Poortvliet is trots en teleurgesteld 25 26 30 en 31 30 en 31 Van Barneveld in WK-fmale op waarde geklopt Terneuzen komt pas laat op stoom tijdens Soccertoernooi Groenendaal neemt in achtertuin afscheid van veldrijden Derde ronde FA Cup Vier clubs uit de Engelse Premier League zijn gesneuveld in de derde ronde van de FA Cup. Manchester City werd met 3-0 verpletterd door Nottingham Forrest, dat het normaal gesproken moeilijk heeft in de tweede divisie. Stoke City ging met 2-0 onderuit bij derdedivisionist Hartlepool United. Bolton Wan derers (1-2 tegen Sunderland) en Wigan Athletic (1-3 tegen Tottenham Hotspur) werden door Premiership-genoten uitgeschakeld. Chelsea moet op herhaling. De miljoenenploeg blameerde zich met een gelijkspel (1-1) tegen Southend United, dat uitkomt in de League One (En gelse derde divisie). Peter Clarke maakte in de negentigste minuut de ge lijkmaker. Southampton kan niet stunten in FA Cupduel met Manchester United. door Barry van der Hooft SOUTHAMPTON - Met het kippenvel op zijn armen stapte Jan Poort vliet gistermiddag vanuit de cata comben het veld op. In het tot de nok toe gevulde St. Mary's stadion genoot de Arnemuidse trainer van de prachtige sfeer, voorafgaand aan het duel tussen Southampton en Manchester United. Maar de stunt waar hij op hoopte, werd in de uren die volgden niet bewaar heid. De bezoekers maakten geen fout: 0-3. Verliezen van de regerend kam pioen van Engeland en winnaar van de Champions League en we reldbeker is geen schande. Alleen aan de manier waarop dat gebeur de, hield Poortvliet een slecht ge voel over. Het duel in de derde ron de van de FA Cup werd naar zijn zin te veel beïnvloed door het op treden van scheidsrechter Mike Ri ley. „Sir Alex Ferguson stapte al na één minuut naar de zijlijn om commentaar te leveren na een overtreding op één van zijn spe lers", had Poortvliet gezien. „Van af dat moment floot hij vooral in Jan Poortvliet hoopt op betere tij den met Southampton. ons nadeel." Het klinkt vaak goed koop uit de mond van een trainer, maar in dit geval had Poortvliet ze ker recht van spreken. Drie discuta bele momenten zorgden ervoor dat zijn ploeg kort na rust al volle dig kansloos was. De 0-1 maakte Danny Welbeck in buitenspelposi tie en aan het eind van de eerste helft moest één van Southamp- tons jonge talenten met een rode kaart van het veld af Matt Pater- son (19) deinsde niet terug in een duel met Nemanja Vidic, maar kreeg tot veler verbazing geen gele maar een rode kaart. Poortvliet: „Het was een tackle op de bal, met één been. Daar was niets verkeerds aan. In zulke wed strijden moet je een neutraal ie mand hebben. Voor mijn spelers was dit een belangrijk duel, voor de scheidsrechter waarschijnlijk niet. Als je het goed aanvoelt geef je die jongen ook geen rode kaart." Kort na rust legde Riley de bal ver volgens op de penaltystip, na een vermeende handsbal. De bal kwam echter tegen de schouder van Southampton-spits David Mc- Goldrick. „Het was een slechte beslissing. En daarna was het helemaal geen wed strijd meer. Maar ik ben trots op mijn spelers. Ze zijn blijven knok ken", aldus Poortvliet. Het ideale scenario - de groot macht op een gelijkspel houden om daarmee een replay op Old Trafford plus flink wat inkomsten af te dwingen - had hij al in zijn l1^ Southampton, getraind door Arnemuidenaar Jan Poortvliet, is in de FA Cup niet in staat te stunten tegen Manchester Uni ted. hoofd gehad. De gedachten van veel fans zouden dan net als in de afgelopen weken terug zijn gegaan naar 1976, het jaar waarin de Saints ten koste van Manchester United de FA Cup wonnen. En naar 1992, toen het United op Old Trafford in de vierde ronde uit schakelde, met Matt Le Tissier en Alan Shearer in het rood en wit van Southampton. De huidige ploeg kon die prestatie echter niet evenaren. Met drie rou tiniers en verder alleen tieners en jonge twintigers was Southamp ton zeker met tien man kansloos. Met een koukleumende Edwin van der Sar.in het doel maar zon der spelers als Rio Ferdinand, Patri- Ce Evra, Cristiano Ronaldo en Car los Tevez, was de buit na de benut te strafschop van Nani binnen voor United. Invaller Darron Gib son zorgde tien minuten voor tijd nog voor de 0-3. Na het duel voor 32.000 uitzinnige toeschouwers richt Poortvliet zich vanaf vandaag weer op de competi tie. Southampton bezet de voor laatste plaats in het Champions hip, heeft al acht duels op rij niet gewonnen en staat voor een crucia le maand. De komende weken treft de ploeg directe concurrenten en wordt de toon gezet voor de rest van het seizoen. „Ik geef niet op", zegt Poortvliet. „Als wij een goede serie neerzetten, gaan we daarna meer winnen. Daar ben ik van overtuigd." Maandag 5 januari 2009 Tip? sport@pzc.nl Manchester United-voetballer Danny Welbeck (rechts) maakt de 1-0, de verdediging van Southampton heeft het nakijken. foto Kirsty Wigglesworth/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59