kan zijn borst natmaken Peter de Backer mijdt World Cups Krappen naar halve finale WK Maximale score in dubbel PZC Maandag 5 januari 2009 2 7 Stefan Groothuis (op de achtergrond) en Erben Wennemars na de duizend meter op het NK sprint. foto Olaf Kraak/ANP Delta/Frans Bevers is weer op volle sterkte en wint met 6-2. door Frits Bakker SLUISKIL - Hij is terug van wegge weest na zijn schorsing, won giste ren met speels gemak zijn partij, maar kijkt anders naar zijn eigen toekomst dan voor het zogenaam de dopinggeval op het WK biljar ten. Zelden zal Peter de Backer in de komende jaren nog te zien zijn in toernooien voor de wereldbe ker. De riante positie in de top tien van de ranglijst is hij kwijtgeraakt door zijn schorsing. Dat betekent dat hij zelf overal voor de kosten opdraait. „Daar heb ik geen zin in en ook geen tijd meer voor." De 42-jarige Belg, die speelt voor Delta/Frans Bevers in Sluiskil, zal zich in het vervolg alleen richten op de competities in Nederland, België, Spanje en Portugal. „Ik open binnenkort mijn biljartwin kel en zal geen tijd meer hebben om de hele wereld af te reizen." Op de carrière van De Backer, die in drie opeenvolgendë WK's bij de beste vier kwam, zal het een flinke aanslag zijn. „Het is nog maar de vraag of ik me nog wel kan plaat sen voor WK's", zei hij gisteren in Sluiskil. „Dan moet ik me eerst weer bij de beste twintig van de wereld spelen en die kans is heel klein als ik geen wereldbekers meer speel." Zelfs nu zijn schorsing erop zit, is hij niet toegelaten op het toernooi in Sluiskil dat deze maand wordt gespeeld. Toen de inschrijving open werd gesteld, was De Backer nog geschorst en mocht hij zich niet aanmelden. Twee .maanden zonder wedstrij den hebben zijn vorm evenwel niet aangetast. De Belg was giste ren in de thuiswedstrijd tegen Nedglas uit Oosterhout de beste van het team. Hij won van ]ack Wijnen met 50-29 in 31 beurten. Kopman Eddy Leppens bleef daar maar één beurt boven, maar ook hij had geen moeite om te winnen van Arie Weijenburg (50-34), die zelf beweert dat hij twee weken ge- De schorsing van de Belgische biljarter Peter de Backer zit er op. Bij zijn rentree bij Delta in Sluiskil deelt hij in de winst van zijn team: 6-2. leden op training de hoogste serie ooit in het driebanden heeft ge maakt. De Ossenaar speelde een partijtje tegen een trainingsmaat en zou een reeks van 37 uit zijn keu hebben getoverd. Binnen de biljartwereld worden er echter nogal wat vraagtekens bij gezet. Jean Paul de Bruijn was voor Delta de enige verliezer tegen Nedglas. Frank Martens bleek een te lastig obstakel voor de Hulstenaar. Met een serie van veertien kwam de Brabander halverwege de partij op gelijke hoogte, daarna maakt hij het beter af dan De Bruijn, op 50-45 de nabeurt miste. Henk Habraken boekte een curieu ze overwinning. Na een achter stand van 21-1 tegen Ad Broeders gleed hij toch nog als eerste door de finish, met 50-34 en 34. Dartster uit Vlissingen wint met 2-1 van Schotse Anne Kirk. door René van Stee FRIMLEY GREEN - Karin Krappen heeft op de Lakeside World Darts Professional Championships in het Zuid-Engelse Frimley Green voor de derde keer in haar carrière- de halve finale gehaald. De Vlissingse dartster kwam op het officieuze WK een ronde ver der dankzij een 2-1-overwinning op Anne Kirk uit Schotland. In de eerste set kwam Krappen op een i-o-voorsprong. Haar opponente kwam daarna op gelijke hoogte. In de beslissende derde set misten beide speelsters regelmatig hun dubbels. Krappen trok de winst naar zich toe door met dubbelden uit te gooien. Daarvoor had ze a*l zes keer een dubbel gemist. Krappen speelt donderdag om een plaats in de finale tegen de Engelse Trina Gulliver. De zevenvoudig winnares in Frimley Green won in de kwartfinale met 2-0 van haar landgenote Lisa Ashton, die na haar zege eind vorig jaar op de Zui derduin Masters als een zeer ge vaarlijk outsider werd gezien. Krap pen werd vorig jaar in de halve fi nale door Gulliver uitgeschakeld. Biljarters Verbrugge winnen thuis en uit onbedreigd. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals won in een dubbel programma zaterdag van Steenwijk Duotrans Speciaal Transport en gisteren in eigen huis van Sanders Vloerenshop met 6-2. De overwinning in het verre Steen- wijk kostte al weinig moeite. Al leen Ronny Daniels verloor. Kees Wittens won pas na een mara thonzitting, maar Martin Spoor- mans en Glenn Hofman liepen over hun tegenstanders heen. Gisteren ging het team in Sluiskil op herhaling. Het sterk geachte Sanders Vloerenshop werd overlo pen. Ook nu verloor Daniëls, die duidelijk in een dipje zit. De ande re drie spelers wonnen. De nummer vijf in de rangschik king verzette zich met Amsterdam se bravoure. Dat leverde aardige ta ferelen op, maar geen winstpun ten voor de bezoekers. Zowel Spoormans als Hofman kwam tot een moyenne van 1.666. Kees Wit tens begon slecht, maar kreeg al lengs meer greep op Sander Ionen, oud-wereldkampioen artististiek, die in het driebanden nog een flin ke weg te gaan heeft. Spoormans-De Vries 45-28, 32; Da- niëls-Van den Berg 19-45, 27; Hof- man-Holscher 45-29, 27; Wittens- Jonen 45-27, 40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43