Is machtig Stephanie de Frtl toont haar klasse in dressuurwedlstrijd Heikant Korfballers Luctor struikelend 2009 in Edwin de ia Ruelle zet de toon. in Heikant m Kanshebbers schaaktitel pakken zeges z PZC Maandag 5 januari 2009 29 Toernooi bloeit op weg naar jubileum weer op tot een publiekstrekker. door Frits Bakker TERNEUZEN - Op het 23e soccertoer- nooi in Terneuzen, een podium voor voetballers op de vierkante meter, kon Jonathan Constancia voor de eerste keer in zijn voetbal loopbaan schitteren. Hij werd met een gekroond tot topscorer, beste speler van het toernooi en win naar met zijn club Terneuzen na de riante finalewinst tegen RIA WestUorpe (5-0). De goudkleurige bokaal kwam te recht bij het team met de beste eindsprint. Het meest opvallend was de finaleplaats van RIA, het meest tegenvallend de snelle uit schakeling van Terneuzense Boys en HVY'24 en teleurstellend het optreden van het favoriet gewaan de Zaamslag. Het ZorgSaam-toernooi is in aan loop naar het 25-jarig bestaan weer opgebloeid tot een pu bliekstrekker. Dat vond op de slot dag niet alleen de uitblinker, ook de scheidsrechter en de routinier. Jonathan Constancia (22, man van het toernooi) mag van zijn club niet in de zaal spelen. „Maar we wilden zo graag winnen, dat we hier in de zaal zijn gaan trai nen met boarding. En nu we heb ben gewonnen, zeg ik: in zo'n en tourage wil ik elke week wel spe len. Mijn jaar is nogal ongelukkig geweest, maar dit maakt veel goed. En vanaf nu kijk ik alleen vooruit. Ik vind het mooi voor Terneuzen dat we hier hebben gewonnen. Zij hebben al heel veel voor mij ge daan, ik kan nu eens iets terug doen. Het soccer is voor een speler zoals ik ideaal, omdat het om snel heid en techniek gaat." Ronald Gort (45, keeper routi nier) miste in zijn lange carrière maar twee van de 23 soccertoer- nooien. „We hebben met Terneuzense Boys dikwijls een hoofdrol ge speeld en zelf was ik twee keer bes te speler van het toernooi. De ja ren gaan wel tellen, maar ik wil het nog altijd niet missen. Het is een dag waar ik lang van tevoren naar uitkijk. Het niveau, vind ik zelf, is wat minder geworden en de sfeer ook. Als keeper merk ik dat het sneller gaat dan in mijn vroegere jaren. De schoten komen sneller op me af, maar het kan na tuurlijk ook dat mijn reactie wat minder is geworden." Cisko Osmanovski (47, scheids rechter) heeft het toernooi in tien jaar zien evolueren. „Het gaat veel sneller nu, spelers zijn technisch beter geworden dan in mijn tijd als voetballer. Ik heb er niet direct een verklaring voor. Het zou kunnen dat het door de buitenlandse jongens komt, die van nature wat handiger met de bal zijn. Met de verharding in de zaal valt het wel mee. Ik denk zelfs dat het minder is geworden. Ik weet nog dat Corn Boys en RIA te gen elkaar speelden en dat we met 'Zo'n ererondje met de beker, dat is prachtig om mee te maken' twee tegen twee eindigden, zo gin gen ze tekeer. Ik herinner me ook toernooien dat er een paar keer per dag een ambulance heen en weer moest rijden. Dat is voorbij, gelukkig maar, het gaat nu om het voetballen." Justin van Rossem (11, jong ta lent) won met de D's van Terneu zen de jeugdfinale tegen Terneu zense Boys, die vooraf ging aan de soccerfinale. „Ik maakte de winnende goal, dat is natuurlijk heel mooi voor zo veel mensen. Zeker omdat we op het veld niet veel winnen." „We spelen in de competitie tegen profclubs en verliezen meestal met grote cijfers. Ik scoor zelf bijna nooit, omdat ik linksback ben. Mijn vader was ook een fanatieke zaalvoetballer, die op het veld voor een stuk of vijftien clubs heeft ge speeld. Ik vind Terneuzen een mooie club en vond het leuk van het soccer dat wij voor zo'n volle zaal mochten spelen. Zo'n ererond je met de beker is prachtig om mee te maken." Amazone uit Koewacht kaapt de prijzen weg in de klassen Zi en Mi. door Lucien Roeiandt HEIKANT - Stephanie de Frel knal de zaterdag in manege Heikant op de dressuurwedstrijd van de ruiter- club Zuid-Beveland het jaar 2009 in. De amazone uit Koewacht schreef met overmacht beide proe ven van de klasse Zi op haar naam. Ook in de klasse M2 toonde De Frel zich twee maal duidelijk de beste. Lisa Bitter eiste de klasse Z2 beide oranje erelinten op. In de klasse Zi haalde De Frel met de merrie Virginia met gemak twee maal de hoogste scores. In de eerste proef stuurde zij de met veel afdruk en schwung door de baan gaande Fuêgo du Prelet-doch- ter naar een totaal van 64.70 pro cent. Zij bleef daarmee haar plaats genoot Els Koster met Tarkan een straatlengte (ruim zeven procent) voor. Ook in de herkansing gaf De Frel de concurrentie geen schijn van kans. Nu liet de combinatie de tel ler oplopen tot 65.88 procent en sloeg daarmee een ware krater van ruim acht procent naar de overige deelnemers. In de klasse M2 stuur de Stephanie de Frel de expressief bewegende merrie Wurona in bei de proeven met 194 punten de overwinning. De ex-jeugdinterna- tional bleef in de eerste proef Mar- jorie Nelis van de organiserende vereniging met de merrie United vijf punten voor. In de tweede proef zag Majorie Nelis met de Hamlet-dochter de achterstand op lopen tot zeven punten. De paar- Stephanie de Frel den van Stephanie de Frel hoeven de vrieskou niet te vrezen. De over winning van het overall klasse ment in de klasse Z en M werd be loond met fraaie statiedekens. Dus staan ze er warmpjes bij. Jurylid Arnout de Feijter: „Stephanie liet zien hoe het moet. De paarden lie pen met veel impuls, schwung en mooi bergopwaarts. En met haar fraaie zit verstoort de amazone geen moment het ritme. Het is een lust om naar te kijken." Lisa Bitter reed Ruby's Tyler in de eerste proef van de Z2 met 212 pun ten naar de overwinning. De com binatie uit Hoedekenskerke bleef Tamara den Outer met Liberty en Mascha Boone met Ukunda, die met 208 punten de balans in even wicht hielden, voor. Ook op de be slissende onderdelen gaven Den Outer en Boone elkaar niets toe, zodat de tweede stek moest wor den gedeeld. In de tweede proef stuurde Lisa Bitter de Rubiquil-zoon met 207 punten naar een nipte zege. Tam ara den Outer en Mascha Boone eindigde met 206 punten ook nu op gelijke hoogte. Op de beslissende onderdelen toonde Tamara den Outer zich nu echter de beste. Ook BKC ziet geen kans om het nieuwe jaar met een zege te openen. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Viel er voor Luctor al weinig eer te behalen tegen RWA in de slotwedstrijd van 2008, pre cies twee weken later moesten de Terneuzenaars tegen diezelfde kop loper in Poortugaal weer diep in het stof De vier weken 'winter stop' resulteerde voor BKC niet in nieuw elan in de openingspartij van 2009. In Vlaardingen bleef ook middenmoter Spirit de Bres- kense formatie eenvoudig de baas. RWA-Luctor 25-4: Voor de twee de keer in veertien dagen tijd ont moetten de koploper en de hek kensluiter elkaar. Evenals in Ter neuzen (9-22) liet RWA nu thuis geen twijfel bestaan over de krachtsverhouding: 25-4. Luctor werd de dupe van een ui terst gedreven thuisploeg. RWA schoot met scherp en vooral het dominante spel van de lange da mes viel door Luctor niet te ontre gelen. Een veronderstelde neder laag waar de Terneuzenaren in be rusten. De ploeg leeft alweer toe naar de cruciale wedstrijd van vol gende week tegen VIOS. Daar moet Luctor de eerste punten pak ken, anders komt degradatie wel erg dichtbij. Scores Luctor: Martijn Dobbelaar 2, Davy Jonker en Marjolein Durink bei den 1. Spirit-BKC 13-9: Een nieuw jaar, maar helaas voor BKC een oud wedstrijdverloop: kansen genoeg, maar het rendement laat te wen sen over. Halverwege stond Spirit op een 7-3-voorsprong en dat ver schil kreeg BKC, een eindspurt van 13-8 naar 13-11 ten spijt, niet meer gedicht. Met de partij tegen hekkensluiter Erasmus voor de boeg houdt de Breskense ploeg hoop op de eerste punten. Scores BKC: Marti de Vilder 4, Jan-Wil lem de Groote 3, Sandra de Reu 2, Ken ny de Vildér en Jolanda Dees beiden 1 Matti Buysse behaalt tweede plaats in JeffThuy Memorial. door Wim de Vos HEIKANT - Alleen het jaartal was an ders. Voor het overige is er weinig veranderd bij de Zeeuws-Vlaamse trimlopen. Vandaar dat er zaterdag weinig of geen verrassingen waren bij de eerste trimloop in het nieu we jaar, de JeffThuy Memorial in Heikant. Edwin de la Ruelle was de sterkste op de 12000 meter, ter wijl de Belgen Kris Derveaux (5000 meter) en Frederik de Backer (3000 meter) heersten zo als ze dat eerder ook al deden. Het was zowat halverwege de wed strijd in de bosrijke grensstreek tussen Heikant en het Belgische Stekene. Edwin de la Ruelle en de Belg Matti Buysse maakten er op kop een harde wedstrijd van. „Oef, dacht ik toen. Die Buysse klampt wel erg gemakkelijk bij me aan. Zo als die tot nu toe loopt, verwacht ik niet te zullen winnen. In een spurt denk ik dat ik hem niet klop", was het idee van De la Ruel le op dat moment over de afloop van de wedstrijd. Echter, de voorrijders op de fiets hielden ook in de gaten wat er vooraan in de wedstrijd gebeurde. „Op een gegeven moment hoorde ik hen tegen elkaar zeggen dat het gat groter werd. Toen keek ik ach terom en zag ik dat Buysse niet lan ger had kunnen volgen. Daarna ben ik in hetzelfde tempo verder gegaan", aldus De la Ruelle. Matti Buysse was helder in zijn analyse. „Tien kilometer kon ik het volhou den. Vanaf dat moment ging het te snel voor me en moest ik De la Ruelle laten gaan." Bovendien had Edwin de la Ruelle het voordeel dat hij goed bekend is Edwin de la Ruelle (geheel rechts) wint de lange afstand van JeffThuy Me morial. Matti Buysse (derde van rechts) eindigt als tweede, foto Peter Nicolai met het parkoers waarover de Jeff Thuy Memorial werd gelopen. Het is immers het gebied waarin hij re gelmatig traint en daardoor dus de moeilijke punten kent. „Dat is waarschijnlijk ook een voordeel voor me geweest. Vooral de karresporen in het onverharde deel kende ik goed. Die waren vrij hard omdat het had gevroren. Het was daardoor ook best gevaarlijk", verklaarde de Oost Zeeuws-Vlaam se winnaar. De laatste kilometers liep Edwin de la Ruelle solo naar zijn eerste overwinning van het nieuwe jaar. Buysse slaagde er in de tweede plaats vast te houden. Bij de vrou wen ging de overwinning naar Sas- kia Goole uit Kapelle die de Hul- sterse Monique Allefs ruim een mi nuut voor wist te blijven. OOST-SOUBURG - Op de eerste speeldag van het Zeeuws kam pioenschap schaken hebben de grootste kanshebbers op de titel allen twee keer gewonnen. Maar ten Rademakers, Joey Grochal, Gert van Rij en Sven Stange heb ben allen nog de volle honderd procent score. Maarten Rademakers van Het Wit te Paard uit Sas van Gent wist eerst Arjo van Dommelen van Goes te verslaan. Vervolgens bond hij Joey van de Braak, clubgenoot van de grootste titelfavoriet Joey Grochal, aan zijn zegekar. De andere twee koplopers zijn Gert van Rij en Sven Stange. Laatstgenoemde versloeg Bram Koeman van De Zwarte Dame en Wim Sinke van Landau uit Axel. Van Rij, spelend voor Het Witte Paard, was te sterk voor Martin de Bock van Souburg en Rien de Böck van Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45