fusie minder status gehad aflK*- Zwijntjes zijn nog spoorloos Verkeersveiligheid op Oudeweg in Axel laat veel te wensen over Harte brengt eiodejaarsshow uit op dvd PZC Maandag 5 januari 2009 1 5 dit loopt wel los, maar het liep niet los. De fusie was gewoon een feit. Na de moeilijke begintijd zocht Zorgsaam het vooral in samenwer king met UZ Gent en andere instel lingen. De cultuurverschillen tus sen de bloedgroepen verdwenen in de loop der jaren. Het los zand werd een grote familie. Een trotse familie, want bijna alle Zorgsaam- medewerkers zijn trots op de in stelling en organisatie waar ze voor staan. Jos: „We hebben een ontwikkeling meegemaakt waar veel mensen jaloers op kunnen zijn. In een klein ziekenhuis had den we ook beroepsmatig nooit zo veel kunnen opsteken als nu is ge beurd." WH i /-5 C te ja* Verpleegkundige Ardengo Persijn biedt op 15 februari 1989 protesthandtekeningen aan aan de directie van De Honte. archieffoto Camile Schelstraete Lezing over ontstaan Zeeuws-Vlaanderen IJZENDIJKE - De afdeling Zeeuws- Vlaanderen en Noord-België van Groei Bloei houdt donderdag 15 januari een lezing over het ont staan van Zeeuws-Vlaanderen. Hanneke van Haelst-van de Vijver vertelt in De Mauritshof in Ijzen- dij ke over alle mooie plekjes in de streek, de verschillen tussen oost en west en vestingsteden. De le zing begint om 19.30 uur. Schrijven over jezelf in dorpshuis Biervliet BIERVLIET - Schrijfster Marjon Sar- neel houdt in januari en februari een cursus autobiografisch schrij ven en columns schrijven in het dorpshuis van Biervliet. Acht don derdagavonden gaan de deelne mers aan de slag met gebeurtenis sen uit hun eigen leven als inspira tiebron. Op 24 januari en 7 februa ri wordt de stof behandeld in een tweedaagse workshop. Meer infor matie via tel: 0115-613647. Paul Verhuyck verhaalt over Francois Villon TERNEUZEN - Publicist Paul Ver- huyck geeft op donderdag 15 janua ri een lezing over de middeleeuw se dichter Franqois Villon. Hij behandelt zijn leven, zijn leefomgeving (Parijs) en de mid deleeuwse poëzietraditie, op uitno diging van genootschap Alliance Francaise. De lezing begint om 20.00 uur in Porgy Bess in Ter- neuzen. De entree is vijf euro. Koken en mediteren bij Steunpunt Terneuzen TERNEUZEN - Het Steunpunt Ter- neuzen voor (ex)kankerpatiënten begint op woensdag 14 januari met een meditatiecursus. Eens in de veertien dagen is er een sessie mindfiillness-meditatie in De Wie lingen in Terneuzen. Meer infor matie via tel: 0115-630049. Op 14 januari kunnen geïnteres seerden ook starten met een work shop koken. Inschrijven kan via tel: 0115-694035 of 0114-650633. Bewoners spreken in enquête ongenoegen uit over weggebruikers. door Raymond de Frel AXEL - De verkeersveiligheid op de Oudeweg in Axel is allesbehalve in orde. Dat vindt het merendeel van de bewoners aan de weg. Uit een enquête blijkt dat zij geen hoge pet op hebben van het aanzien én de gebruikers van de weg. Bewoner Adrie Riemens toog langs buurtgenoten aan het eerste deel van de Oudeweg (tot aan de kruising met de Beoostenblijse- straat en de Noordpolderstraat). De meeste ondervraagden vinden dat de verkeersintensiteit te groot is, vooral 's ochtends tussen zeven en negen uur en 's middags tussen door Raymond de Frel HOEK - De gedumpte hangbuik zwijntjes Jip en Janneke zijn nog steeds spoorloos. De dieren werden vlak voor Kerst in natuurgebied Braakman-Zuid bij Hoek achtergelaten. Sindsdien zorgden verschillende wandelaars voor het welzijn van de dieren. De Dierenbescherming was op zoek naar een geschikte opvanglocatie voor de twee tamme dieren. Op oudejaarsdag zagen passanten dat Jip en Janneke werden meegeno men in een dierenambulance, maar die was niet van de Dierenbe scherming. Sindsdien ontbreekt van de dieren elk spoor. Ondertussen maken verschillende Zeeuwse dierenbeschermers en dierenactivisten elkaar op internet het leven zuur met beschuldigin gen over de verdwijning van de hangbuikzwijntjes. Al dat gekisse bis heeft er echter nog niet toe ge leid dat er teken van Jip en Janne ke is vernomen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - PZC-columnist, advo caat en cabaretier Maikel Harte uit Terneuzen brengt zijn eindejaars- show De Stamhast uit op dvd. Harte stond in december voor het tweede achtereenvolgende jaar op de planken met een eindejaars- show. Zijn eerste voorstelling werd uitgezonden door Omroep Zee land, maar dat was met De Stam hast niet het geval. Mede daarom brengt hij zijn show nu op schijf uit. De dvd is te bestellen via www.maikelharte.nl en ligt ook in de schappen bij Boekhandel Van de Sande en Sonora^n Terneuzen en de Drukkerij in Middelburg. Ook bij de Texaco-benzinestations van DF>0 in Terneuzen, Biervliet, Oostburg, Breskens en Scherpenis- se is de dvd te verkrijgen. Met die laatste verkooppunten refereert Harte nog eens aan een grap in zijn show over 'benzinepomp blommen'. vier en zes. De algehele opinie is ook dat er veel te hard wordt gere den. Bovendien vinden de bewo ners dat er nog teveel vrachtauto's en tractoren van de Oudeweg ge bruikmaken. En die rijden dan ook nog eens op een wegdek, waarvan de staat beneden alle peil is. Asfalteren is daarom noodzaak, vinden de bewoners. De gemeente Terneuzen wordt ge vraagd na te denken over het in stellen van eenrichtingsverkeer, aanbrengen van snelheidsremmers of afsluiting van de Oudeweg, aan één kant. De meeste bewoners van de Oudeweg in Axel dringen bij de gemeente Terneuzen aan op maatregelen om hun weg ver keersveiliger te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41