, flor- ent.devos@zeelandnet.nl. Ouel Jong Zeeland naar Viissingen verpBaatst TERNEUZEN - De oefenwedstrijd tussen de voetbalselectie van Jong Zeeland en Jong Lokeren is van Temeuzen naar Viissingen ver plaatst. Dit is gedaan in verband met de slechte omstandigheden van het veld. De ontmoeting wordt nu op het terrein van SV Walcheren ge speeld. Het duel bgin{. om 19.00 uur. De entree is vijf euro. De toe gang voor kinderen tot en met 14 jaar is echter gratis. Duel Temeuzen-Hoek gaat niet door TERNEUZEN - De oefenwedstrijd tussen Terneuzen en Hoek gaat vanavond niet door. De ontmoeting is vanwege de slechte gesteldheid van het terrein afgelast. Hoek komt zaterdag wel in actie. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser speelt dan tegen Westerlo. De ont moeting begint om 15.00 uur. Dins dag 13 januari oefent Hoek tegen Eeklo. De aanvang is 19.30 uur. MaBpertuus wederom decor van Clings Open CLINGE - Gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge staat vrijdag ■en zaterdag in het teken van het groot Clings Open darttoernooi. Vrijdagavond strijden alleen inwo ners van het dorp om de Clingse ti tel. Het toernooi op zaterdag, aanvang 13.00 uur, is met een maximum aantal deelnemers van 160 man nen en 32 vrouwen het grootste dartsevenement in de regia Trainingskamp van Roda JC in WestkapelSe WESTKAPEILE - Roda JC belegt een driedaags trainingskamp in Zee land. De Limburgse eredivisionist verblijft donderdag, vrijdag en za terdag in Westkapelle, in hotel Zui derduin. Roda JC traint op het veld dat naast het hotel ligt. Als het veld door de vorst onbespeelbaar is, wordt uitgeweken naar het strand of het kunstgras in de gemeente Viissingen. Roda JC speelt geen oe fenduel in Zeeland. Onverwacht verlies voor De Stene Brug GOES - Het driebandenteam van De Stene Brug leed in eigen huis een even onverwachte als gevoeli ge nederlaag tegen het lager ge plaatste DC Michielsen uit Breda: 3-5- Edwin Geluk begon goed, maar verloor nog. Ook Piet Koek deed dat. Ad Menheere bereikte wel als eerste de finish, maar zag zijn te genstander nog langszij komen. Wim de Kok won nog wel. Arnemuidenaar moet lang wachten op provinciale hoktitel. door Fred Rabout ARNEMUIDEN - Twee blauwe dof fers, een jaarling en een tweejarige pakten voor Jacco de Nooijer de punten. Het waren er genoeg om de 37-jarige Arnemuidenaar pro vinciaal dagfondkampioen van 2008 te maken. De Nooijer is een voor dui vensportbegrippen nog jonge lief hebber, die in 1996 na zijn huwe lijk zelfstandig de duivensport ging beoefenen. Eerder, deed hij dat met vader en broer. Toen was hij de overnachtman' van de fami lie en in die discipline werd hij be gin jaren negentig al een keer pro vinciaal kampioen bij de zaterdag vliegerij. De duivensport is De Nooijer met de paplepel ingegoten. Als jeugdi ge liefhebber leerde hij veel van een sport waarin je nooit uitge- UIT JUDO Gilze. 10+20 toernooi. Tot 17 jaar. Tweede plaats: Ramon Verrijzer -66 kg. (Geelhoed). Tot 15 jaar. Eerste plaats: Pieter van den Heu vel -38 kg. Josephine Peeters -63 kg. (beiden Geelhoed). Tweede plaats: Amber Rijn -40 kg. (J.Goes). Derde plaats: Chantal Walhout-57kg., Mauk Moerman -46kg (beiden J.Goes), Boaz Kalkhoven -38 kg. Dewi Kareis -32 kg (bei den Geelhoed). Tot 12 jaar. Eerste plaats: Kiara Mulder -36 kg. (Geelhoed). leerd raakt. Na zijn huwelijk ver dween de overnachtfond uit zijn leven. Ruimtegebrek en het stich ten van een gezin waren de rede nen daarvan. Hij ging verder in de mid- en dagfond. Met slechts ruim te voor zestien koppels kunnen de beide genoemde disciplines beoe fend worden. Zijn eerste grote succes nadat hij in 1996 voor zichzelf begon, was de provinciale winst op La Souter- raine. Hij was er steeds bij, maar moest toch tot 2008 wachten voor dat hij weer een keer een provin ciale hoktitel in de wacht sleepte. Daar zag het overigens lange tijd niet naar uit. Op de vitesse liep het niet echt lekker. Met name de jaarlingen lieten het afweten. Ook de dagfond met Tours kende een valse start. De Nooijer, die om Na zijn provinciale succes op de dagfond kijkt Jacco de Nooijer al weer vooruit. Tussen kerst en nieuwjaar heeft hij weer lekker in alle rust kunnen koppelen. Tweede plaats: Lein Mulder -30 kg. (Geel hoed). Derde plaats: Nelinho Macares -46 kg. St Wesley Rijnhout -50 kg. (beiden Geelhoed). Tot 10 jaar. Eerste plaats: Zoïe Moerman-28 kg., Jarno Bouwmeester -34 kg. (beiden J.Goes) Jurriaan van Kampen -24 kg. (Geel hoed). Tweede plaats: Bodhi Mulder -27 kg. Sr Ruud Meijer -34 kg. (beiden Geelhoed). Tot 8 jaar: Thomas Wirtz -21 kg. Sr Sha- quanah van Beelen -24 kg. (beiden Geelhoed). Gruitrode (B). Open Meeuwen-Gruitrode Ju dotoernooi. Tot 17 jaar. Tweede plaats: Quin- principiële redenen op zondag niet klokt, had gezien de voorspel lingen maar twee duifjes inge- korfd. Het werd een uitgestelde los sing op zondag, dus geen resulta ten. Op Argenton werd vervolgens de 25e provinciaal gepakt, waar door de eerste puntjes binnen wa ren. Diezelfde doffer vloog vervol gens op La Souterraine naar een twaalfde prijs, terwijl een jaarling zich als 36e meldde. Diezelfde jaar ling was vervolgens op Ruffec weer van de partij en bezorgde De Nooijer nu een schitterende twee de plaats. Met een zestiende pro vinciaal in het vijfde en afsluiten de dagfondconcours vanuit Cha- teauroux was de titel binnen. „Be ter kon eigenlijk niet", zégt De Nooijer, die stelt een man van het geduld te zijn. Wat brengt 2009? „Het is afwach ten", weet De Nooijer. „Tussen kerst en nieuwjaar heb ik weer lek ker in alle rust kunnen koppelen. Voor het overige weet niemand het. Gelukkig maar." cy Nagtegaal -42 kg. (Geelhoed). AGENDA DINSDAG Driebanden. Vierde divisie, poule 5. 't Bier winkeltje - Welkom. Locatie: Zaal Reseda, Sas van Gent Aanvang: 19.30 uur. Driebanden. Graanbeurstrofee. Eerste ronde. Locatie: Clubhuis de Graanbeurs, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhousae Roadies - Roadhouse United. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20,00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21