toch in toernooizege n cadeau PZC Maandag 5 januari 2009 31 het Zeeuws-Vlaamse indoorsoccertoernooi. Constancia was ook topscorer met foto Peter Nicolai Soccer Zeeuws-Vlaanderen De finalisten Terneuzen en RIA W. stuitten vorige week zater dag in de voorronde ook al op elkaar. RJA W. won dat treffen met 3-1 dankzij treffers van Siem Gans (twee keer) en Da- ryl Rawidjan. Sinan Coban scoorde namens Terneuzen. Terneuzen eiste niet alleen.de eindzege voor zich op, maar ook de Esad Osmanovski Tro fee voor de beste speler en de Arjen Oostdüjk Trofee voor de topscorer. Ze gingen allebei naar Jonathan Constancia. Esad Osmanovski Trofee: 1. Jonathan Constancia (Terneu zen) 26 punten, 2. Hoessein Bouzambou (RCS) 19, 3. Daryl Rawidjan (RIA W.) 16, 4. Jordy Bakker (Zaamslag) 11 Arjen Oosfdijk Trofee: 1Jona than Constancia (Terneuzen) 7 doelpunten, 2. Daryl Rawidjan (RIA W.) 5, 3. Ugur Kahveci 4. Bij de D-pupillen won Terneu zen in de finale met 2-1 van Terneuzense Boys 1. Sven Mbi- kulu opende namens Terneu zen de score. Kevin Zegers zet te voor Terneuzense Boys 1 de 1-1 op het scorebord. Justin van Rossem schoot Terneuzen naar de 2-1-overwinning. In de strijd tussen de G-teams versloeg Terneuzense Boys AZW met 2-1. Sebastiaan Ze gers was twee keer trefzeker voor de oranje-zwarte ploeg. Erik van Geloof redde de eer van AZW via een vrij trap. met 7-1 het slachtoffer van de Ter neuzense dadendrang. Titelverde- diger HW'24 was in dit stadium van het toernooi al uitgeschakeld. Ondanks twee zeges (2-0 tegen Hoek en 1-0 tegen Corn Boys) overleefden de Hulstenaren, die uiteindelijk niet met Angelo Ver- braeken aantraden, de poule niet. Terneuzense Boys, beslist één van de smaakmakers van het toernooi, vond met 0-1 zijn Waterloo in de kwartfinale tegen RCS. Opvallend genoeg viel de winnende treffer van Hoessein Bouzambou op het moment dat Terneuzense Boys met een man meer in het veld stond. Ali Eryürük baalde stevig. „Onbegrijpelijk en oerstom dat zo iets gebeurt", was het commentaar van de Boys-speler. Een sterk RCS werd een halt toegeroepen door Terneuzen. In een spannend duel knalde Ryan de Regt zijn ploeg in de slotfase vanaf links naar de fina le. Eerder kwamen de Zeeuws-Vla mingen via Constancia op 1-0, maar bracht Hoessein Bouzambou RCS Weer langszij. Zaamslag, waarbij met name Jordy Bakker, Mario de Fouw en Ugur Kahveci opvielen, leek de andere gedoodverfde finalist. De zater dag-eersteklasser won gemakkelijk met 4-1 van Clinge. RIA W., dat Hoek 2 met 2-1 uitschakelde, was in de halve finale echter een te groot obstakel. Anderhalve mi nuut voor tijd leidde Zaamslag met 2-1, maar Gert-Jan Vael maak te namens RIA toch nog gelijk. De Westdorpenaren namen daarna de shoot-outs beter en bereikten zodoende voor de eerste keer de fi nale. In de strijd om de derde en vierde plaats waren de shoot-outs Zaam slag wel gunstig gezind. De Zeeuws-Vlamingen wonnen daar in van RCS, nadat het in de regulie re speeltijd 1-1 was gebleven. De finale tussen Terneuzen en RIA W. was in een mum van tijd beslist. Al na twee minuten stond het 2-0 door doelpunten van Jona than Constancia en Hensley Victo- rina. Fabian Wilson en twee keer Jarno Waebeke gaven nog meer glans aan de zevende eindzege van Terneuzen. om zijn laatste optreden in Sint Michielsgestel nog meer allure te geven. Van de grote jongens wa ren alleen Bart Wellens en ploeg maat Thijs Al present. Ook Lars Boom was gecontracteerd, maar een, ontsteking aan de elleboog hield de Rabo-renner afgelopen weekeinde aan de kant. Bart Wellens was er niet "óver te spreken dat de overige vedetten kozen voor de hogere startvergoe dingen in het Belgische Tervuren. „Van sommigen kan ik begrijpen dat ze er niet zijn, maar van ande ren zeker niet. Ik vind hun hou ding respectloos. Ik had ook kun nen kiezen voor het geld, maar dat heb ik niet gedaan omdat ik vind dat Richard een mooi af scheid verdiende." Veldrijder Richard Groenendaal zet in Sint-Michielsgestel een punt achter zijn carrière. foto Ruud VerhaMe/ANP „Mijn band met Lance is inderdaad uniek. Maar is dat oneerlijk te genover ContadorHet is niet makkelijk. Maar ik ben er van over tuigd dat het probleem van twee kopmannen zich vanzelf zal oplos sen. Renners voelen zelf aan hoe de verhoudingen liggen." Astana-ploegleider Johan Bruyneel over de twee giganten in zijn ploeg. In De Telegraaf. „Dit is ook wel een raar overgangsmoment: ik ben nu niet meer goed genoeg voor de wereldtop op de baan, maar ook nog niet op de weg. Het is zaak dat ik snel aan de overkant kom." Wielrenner Theo Bos. In het AD. „Ik kan niet zeggen dat ik honderd procent gedisciplineerd ben. Ik doe niet altijd wat de trainer zegt. Iedere Braziliaanse voetballer speelt voor een groot gedeelte op gevoel. Sommige vrijheden kan de trainer nooit van je afpakken." AZ-spits Ari zegt klaar voor de top te zijn. In Sportweek. „Je kunt ook zeggen dat het ontslag bij Valencia een geschenk is ge weest voorde familie Koeman. Ik heb nu bijvoorbeeld veel meer tijd voor de kinderen. En die kinderen worden ouder, dus de onderlinge relatie verandert. Daar kan ik enorm van genieten." Ronald Koeman. In Sportweek. „Als ik alles zelf in mag vullen, dan zou ik mijn carrière het liefst afsluiten als bondscoach. Van Nederland. Die ambitie heb ik wel." Koeman. In Sportweek. „Enkele namen, ja. Het wordt geen type als Van Hanegem. Het is een zware functie, het moet iemand zijn met veel ervaring, met voet balkwaliteiten. Een stabiele, sterke persoonlijkheid." FC Utrecht-baas Frans van Seumeren over de nieuwe trai ner van zijn club. In Sportweek. Broodjes voor een hele dag mee Trainer Piet de Vries van RIA W. denkt dat de fina leplaats van zijn team op het soccertoernooi Zeeuws-Vlaan deren moraal geeft voor de tweede seizoenshelft in de competitie. De ploeg uit West- dorpe is de trotse koploper in de vierde klasse van het zon dagvoetbal. „Ik heb altijd ge zegd dat het veld belangrijker is. Maar als je het hier op het soccer lekker doet, is dat na tuurlijk prima. M'n gevoel vooraf was goed. Ik had niet voor niets voor een hele dag broodjes meegenomen", al dus De Vries. Safin wint met twee blauwe ogen Rusland is de strijd om de Hopman Cup gisteren be gonnen met een 2-1-zege op Italië. Eén van de overwin- ningspunten kwam op naam van Marat Safm. De Russi sche tennisser had geen last van de twee blauwe ogen, op gelopen bij een vechtpartij in Moskou afgelopen week. Safin klopte Bolelli in twee sets (7-6 6-4) en verklaarde na de partij dat zorgen over zijn gehavende gelaat overbo dig waren. „Ik heb inderdaad gevochten. Ik was op het ver keerde moment op de ver keerde plaats. Maar ik was de sterkste, ik red me wel." Spelers Terneuzen hebben liever R&B De achtergrondmuziek van Frans Bauer of Jan Smit was op het soccertoer nooi in Terneuzen duidelijk geen favoriet van de thuisspe- lende ploeg. Dat bleek bij de prijsuitreiking. Vooral de spe lers van winnaar Terneuzen met een Antilliaanse achter grond - Jonathan Constancia, Hensley Victorina en Ryan de Regt - hadden liever wat meer R8cB in de zaal horen schallen. Over een ander ding waren de Terneuzenaren het ook eens. 'We are the Cham pions' van Queen vonden ze een mooie afsluiting. Ook Nieuw-Zeeland telt schaatsend mee Buitenlanders hebben zich al vaker laten gelden in het marathonpeloton. Maar een Nieuw-Zeelander won nog nooit. Shane Dobbin had zaterdagavond de primeur in Assen. De wereldkampioen op de skeelermarathon van af gelopen jaar, maakte er een mooie wedstrijd van. De DSB-schaatser dubbelde sa men met Durk Fabriek het pe loton, voor het eerst dat dat iemand lukte dit seizoen. Ook bij de vrouwen ging de zege naar een buitenlandse: de Amerikaanse Chris Witty pakte in haar eentje een ron de voorsprong. 150.000 Voetbalclub Internazionale is van plan aanvaller Adriano een recordboete van 150.000 euro op te leggen. Dat meldt de krant Gazzetta dello Sport. De Braziliaanse spits was vrij dag niet aanwezig op de eerste training van het nieuwe jaar. Inter zal de strafmaat (30 procent van zijn maandsalaris) voor leggen aan de disciplinaire commissie van de Italiaanse voet balbond. Adriano vierde vakantie in zijn vaderland, hij had de laatste maanden al vaker conflicten met zijn werkgever.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65