Fortis kan ritme en scherpte na winterstop maar moeilijk hervinden Veel tevreden gezichten op Wemeldingse Nieuwjaarsmotorcross Rechtermiddenvelder grijpt tennistitel Chantal Koole tweede in Rockanje Brouwer wint in Vlissingen, De la Ruelle in Heikant w PZC Maandag 5 januari 2009 29 Marlijn Klem gaat aan de leiding in de clubklasse van de Nieuwjaarscross in Wemeldinge. Patrick Potter (128) achtervolgt hem. foto Willem Mieras Freek Filius rekent af met Spruijt en Van der Wekken. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Voorzitter Arjan Fa se van de motorclub De Sproeier uit Wemeldinge was een tevreden man. Voor het eerst in de geschie denis van de Zeeuwse motorcross werd zo vroeg in het seizoen een wedstrijd georganiseerd en de op komst van de rijders was prima. Fa se: „Het treffen op het circuit aan de Oude Polderweg vind ik ge slaagd. Hopelijk kunnen wij er vol gend jaar een vervolg aan geven." „Een prachtig initiatief', beaamde Marco van Belzen uit Westkapelle. Hij had rede'n om tevreden te zijn, want zoon Rik won beide man ches bij de 65CC grote en kleine wielen. Bij de senioren kwamen de MX 1, MX 2 en veteranen gezamenlijk aan de start. Grote man was Freek Filius. De 21-jarige Honda-rijder uit Vlalce moest uiteindelijk alleen afrekenen met Kevin Spruijt uit Meliskerke en Erik van der Wek ken uit Zierikzee. Brian Dijkstra wint voor tweede keer op rij het Walchers Open. door Sven Bakker VliSSlNGEN - Hij had maar weinig getennist, de afgelopen maanden. Brian Dijkstra focuste zich vooral op het tweede voetbalteam van Zeeland Sport. Dijkstra is in de op stelling van trainer Eric Elenbaas de vaste keuze aan de rechterkant van het middenveld. Maar de afge lopen twee weken stonden toch even in het teken van tennis. Dijkstra blies het stof van zijn racket, trok zijn tennisschoenen aan en zette gisteren de kroon op het werk door de titel te pakken bij de negende editie van het Wal chers Open in het Racketcentrum in Vlissingen. De 24-jarige Vlissin- ger won na een uur spelen in de fi nale van de derde categorie met Favoriet Mark Boot uit Burgh- Haamstede kwam in de eerst man che ten val toen hij halverwege de leiding had overgenomen van Fi lius. Hij bereikte nog wel als derde de finish maar besloot door een knieblessure niet aan de tweede manche deel te nemen. Veteraan Van der Wekken: „Het circuit was op sommige plaatsen wat glibbe rig. Ik zag sommige rijders tijdens de training al erg veel risico ne men en dan hoeft er maar een klei nigheidje te gebeuren en je bent er aan." Hetzelfde als Boot overkwam de talentvolle Carsten Goedegebure uit Yerseke. De 9-jarige won de eer ste manche in de 85a: klasse over tuigend maar kwam op kop rij dend in de tweede manche ten val. Hij verlief met een pijnlijke knie het strijdtoneel. De zege ging naar Mike Beekers uit Etten Leur. In de clubklasse won Martijn Klem uit Nieuwe Tonge. Mark Boot is een van de favorie- ten bij de Nieuwjaarscross in We meldinge. De crosser komt in de eerste manche ten val en besluit de strijd te staken. 7-5 van Serge Eude. In de halve eindstrijd was Dijkstra nog met 6-4 te sterk voor Dimitri Kaijser. De 33-jarige Eude uit Goes speelde een bloedstollende halve finale te gen Ferry Sonnemans, die uitein delijk met een beslissend punt door Eude werd gewonnen: 7-6. Voor Dijkstra betekende de titel de tweede in twee jaar. Vorig jaar won hij ook al de derde categorie bij het Walchers Open door Mi chel Kokelaar te verslaan. „Als ik volgend jaar weer win, mag ik de wisselbeker houden", grapte Dijks tra. Vorige week was Dijkstra actief bij het Kersttoernooi en speelde hij de kwalificaties voor het nationaal ranglijsttoernooi. Hij kwalificeerde zich niet voor het hoofdtoernooi, maar was desondanks tevreden over zijn spel. „Zowel in Goes als in Vlissingen heb ik eigenlijk best lekker staan spelen, ondanks dat ik Tjoba speelt niet vlekkeloos maar boekt wel winst. door jaapjan Ritsema GOES - In de openingspartij van 2009 konden de korfballers van Fortis de stijgende lijn van vorig jaar niet doortrekken. In de strijd om behoud van het overgangsklas- senschap verloren de Souburgers van GKV. In de eerste klasse kan Tjoba na de moeizame winst op Pernix omhoog kijken. GKV-Fortis 15-8: Op de beginfase na was Fortis de minst scherpe ploeg. Ook GKV toonde zich bij tij den onmachtig, maar doordat het tweede aanvalsvak van Fortis moeite had in het ritme te komen, werd aansluiting nooit bewerkstel ligd. Bij 11-6 stond halverwege de tweede helft de nederlaag vast. Scores Fortis: Remco Crucq en Remi van de Broeke beiden 2, Niels Bebelaar, Patrick Koppejan, Chantal Caljouw en Chalana Janisse allen 1. Tjoba-Pernix 12-11: Vlekkeloos ging het niet, maar coach Chris van Put was maar al te blij met de eerste twee Bevelandse punten van deze jaargang: „Nu blijft de fo cus tenminste op de bovenste helft." Tjoba kreeg geen grip op de Leidse opponent die knokt voor Halve marathon in Rockanje trekt veel Zeeuwse deelnemers. door Sjaak Siïike ROCKANJE - Een flink aantal Zeeuwen liet zaterdag de Wallen- loop in Goes links liggen om zich gisteren uit te leven in de loodzwa re halve marathon van Rockanje. Met succes. Chantal Koole-Maat (Dynamica) werd tweede overall bij de vrou wen senioren in een tijd van 1.31.56. Haar achterstand op de winnares Carla Ophorst (Haag At- sinds augustus niet veel heb geten nist." Dijkstra was blijkbaar niet de eni ge die plotsklaps weer actief aan het tennissen was geslagen. De geur van tijgerbalsem was daar gis teren het bewijs van. Voor iedere speelronde smeerden veel spelers lijfsbehoud. Van Put zag zijn aan vallers te veel verkeerde keuzes ma ken en voelde de noodzaak tot wis selen bij een 11-9-voorsprong. Per nix kwam langszij, maar Tjoba be sliste anderhalve minuut voor tijd de wedstrijd. Scores Tjoba: Gerben van Boven 5, Jouri van de Broeke, Niels Westmaas en Iris van de Velde allen 2, Kim van de Broeke 1. IJsselvogels-Swift 16-13: Voor handhaving in de eerste klasse moeten de Middelburgers in 2009 uitsluitend 'finales' spelen. De eer ste daarvan ging verloren. In Moordrecht speelden de Middel burgers in een nieuwe samenstel ling gedisciplineerd, maar net niet effectief genoeg. Scores Swift: Richard Geldof en Ivo de Hond beiden 4, Jacco van den Bosse 2, Eefje van den Berg, Vera Kuijper en Mathijs Pagé allen 1. Gemini-Togo 5-10: De zegereeks van de Goesenaren heeft niet te lij den gehad onder de korte winter stop. Gemini kon nergens een vuist maken. Door de vierde winst partij op rij nestelt Togo zich in de top 4 van de derde klasse. Scores Togo: André Goossens, Wendy Uitterhoeve en Marscha van Belzen allen 2, Anouk Hazelaar, Marcel Vierge ver, Dennis Boelman, Jan-Kees Goos sens allen 1 letiek) bedroeg vier minuten. Leo- nie Ton (Delta Sport), die vorig jaar nog-zwaar geblesseerd raakte in deze wedstrijd, liep nu zonder letsel naar de vierde plaats in 1.38.04. Niels Koole (Dynamica) liep de halve marathon als training voor de Midwintermarathon van Apel doorn. Hij moest alleen de onge naakbare Wim Padmos (Voorne Atletiek) in 1.14.43 en Fouad Fer- toute (Spirit) in 1.15.55 voor zich dulden. Koole kwam binnen in 1.16.15, wat hem de tweede plaats opleverde bij de mannen H35. Leonard van Putten (Delta Sport) nog even hun bovenarm in, om toch hun partijen te kunnen spe len. „Ik had bij het serveren ook last van overbelasting van m'n arm", zei Dijkstra achteraf. Gelukkig voor hem en de andere spelers zijn er de komende weken weinig toernooien. Nikantes-Stormvogels 11-14: Stormvogels begon scherp (1-4), maar verslapte en liet Nikantes te rugkomen tot 5-6 bij rust. Ook hier veroorzaakte het gebrek aan wedstrijdritme een te laag baltem po en een te hoog slordigheidge halte. 'Hang- en wurgkorfbal' noemde coach Bert Mol het. Scores Stormvogels: Linda de Witte en Francky Koole beiden 3, Arjen Schoe, Frank Peene en Niek Peene allen 2, Loura Kleinepier en Kristian Ga- briëlse beiden 1. Scheldevogels-Seolto 4-10: „Een echte nieuwjaarswedstrijd", ver goelijkte Seolto-coach Richard 01- lefers de mindere Vlissingse score. Kort na rust scoorde Seolto nog 3-6, maar vervolgens was het twin tig minuten wachten op een vol gende treffer. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Dennis Goedegebuur 3, Chris Mol 2, Daisy Verkerk en Rob Harthoorn 1. Ondo-NIO 13-9: Winst was nood zakelijk om in het spoor te blijven van koploper RWA. Na een matige eerste helft werd medeachtervol ger NIO halverwege de tweede helft op zijn plaats gezet. Onder aanvoering van Robbie Mesu sloeg Ondo bij 10-7 de beslissende slag. Scores ©ndo: Robbie Mesu 5, Martijn Walraven 4, Wim Allaart 2, Hagar Hoog werf en Annelie Wisse beiden 1 pakte de laatste podiumplaats bij de senioren H20 op de negende plaats overall. Erik Poppe (Dyna mica), die op oudjaarsdag nog de tankloop in Dishoek op zijn naam schreef had in Rockanje bedui dend meer tegenstand en finishte op de vijfde plaats in de categorie H40. Han van Achterberg (Delta Sport) miste net het podium bij de man nen H45. In totaal stonden ruim 500 deelne mers aan de start van deze lood zware halve marathon die een par koers heeft dat vergelijkbaar is met dat van de kustmarathon. MIDDELBURG - De Scheidsrechters- loop in Vlissingen werd een prooi voor Sjaak Brouwer. De atleet leg de de 7,8 km van Vlissingen tot Dishoek en terug af in 30.22. Gert van der Vinden en Rob Schaap werden tweede en derde. Bij de vrouwen ging de zege naar Marie ke van Belzen die finishte in 38.54, voor Anja Kluijfhout en Sandra Jo- ziasse. De 4 km werd gewonnen door Tim van de Broeke (17.32) en Pau- lette de Kraker (19.11). De trimloop Jeff Thuy Memorial in Heikant kende weinig verrassin gen. Edwin de la Ruelle was de sterkste op de loop over 12000 me ter terwijl de Belgen Kris Der- veaux (5000 meter) en Frederik de Backer (3000 meter) zoals voor gaande jaren bleven heersen. Bij de vrouwen ging de winst naar Saskia Goole uit Kapelle. Ze bleef Monique Allefs uit Hulst voor. Brian Dijkstra focust zich op voetballen. Toch wint hij de finale van het Wal chers Open in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63