Vliegen in voorseizoen goedkoper Aboutaleb wacht zwaar karwei Schilderijen geroofd uit villa in Almelo Bekend van televisierol Alexander Nieuwe burgemeester wordt vandaag in de Maasstad geïnstalleerd. Special Journey to Thailand Bungalows Weerterbergen D reizen La Dolce Vita Cruise***** R 1 6 Maandag 5 januari 2009 PZC ALMELO - Uit de beveiligde villa van een Almelose kunstverzame laar zijn zes schilderijen van kun stenaar Jan Sluijters (1881-1957) ge stolen. De doeken hebben een ge zamenlijke waarde van mogelijk een miljoen euro. De roof is ge pleegd in de nacht van maandag 29 op dinsdag 30 december en op verzoek van de gedupeerde door de politie aanvankelijk geheim ge houden. De verzamelaar heeft de diefstal bevestigd maar hij wil niet met zijn naam in de publiciteit. Hij deed afgelopen dinsdag aangif te bij de politie. Het grootste verlies is volgens de gedupeerde 'Maannacht' uit 1911. Maannacht was begin vorige eeuw een modern werk, dat een beeld van Laren geeft in niet eerder ver toonde felle kleuren. Alle gestolen werken zijn geregistreerd en vol gens de eigenaar onverkoopbaar. DEN HAAG - Oad, met een omzet van i,i miljard euro een van de grootste reisorganisaties van Ne derland, biedt vanaf woensdag sterk verlaagde tarieven aan voor vliegreizen in het voorseizoen. Het voordeel kan volgens directievoor zitter Louis Frankenhuis afhanke lijk van de bestemming oplopen van 35 tot 160 euro per ticket. Hij verwacht dat andere reisorganisa ties het voorbeeld zullen volgen. Volgens Frankenhuis worden de la gere tarieven vastgesteld in nauw overleg met de luchtvaartmaat schappijen KLM, Transavia en Martinair. „De consument is zeer terughoudend op dit moment. Het aantal boekingen voor voor jaarsvakanties ligt momenteel zo'n 10 tot 15 procent onder wat gebrui kelijk is in deze tijd van het jaar. Met lagere, scherpe tarieven willen we de vraag stimuleren." De luchtvaartmaatschappijen doen volgens Frankenhuis mee omdat ze belang hebben bij een re delijke bezettingsgraad van hun toestellen. De KLM heeft de afgelopen weken op een aantal vluchten al tarieven verlaagd en stelt per vlucht ook meer stoelen tegen het laagste ta rief beschikbaar. Ook heeft KLM de brandstoftoeslagen al enkele malen verminderd. De Britse luchtvaartmaatschappij Flybe biedt reizigers die in januari boeken een gratis annuleringsver zekering aan voor het geval ze werkloos worden. Wie voor 24 ok tober werkloos wordt, mag de reis annuleren en krijgt zijn geld terug. Vorige week meldde de webwin kel Vliegtickets.nl al dat tickets sinds eind september gemiddeld 10 tot 40 procent goedkoper zijn geworden. ROTTERDAM - Ahmed Aboutaleb, die vandaag wordt geïnstalleerd als burgemeester van Rotterdam, krijgt een flink aantal lastige dos siers op zijn bord. Hef integratieprobleem lijkt onlos makelijk met Rotterdam verbon den te zijn. Meer dan de helft van de inwoners is van allochtone af komst. De 600.000 inwoners heb ben in totaal meer dan 160 natio naliteiten. Tussen veel groepen be staat bovendien onderling onbe grip en onvrede en de succesvolle allochtonen zijn snel geneigd de stad te verlaten. De fractie van Leefbaar Rotterdam zal de nieuwe burgemeester hou den aan eerder gedane uitspraken. „Als het je niet bevalt in dit land, mag je opdonderen, dat heeft hij zelf geroepen", stelt fractieleider Ronald Sörensen. „Laten we voor al gebruik maken van zijn voor beeldfunctie als goed geïntegreer de allochtoon." Het is nog de vraag wat Aboutaleb zal doen met het dossier veilig heid, iets waar zijn voorganger Op stelten veel tijd, geld en energie in heeft gestoken. Hoogleraar politico logie Rinus van Schendelen waar schuwt echter dat Aboutaleb zich niet blind moet staren op dit on derwerp. „Rotterdam kent meer grote, moeilijke portefeuilles, zoals de haven, de infrastructuur en de Europese lobby", stelt de professor van de Erasmus Universiteit. „Hij moet zijn kennis snel verbreden om te voorkomen dat hij een Rot terdamse minister van Integratie gaat worden." De haven kan zeker in het licht van de economische crisis een zor genkindje worden. De afgelopen weken voerden al honderden ha venarbeiders actie omdat ze niet betaald kregen, een probleem dat zich vaker kan gaan voordoen als de havenbedrijven door de crisis minder werk hebben. „De burgemeester moet ook in tij den van economische teruggang een boegbeeld zijn dat vertrouwen in de toekomst biedt", vindt PvdA-fractievoorzitter Peter van Heemst. Een ander Rotterdams parade paardje vormen de ambities op ge bied van het klimaat. Voormalig burgemeester Opstelten heeft zich als doel gesteld in de stad de C02-uitstoot met 50 procent te re duceren. Het is afwachten of de nieuwe burgervader dit ook tot een van zijn belangrijke doelen stelt. Als staatssecretaris van Sociale Za ken stond Aboutaleb te boek als een no-nonsense bruggenbouwer. Jacques Commandeur 1935-2 008 door Ans Boumans Vlak voor de jaarwisseling, op 29 december, stierf Jac ques Commandeur (73) in zijn woonplaats Amsterdam. Af en toe was hij op televisie te zien, als vader Spaarga ren in De Kleine Waarheid, de tv-hit uit de jaren zeventig, en als patiënt nr. 4 in Wij, Alexander (1998). Maar hij was vooral een man van het toneel. Het overlijden van Commandeur is afgelopen weekend gemeld door Toneelgroep Amsterdam, waar hij in 2000 met pensioen ging na een rijke carrière. „Acteren went nooit. Het blijft een veeleisend vak", zei hij in die tijd over zijn altijd aanwe zige onzekerheid. Hij sliep niet zel den met een script onder zijn kus sen, zo liet hij zich eens ontvallen. Commandeur genoot vooral van het vak en minder van het gedoe eromheen, het iedere dag bus-in-bus-uit langs de theaters. Tekst was belangrijk voor hem. Hij noemde zichzelf'eerder een lite rair acteur dan een fysiek acteur'. Hij belandde op de Toneelschool in Amsterdam na een verblijf op kostscholen en internaten. Zijn moeder stierf bij zijn geboorte, zijn vader drie jaar later. Op school dachten ze dat hij schrijver zou worden, maar hij koos voor het theater om 'vorm te geven aan de menselijke eenzaamheid'. Vanaf de jaren zestig speelde Com mandeur in diverse gezelschap pen, zoals het Rotterdams Toneel, de Nederlandse Comedie en To neelgroep Centrum, maar hij was ook actief als tv- en filmacteur. Zo was hij te zien in de films De Noor derlingen en Soldaat van Oranje. In 1987 kwam hij in vaste dienst bij Toneelgroep Amsterdam. Daar speelde hij in ruim dertig produc ties, waaronder Medea, King Lear, Een soort Hades en Mooi weer van daag. Ook na zijn pensionering speelde hij nog af. Prachtige rollen, maar voor zijn tv-werk kreeg hij meer aandacht. „Word je dus ge roemd omdat je een wandschilde ring hebt gemaakt, terwijl een mi niatuurtje minstens zo veel vak manschap vereist", zei hij over de grote publiciteit, die hij kreeg voor zijn rol in Wij, Alexander. Daarin speelde hij de psychiatrische pa tiënt die denkt dat hij de in 1894 overleden kroonprins Alexander is. Hij speelde vaker personages waaraan een steekje los zat. Zo werd hij in de jaren zeventig be roemd met de monoloog Keefman, de scheldkanonnade van een psy chiatrisch patiënt. Het geroofde doek 'Maannacht' L complete 16-daagse rondreis j L Vertrek feb. t/m juni. Inclusief: vliegreis, taxen. JÊ rondreis per bus/trein langs o.a. Bangkok, River Kwai en Gouden Driehoek. I complete 8-daagse cruise Vertrek april t/m okt. Inclusief: vliegreis R'dam- Genua, taxen, transfers, cruise met Costa k Concordia***** o.b.v. volpension. Zie stipreizen.nl/thsjt Zie stipreizen.nl/crccc ,nSa/oiy Zie stipreizen.nl/actie weekend/midweek/week Aankomst jan. t/m sept. Inclusief: verblijf in 4- of 6-pers.bungalow, met o.a. subtropisch zwemparadijs en (sport)faciliteiten. ,4.of boek bij één van de 173 Ö-re3zen vakantiefylnkels boek online of bel 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6