Voetbalvrouw als 36 Maandag 5 januari 2009 PZC Werd een paar jaar geleden bij de opkomst van het fenomeen 'voetbalvrouw' nog lacherig gedaan over die shopverslaafde leeghoofden, inmiddels hebben Sylvie van der Vaart, Estelle Gullit en consorten toch weten door te dringen tot het leger sterren. Hoe krijg je wereldfaam maar blijf je toch een brave huismoeder? stijlicoon Sylvie van der Vaart foto Olaf Kraak Estelle Gullit foto ANP door Monique Brandt en Bernice Breure Je kunt geen vrouwenblad meer openslaan, of daar zijn ze weer, in vol ornaat. De ko lommen van De Bladen staan vol met babes als Sylvie van der Vaart, Estelle Gullit, Quinty Trustfull en consorten, op feestjes in designerkleding. Maar waren ze voorheen vooral fotoge nieke accessoires aan de arm van hun stoere vent, tegenwoordig zijn ze zelf de sterren. En de doelgroep van het nieuwe tijdschrift LaFly, speciaal voor de kapitaalkrachtige voetbalvrouw. Ze hebben een ei gen manager, kleding- of juwelen- lijn, ze presenteren programma's, schrijven columns of zelfs boeken. Voetbalvrouwen als rolmodellen en stijliconen. „Mensen willen weten wie er ach ter hun helden staan. De kijker vraagt zich af: waarom is hij met haar? Wat bindt hen?", verklaarde Victoria Beckham foto Kim Stallknecht/EPA voetbalvrouw-in-scheiding Nada van Nie (voorheen zij van Bryan Roy, tegenwoordig vooral program mamaakster) de belangstelling voor de schoonheden. Voetbalvrouwen weten donders goed waar ze hun roem aan te dan ken hebben. Ze houden het sprookje dus tot de laatste snik in stand. 'Newlyweds' Rosanna Lima en Patrick Kluivert kunnen er bij voorbeeld wat van. Om negen uur 's avonds begint het. „Ik lig dan op de bank, hij op een stoel en we houden eikaars hand vast. Tot hij in slaap valt." Zondags is het tijd voor de gezamenlijke schoon maak. „We zijn dan net Bassie en Adriaan. Allebei in onze badjas sen, Uggs aan, en dan het hele huis door. Hij stofzuigen, en ik doe de plinten. Met Ajax." Victoria Beckham houdt na elf jaar meer dan ooit van haar voet baller. Zo romantisch: toen ze en kele jaren geleden hun trouwgelof- ten opnieuw aflegden, ontvoerde David haar in een vliegtuig vol bloemen naar Engeland. Onder weg verruilde hij op het toilet zijn trainingspak voor een smoking. Posh voelde zich zowaar wat un depressed. „Maar toen kwam hij aanzetten met een prachtige jurk van Cavalli, met bijpassende schoe nen. En hij had er twee handtas sen bij, zodat ik kon kiezen." Je looks zijn je kapitaal, de slanke lijn een must als voetbalvrouw. Dus alhoewel manlief Raf in Ma drid zowaar last van overgewicht schijnt te hebben, zal Sylvie er al les aan doen om haar maatje xs (44 kilo, dat mag iedereen weten) te behouden. Al deed ze in Beau Monde een behoorlijk schokkende ontboezeming: „Soms trakteer ik mezelf op een ijsje en dan eet ik zelfs het hoorntje op." Veel voetballers zweren bij model len: onze Raf heeft Sylvie, Boude- wijn Zenden zijn mannequin Clio, en ook voetballers als Henry, Ronaldo en Karembeuhebben vrouwen die hun sexappeal meer dan opzichtig uitdragen. Je moet ook wel, als je vent voortdurend wordt belaagd door 'roofkippen', zoals de nieuwe mevrouw Klui vert-in het blad Jackie liet opteke nen: „Omdat ik steeds werd omge duwd en er allemaal van die wij ven bij hem op schoot wilden zit ten met champagne en een Guc- ci-tasje en zo. En Pat de hele tijd aan mij vragen: wat is er nou?!" Mogelijke misstappen behoren grootmoedig door de vingers ge zien te worden. Hét voorbeeld: Vic toria Beckham, wier eega de seksu ele aantrekkingskracht van de wél gewillige ballengroupie Rebecca Loos niet kon weerstaan. Waarna 'Posh' toch dapper blijft uitdragen: „Ik heb een fantastisch seksleven. David is geschapen als de uitlaat pijp van een tractor." Publiciteit kan een last zijn, weet diezelfde Victoria als geen ander. „De paparazzi fotografeerden me toen ik een parkeerbon kreeg. Ik was er kapot van. Ik droeg platte schoenen!" Het is dus zaak snel aan te pappen met de (roddel)pers. Sylvie Meis pakte in Duitsland boulevardkrant Bild in. En kreeg prompt een Bild-videocolumn tijdens het Euro pees Kampioenschap. Daarin gaf de goudgebruinde noppenbabe krant en lezers precies waar het op hoopte: de ontboezeming dat Raf en zij 'heel weinig' hadden gesla pen nadat de voetbalvrouwen voor één nachtje werden toegela ten in het spelershotel: voorpagina nieuws! Estelle Gullit kroop zelfs in de huid van de journalist en in terviewde als special reporter van Boulevard zelfs onze premier. „Hij is nog leuker dan ik dacht en hij verzorgt zichzelf heel goed." Om niet gezien te worden als kid napper van hubbie's creditcard is het goed om, onder schooltijd, tus sen het shoppen en de trainings uren van manlief door, een eigen carrièretje te starten. Sylvie heeft een sieradenlijn, sierde ondanks haar geringe lengte de cover van de catalogus van het Duitse postor derbedrijf Otto en nam plaats in de jury van een Duitse talenten jacht. Posh staat aan het hoofd van een reeks ondernemingen die geur tjes, zonnebrillen en jeans aan de man brengt. Styliste Rossana Klui- vert-Lima zette met een aantal vriendinnen een evenementenbu reau op dat onder meer echtschei dingsparty's organiseert. De voetbalvrouw van vandaag lijkt haar man niet meer nodig te heb ben. Maar schijn bedriegt. De vrou wen zelf beseffen beter dan wie dan ook dat hun voornaam vol staat juist dankzij die beroemde achternaam. En manlief is nu een maal gewend op de eerste plaats te komen: een voetbalvrouw moet ook nu nog altijd oproepbaar zijn. „Het hangt van mij af of de relatie slaagt", verzuchtte de inmiddels ex-voetbalvrouw Victoria Koblen- ko eens. „Als ik op acteergebied al les aanneem, ben ik nooit thuis. En wie strijkt dan zijn overhem den?" Dus is het leven van de voetbal vrouw een spagaat tussen ambitie en opoffering, constateert Magali Gorré al in haar boek over de keer zijde van de roem. „Alles, werke lijk alles draait om je man, om zijn succes. We zijn in Engeland geko men met een privéjet, worden om ringd door Maserati's en Porsches, I shop till I drop. Maar daarvoor be taal ik een hoge tol." Q Reageren? media@wegener.nl Nada van Nie. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70